Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izglītojošs brauciens uz Ventspili


Izglītojošs brauciens uz Ventspili2014.06.03 Komentāri (0) Izglītojošs brauciens uz Ventspili

Latvijas –Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana” ietvaros, aprīļa mēnesī notika biznesa ideju konkurss skolēniem «Manas idejas jaunajai Bauskas bibliotēkai», kurās skolēni izteica savu skatījumu inovatīvai bibliotēkas telpu izveidei. To organizēja Bauskas novada Izglītības nodaļa  un Bauskas Centrālās bibliotēkas Biznesa bibliotēka. Konkursā piedalījās 2.-11.klašu skolēni no vairākām Bauskas novada skolām – no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas sākumskolas, Īslīces vidusskolas, Mežgaļu pamatskolas. 1. atlases kārtas uzvarētājiem tika dāvināta ekskursija uz Ventspili, kura notika šā gada 27.maijā.

Konkursa dalībnieki ekskursiju Ventspilī sāka ar jaunās Pārventas bibliotēkas apmeklējumu, kur iepazinās ar modernu bibliotēku novērtējot kā ļoti oriģinālu - īpaši patika foajē ar savdabīgajām sēdvietām (krāsainiem spilveniem). Daudzu skolēnu uzmanību piesaistīja gar sienām novietotie plaukti, kuros grāmatas varēja ļoti labi pārredzēt. Bērnu un jauniešu nodaļā viss bija gaišs un krāsains, valdīja patīkama atmosfēra un varēja pasēdēt uz īpašiem pufiem. Pēc bērnu domām, tas bija neparasti un stilīgi. Skolēnu uzmanību piesaistīja arī ierīkotais lifts ar stikla sienām, vairākiem bērniem patika arī Lielā Ginesa rekordu grāmata.

 Tālāk brauciena dalībnieki apmeklēja Ventspils Augsto Tehnoloģiju Parku (VATP), kur atbilstoši vecuma grupai, tika piedāvāta iespēja piedalīties vairākās aktivitātēs. 2.-4. klašu skolēni iesaistījās Radošajā darbnīcā. Ikvienam likās interesants pats inovatīvo rotaļlietu veidošanas process (krāsu, līmes, speciālā pulvera, ūdens jaukšana), jo tas bija kā eksperiments. Visiem skolēniem pozitīvas emocijas sagādāja izveidotais galarezultāts – flaberis. Savukārt 7.-11.klašu skolēniem Ideju studijā īsā laikā bija jāizdomā sava ideja, lai atrisinātu kādu aktuālu problēmu. Dalībniekiem patika pašiem vērtēt citu komandu piedāvātos problēmu risinājumus, iejūtoties investoru lomā. Daudzi skolēni atzīmēja, ka tā bija jauna pieredze, kā ieinteresēt investorus 60 sekunžu laikā.

Biznesa ideju konkursa dalībnieki varēja apskatīt Ventspils Industriālo parku no kuģīša „Hercogs Jēkabs” klāja, kā arī piedalīties daudzveidīga brīvā laika pavadīšanas biznesa projektā, apmeklējot Piedzīvojumu parku „Lemberga hūte”. Visiem skolēniem, neatkarīgi no vecuma, likās interesantas piedāvātās atrakcijas „Autoskola”, „Bampermašīnas”, „Bamperlaivas” u.c. 

Vairāki skolēni brauciena novērtēšanas aptaujas anketā atzīmēja, ka pēc Ventspils apmeklēšanas, pašiem jau ir radušās jaunas biznesa idejas, kuras viņi gribētu realizēt dzīvē. Piemēram, uztaisīt „Krokoķemmi”, ar kuras palīdzību risinātu matu ieveidošanas problēmu; organizēt pakalpojumu Batutu lēkātājiem; kāds cits skolēns apliecināja, ka viņš iecerējis izgatavot flaberus un pārdot Mazajā Biznesa skoliņā.

Iemācīt jauniešus radoši domāt, veiksmīgi realizēt savas idejas, ir ieguldījums mūsu kopīgai nākotnei. To vislabāk iespējams realizēt sekmīgi turpinot skolas un Biznesa bibliotēkas sadarbību. Veiksmi turpmākajos projektos! 

Bauskas centrālās bibliotēkas 
Biznesa bibliotēkas vadītāja
Ērika Pelcere


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas