Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē diskutē par novada simboliku un Mežotnes internātvidusskolas likvidēšanu


2015.02.12 Komentāri (0) Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē diskutē par novada simboliku un Mežotnes internātvidusskolas likvidēšanu

Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas kārtējā sēdē 11.februārī deputāti skatīja vairākus novada pašvaldībai būtiskus jautājumus.

Deputāti tālākai izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē virzīja lēmuma projektu, kurā ietverti grozījumi saistošajos noteikumos, kas regulē braukšanas izdevumu segšanu vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri apmeklē privātpersonu organizētās nodarbības interešu izglītības programmu jomā. Lai saņemtu braukšanas izdevumu kompensāciju, privātpersona, kas atbilst saistošajos noteikumos nodefinētajai mērķgrupai, var vērsties  savā pagasta pārvaldē – atbilstoši dzīves vietai. Saistošie noteikumi stājas spēkā pēc to publicēšanas pašvaldības laikrakstā „Bauskas Novada Vēstis”.

Deputāti konceptuāli atbalstīja un virzīja tālākai izskatīšanai saistošos noteikumus par Bauskas novada simboliku. Saistošie noteikumi izstrādāti ar mērķi nostiprināt Bauskas novada identitāti un lai Bauskas novads būtu atpazīstams pēc simbolikas. Atbilstoši saistošajiem noteikumiem kā Bauskas novada simbolika būs novada (arī pagastu un novada administratīvā centra – Bauskas pilsētas) ģerboņi, karogs un himna.

Domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks ierosināja kā atpazīstamu novada simboliku saistošajos noteikumos iekļaut arī Bauskas pilsētas ģerboni – lauvas attēlu. Deputāti šo ierosinājumu atbalstīja.

Pašreizējā novada karogā tiks iestrādāts precizējums – balta atdaloša līnija starp novada ģerboni un pārējo karoga lauku.

Deputāti atbalstīja himnas statusam virzīto Gata Zotova skaņdarbu „Bauskai”, nosakot, ka dziesmai jāizveido kora izpildījuma versija.

Deputāti atlika lēmuma projekta „Par Bauskas novada pašvaldības izglītības iestāžu tīkla attīstības koncepcijas 2015.-2020.gadam apstiprināšanu” tālāku virzību apstiprināšanai, jo šī jautājuma galīgai izlemšanai  nepieciešami vairāki precizējumi un papildinājumi.

Daudz diskusiju raisīja nepopulārs lēmuma projekts „Par Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes “Mežotnes internātvidusskola” likvidēšanu.”.

Diskusiju rezultātā, kurās tika minēti gan finanšu aprēķini pašreizējam mācību gadam un līdz gada beigām, gan skolēnu mazais skaits un tā pieauguma sliktās prognozes nākotnē, deputāti diskusiju noslēgumā pieņēma vienprātīgu lēmumu – virzīt tālākai izskatīšanai jautājumu par Mežotnes internātvidusskolas likvidēšanu. Deputātu diskusijās tika pieminēti ari vairāki ierosinājumi, kā varētu telpas izmantot nākotnē, ņemot vērā, ka pašvaldība to uzturēšanai un labiekārtošanai ieguldījusi daudz līdzekļu.

Andra Matuļenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas