Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izskanējusi nometne „Balta māja, baltiem sapņiem”


Izskanējusi nometne „Balta māja, baltiem sapņiem” 2014.07.25 Komentāri (0) Izskanējusi nometne „Balta māja, baltiem sapņiem”

   

  No 14.jūlija līdz 16.jūlijam piecas projekta ģimenes viesojās Baltajā mājā un sapņoja baltus sapņus. Nometne „Balta māja, baltiem sapņiem” tika organizēta projekta „Atbalsta pasākumu attīstība sociālās atstumtības riskam pakļauto ģimeņu ar bērniem iekļaušanai sabiedrībā” (projekta nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/150/008), ko finansiāli atbalsta Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” apakšprogramma, ietvaros. Viesu nams Baltā māja atrodas Rundāles novadā pavisam netālu no majestātiskās Rundāles pils.

     Pirmā nometnes diena iesākās ar ģimeņu priekšā-stādīšanos – nometnes dalībnieki veidoja kopīgu kolāžu – karogu un savstarpēji iepazinās. Pēc iepazīšanās visi devās atjautīgā pastaigā, kur pa ceļam varēja atrast dažādus jautājumus, un uz tiem atbildot, saņemt žetonus. Labi izstaigājušies nometnes dalībnieki klausījās Ziedoņa Balto pasaku un pēc tam to atveidoja baltā kolāžā. Dienas otrajā pusē visi darbojās radošā darbnīcā Ar baltu krītu uzrakstīts.., kur, vērojot mākoņus, ar baltu krītu uz krāsaina kartona zīmēja to, ko tie atgādina.

Dienas noslēgumā, pēc vakariņām, tika stāstīta vakara pasaciņa, ko veidoja paši nometnes dalībnieki, no noslēpumu maisa laukā velkot vienu priekšmetu pēc otra.

Otrajā dienā ģimenes devās apskatīt vareno Rundāles pili. Daudzi – gan mazi, gan lieli atzina, ka no iekšpuses to redz pirmo reizi un par šo iespēju pateicamies pils saimniekam Lancmaņa kungam. Pēc pils apskates katra ģimene veidoja savu sapņu pili, tās torņos ieliekot sapņus – mērķus nākamajam gadam, ko kopīgi varēs izlasīt tikai nākamvasar, lai redzētu, kas ir piepildīts.

Pēcpusdiena bija veltīta pils dārza apskatei. Pēc garās pastaigas, radošajā darbnīcā Plūcu baltas rozes, ģimenes veidoja baltas papīra rozes. Šīs dienas noslēgumā dalībnieki viens otru iepriecināja ar trim pasaku improvizācijām, ko izrādīja Baltās mājas pagalmā uz skatuves. Iejusties aktieru lomās palīdzēja divi papīra kroņi, kas katrā radošajā pasakā ieveda karaliskās personas. Kā jau pasakā pieklājas, katram stāstam bija laimīgas beigas...Vakarā, pie ugunskura, katrs dalībnieks uz lapiņas uzrakstīja savus sapņus – pat visneticamākos, ko krāsaini baloni uznesa vasarīgajās debesīs. Ceram, ka KĀDS parūpēsies, lai tie īstenotos...

Pēdējā – trešā nometnes diena bija pilna piedzīvojumu, ko nometnes dalībnieki varēja izbaudīt Tērvetes dabas parkā, kas, starp citu, Labklājības ministrijas konkursā Ģimenei draudzīga atpūtas vieta atzīts par labāko.

Uzskatu, ka pasākums tiešām bija izdevies, ko noteikti veicināja prasmīga profesionāļu komanda – pedagogi un audzinātāji. Arī vide – Baltā māja, tās apkārtne ir ģimenei draudzīga un patīkama, kas noteikti veicināja pozitīvu atmosfēru. Analizējot dalībnieku vērtējumu anketās, secinām, ka visiem ļoti patika Rundāles pils apmeklējums un brauciens uz Tērveti. Mazie daudz ko uzzinājuši un iemācījušies radošajās darbnīcās. Māmiņas augstu novērtēja kopā būšanu ar bērniem, kopīgu darbošanos, iepazina viņus labāk – vērojot darbošanos atklāja talantus.

 

Irēna Kalniņa, projekta vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas