Svētdiena, 14. Augusts, 2022. Virma, Zelma, Zemgus

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izskanēs grupas Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas”- 17.gadsimta latviešu garīgā mūzika


Izskanēs grupas Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas”- 17.gadsimta latviešu garīgā mūzika2021.07.12 Komentāri (0) Izskanēs grupas Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas”- 17.gadsimta latviešu garīgā mūzika

Šis būs pirmais concerts Bauskas pils atjaunotajā tornī. Koncerta programmas pamatā ir unikāls un līdz šim auditorijai nepazīstams Latvijas mūzikas vēstures materiāls – dziedājumi no 1621. gadā iespiestās Georga Elgera dziesmu grāmatas Geistliche Catholische Gesänge. Tā izceļama kā pirmais nozīmīgais katoliskais melodiju krājums, kurā atrodami gregoriski psalmdziedājumi, senbaznīcas himnas un litānijas, domājams, paša Georga Elgera tulkotas un adaptētas. Grāmatā sastopamas un koncertā būs dzirdamas arī paša garīdznieka sacerētas dziesmas, kurās ievērota toniskā vārsmošanas sistēma, lietotas atskaņas un pat atsevišķi latviešu folkloras stilistikas paņēmieni.

 

 

 

Koncerts iecerēts kā aizraujošs skaņas piedzīvojums, kurā klausītājs sastapsies ar agrīno latviešu valodu, kas 17.gadsimtā vēl tikai veidojas. Solisti un pavadošie instrumenti caurviju plūdumā atskaņos senās melodijas tam laikmetam atbilstošā veidā, izmantojot gan ģenerālbasa, gan improvizācijas elementus. Programmu caurvīs arī paskaidrojoši komentāri.

 

Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas” 17.gadsimta latviešu garīgā mūzika 2021.gada 18. jūlijs plkst. 16:00.

Mākslinieki:

  • Agnese Pauniņa - soprāns;
  • Rūdolfs Bērtiņš - tenors;
  • Ilze Reine - ērģeles;
  • Ieva Nīmane - blokflauta;
  • Guntars Prānis - bass, ratalira.

Biļetes iespējams iegādāties Bauskas pils kasē vai Biļešu paradīze kasēs: ŠEIT. 

Biļetes cena 7,-Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lūdzam vērst uzmanību, ka pasākumu iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to ir pārslimojuši. Apliecinājumu par to būs nepieciešams uzrādīt pirms pasākuma ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas