Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izglītojoši tematisks pasākums BAUSKAS MUZEJĀ


Izglītojoši tematisks pasākums BAUSKAS MUZEJĀ2016.03.15 Komentāri (0) Izglītojoši tematisks pasākums BAUSKAS MUZEJĀ

Bauskas muzejā
Otrdien, 15.martā plkst. 18.00
izglītojoši tematisks pasākums
Latviešu sievietes loma ģimenē 20.gs. 20.,30.gados
Jūs gaida: ievadlekcija
Uzvedums "Modernas laulības modelis"

Kopš 20.gadsimta sākuma un līdz Pirmā pasaules kara notikumiem sievietes arvien vairāk sāka aktīvi piedalīties saimnnieciskajā dzīvē, pārņemot virsvadību arī ģimenē. Daiļā dzimuma pārstāves sāka konkurēt ar vīrieti darba tirgū. Svarīga nozīme bija sieviešu emancipācijas kustībai, kuras iespaidā sievietes vēlējās kļūt līdzvērtīgas vīriešiem lielākajā daļā dzīves jomu.
Īpaši jāuzsver 20.gadsimta 30.gadi, kas Latvijā tiek dēvēti par "modernajiem trīsdesmitajiem". Pārmaiņas bija acīmredzamas visās dzīves jomās, sākot no tehnoloģijām līdz pat cilvēku domāšanai un sievietes lomai jaunveidotajā sabiedrībā. Daiļā dzimuma pārstāves varēja strādāt, iegūt augstāko izglītību, aktīvi piedalīties sabiedriskajā dzīvē.
Kā gadsimtu garumā aktuālā izpratne par sievietes sūtību "bērni, virtuve un baznīca" transformējās 20.gadsimta 20. un 30. gadu sabiedrībā? Kāda bija jaunās latviešu sievietes loma ģimenē, un kāda bija izpratne par tā laika laulības dzīvi? Kā sievietes lomu ģimenē ietekmēja Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma ideoloģija?
Izglītojoši tematiskajā pasākumā būs iespēja noklausīties aizraujošu ievadlekciju un noskatīties atraktīvu uzvedumu "Modernas laulības modelis" šarmantu dāmu izpildījumā. Sarīkojumā būs atspoguļots, kāda pirmās brīvvalsts laikā bija moderna laulība. Varēs uzklausīt joprojām aktuālus padomus, lai laulība būtu izdevusies. Pasākuma izskaņā būs iespēja malkot tēju un risināt saviesīgas sarunas. Uz tikšanos muzejā aicinātas ne tikai dāmas, bet arī kungi.
Ieejas maksa : ieejas biļete muzejā EUR 1.40.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas