Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izslēdz gaismu Zemes stundā, 27. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30


Izslēdz gaismu Zemes stundā, 27. martā no plkst. 20:30 līdz 21:302021.03.15 Komentāri (0) Izslēdz gaismu Zemes stundā, 27. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30

Zemes stunda arī šogad apvienos cilvēkus visā pasaulē, kuri iestāsies par dabu. Ikviens iedzīvotājs, uzņēmums vai organizācija tiek aicināts sestdien, 27.martā no plkst. 20:30 līdz plkst. 21:30 simboliski izslēgt apgaismojumu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Bauskas novada pašvaldība ik gadu piedalās šajā akcijā. Arī šogad Bauskas pilsētā uz stundu tiks izslēgts ielu apgaismojums. Aicinām iedzīvotājus pievienoties šai iniciatīvai!

Mūsu attiecības ar dabu ir bīstami nelīdzsvarotas. Nesen pasauli satricināja virkne katastrofālu notikumu - mežu ugunsgrēki, ekstrēmi laika apstākļi un COVID-19 pandēmija, un mēs joprojām cīnamies ar vēl nebijušām, traģiskām sociālekonomiskām sekām. 2020. gads mums ir pierādījis, ka daba ir būtiska mūsu eksistencei, un veselīgas dabas sistēmas ir obligātas mūsu pastāvēšanai. To, ko mēs darām dabai, mēs darām sev.

Šogad pasaules līderi pieņems nozīmīgākos politiskos lēmumus par rīcību klimata jomā, ilgtspējīgu attīstību un dabu - notiks starptautiskā nolīguma par klimata pārmaiņām, ilgtspējīgas attīstības mērķu un konvencijas par bioloģisko daudzveidību atjaunināšana. Šie lēmumi ietekmēs mūsu planētas veselību un mūsu pašu nākotni nākamajās desmitgadēs.

Šajā Zemes stundā mums visiem, kas izprot šo vitālo saikni, ir jāstāsta par dabu un jāpalīdz izraisīt miljoniem sarunu visā pasaulē, lai dabas daudzveidības izzušanas krīze nonāktu pasaules auditorijā. Mums jāpārtrauc dabas iznīcināšana, no kuras atkarīga mūsu veselība, laime un labklājība.

Simboliski izslēdzot apgaismoju Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajām vides akcijām. Zemes stunda jau 14. gadus iedvesmo indivīdus, uzņēmumus un organizācijas 190 valstīs un teritorijās rīkoties klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās novēršanai.

 

Informācijas avots: Pasaules Dabas Fonds


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas