Pirmdiena, 23. Maijs, 2022. Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izraudzīti titula „ Bauskas novada rota” ieguvēji


2014.07.24 Komentāri (0) Izraudzīti titula „ Bauskas novada rota” ieguvēji


Noslēdzies Bauskas novada domes organizētais konkurss „Bauskas novada rota”. No 9.jūnija līdz 13.jūnijam konkursa komisija iepazinās ar 31 konkursam izvirzīto īpašumu visā novada teritorijā. Visvairāk vērtējamo objektu bija Bauskas pilsētā - Viktora Vilšķērsta, Uģa Saukuma, A/S „Latvijas Gāze”, Bauskas Vissv. Sakramenta Romas katoļu baznīcas, Bauskas 2.vidusskola, SIA „ Bauskas slimnīca”   īpašumi, daudzdzīvokļu mājas Stacijas ielā un Dārza ielā. Aktīvu interesi par konkursu izrādīja Codes pagasta iedzīvotāji un uzņēmumi, piesakot 4 pretendentus - Inas Cipkaites, SIA „Aveņmuiža”, Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles īpašumus, daudzdzīvokļu māju Draudzības ielā. Tik pat liels pretendentu skaits bija arī no Brunavas pagasta - Ilzes Aņūnas, Valentīnas Pozņakas, LPKS „Akots” uzņēmuma „Rasas” īpašums un daudzdzīvokļu māja „Ķirši”. Andas Turkas, Aijas Priedolas, SIA „Uzvara-lauks” īpašumi un daudzdzīvokļu māja Uzvaras ielā tika izvirzīti konkursa 2.kārtai no Gailīšu pagasta. Savukārt no Īslīces pagasta konkursā piedalījās - Jura Spaļa, SIA „Juvi”, Īslīces vidusskolas un Z/S „Saulītes”  īpašumi. Ceraukstes pagasts ievēroja veco, labo latviešu tautas gudrību „trīs lietas, labas lietas” un konkursam virzīja - Egijas Dinaburgas, SIA „Ceraukstīte” īpāsumus un daudzdzīvokļu māju Nameja ielā. Konkursā tika iesniegti divi pieteikumi no Dāviņu pagasta -  biedrības „Kalna svētību kopiena” īpašums - Bruknas muiža un Z/S „Eriņi” īpašums. Pa vienam pretendentam bija no Mežotnes pagasta - daudzfunkcionālais centrs „ Strēlnieki” un Vecsaules pagasta – Vecsaules pamatskola.
 Jau pirmajā konkursa komisijas darba dienā bija skaidrs, ka nosaukt uzvarētājus 7 dažādās nominācijās būs ļoti grūti, jo visi pretendenti bija lieliski sagatavojuši mājas darbu, pie tam ar izteikti individuālu pieeju vides sakopšanā un attīstīšanā. Virknē īpašumu galvenais akcents tika likts uz ēku renovāciju, to energoefektivitātes paaugstināšanu kompleksā ar apkārtnes labiekārtošanu, iekārtojot atpūtas vietas bērniem, māju iedzīvotājiem. Vairāki īpašnieki bija atraduši interesantus, jaunus ainaviskus risinājumus. Visur bija jūtama rūpība, jaunu novitāšu iedzīvināšana, latviskās vides elementi, kas veiksmīgi apvienoja estētisko ar praktisko. Arī paši saimnieki lieliski iekļāvās savu īpašumu koptēlā un to paspilgtināja gan ar īpašiem tērpiem, gan aizrautību, gan gandarījumu par paveikto.
 Kā atzina konkursa komisijas un novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks:  „ Darbojoties sakoptāko īpašumu vērtēšanas komisijā, man izdevās aplūkot klātienē gandrīz visas konkursam pieteiktās vietas, vairākas no tām es iepriekš nebiju redzējis. Patīkami bija vērot vietas, kuras pirms vairākiem gadiem, vai pat gadu desmitiem, redzēju pavisam nolaistas un nekoptas, bet tagad tās ieguvušas pavisam citu seju. Patiess prieks, ka mūsu novadā ir tik daudz skaistu un sakoptu īpašumu, bet tie jau nav vienīgie. Gribās cerēt, ka šis konkurss mudinās arī citus sasparoties un turpmākajos gados pieteikt savus īpašumus vērtēšanai. Konkursa “Bauskas novada rota” dalībnieku īpašumi ir spilgts apliecinājums tam, ko var paveikt ar čaklām rokām un bagātīgu izdomu, un mūsu ļaudīm netrūkst ne izdomas, ne čakluma.”

Pēc konkursa žūrijas komisijas lēmuma tituls „Bauskas novada rota” tika piešķirts 8 konkursantiem šādās vērtējamo objektu grupās:
•    nominācijā „Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta lauku teritorijā” – Jura Spaļa īpašumam Īslīces pagastā un Inas Cipkaites īpašumam Codes pagastā;
•    nominācijā ”Individuālā dzīvojamā māja pilsētas teritorijā” – Viktora Vilšķērsta īpašumam Bauskā;
•    nominācijā „Daudzdzīvokļu māja” – īpašumam „ Ķirši” Brunavas pagastā;
•    nominācijā ”Uzņēmums” – SIA „Uzvara-lauks” īpašumam Gailīšu pagastā;
•    nominācijā „Iestāde” – Īslīces vidusskolas īpašumam;
•    nominācijā „Zemnieku saimniecība” – zemnieku saimniecībai „Eriņi” Dāviņu pagastā;
•    nominācijā „Oriģinālākais risinājums objekta labiekārtošanā un attīstībā”  - biedrības „ Kalna svētību kopiena” īpašumam Bruknas muižai.
Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti Bauskas novada svētku koncerta laikā 2.augustā. Tuvākā mēneša laikā visi konkursa dalībnieki tiks aicināti doties apskatīt kaimiņu novada daiļdārzus, kā arī piedalīties konkursa noslēguma pasākumā, kurā novada pašvaldība katram dalībniekam ir sarūpējusi pa balvai.


Jura Spaļa īpašums Īslīces pagastā


Inas Cipkaites īpašums Codes pagastā


Viktora un Lūcijas Vilšķērstu īpašums Bauskā, Krasta ielā


Daudzdzīvokļu māja „Ķirši" Brunavas pagastā


Īslīces vidusskolas īpašums


Zemnieku saimniecība „Eriņi" Dāviņu pagastā


SIA „Uzvara-lauks" īpašums Gailīšu pagastā


Biedrības „Kalna svētību kopiena" īpašums Bruknas muiža Dāviņu pagastā


Bauskas 2.vidusskolas īpašums


Andrejmuiža Brunavas pagastā


SIA „Aveņmuiža"īpašums Codes pagastā


Bauskas Vissv.Sakramenta Romas katoļu baznīcas īpašums


Krastmuiža Ceraukstes pagastā


A.Priedolas īpašums Gailīšu pagastā


Uģa Saukuma īpašums Bauskā, Biržu ielā


SIA „Juvi" īpašums „Meldri" Lauktehnikā


SIA „Ceraukstīte" īpašums


Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Uzvaras ielā 3, Gailīšu pagastā


Andas Turkas īpašums Gailīšu pagastā


A/s „Latvijas gāze" īpašums Upmalas ielā 6, Bauskā


Vecsaules pamatskolas īpašums


Mežotnes centrs


Bauskas slimnīcas īpašums

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas