Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izglītības iestādēs tuvojas eksāmenu laiks


Izglītības iestādēs tuvojas eksāmenu laiks 2016.02.24 Komentāri (0) Izglītības iestādēs tuvojas eksāmenu laiks

15. martā 12. klases skolēni kārtos pirmo eksāmenu angļu valodā. Pēc Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas datiem, kuros vēl iespējamas korekcijas, angļu valodas eksāmenu plāno kārtot 84 Bauskas novada vidusskolēni, krievu valodas eksāmenu – 26 Bauskas novada vidusskolēni.

Tāpat kā iepriekš, 9. klases skolēniem obligāti jākārto četri eksāmeni: mācībvalodā, matemātikā, vienā svešvalodā pēc izglītojamā izvēles un Latvijas vēsturē, kas tagad ir atsevišķs mācību priekšmets.

Savukārt, lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, jākārto četri eksāmeni: trīs valsts obligātie centralizētie eksāmeni (latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā) un vismaz viens eksāmens pēc izvēles. Daudzi jaunieši, kuriem šogad jābeidz vidusskola, izvēles eksāmenu nokārtojuši jau iepriekšējos mācību gados. Jāatzīst, ka nedaudz augusi skolēnu interese par dabaszinību ciklu – eksāmenu kārtot fizikā pieteikušies pieci jaunieši, ķīmijā – četri, bioloģijā – deviņi. No izvēles eksāmeniem populārākie ir vēsture, informātika, krievu valoda un ekonomika.

Ir vērojama tendence palielināties to skolēnu skaitam, kuri obligāto eksāmenu svešvalodā kārtos angļu valodā. Sākot ar šo mācību gadu, skolēni 12. klases svešvalodas eksāmenu var aizstāt ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu.
Centralizēto eksāmenu sertifikāti pamatizglītībā tiks izsniegti 10. jūnijā, bet vispārējā vidējā izglītībā – 30. jūnijā.

Februārī un martā norit arī diagnosticējošo darbu kārtošana. Jau otro gadu ar mērķi diagnosticēt atsevišķas skolēnu matemātiskās un vispārējās prasmes 8. klašu skolēniem jākārto diagnosticējošais darbs matemātikā, 9. klasēm – dabaszinībās. Šogad pirmo reizi arī 10. klašu skolēni kārto diagnosticējošo darbu pēc izvēles fizikā vai ķīmijā, bet 11. klašu skolēni – fizikā vai ķīmijā diagnosticējošo laboratorijas darbu. 

Baiba Stūre
Bauskas novada administrācijas
Izglītības nodaļas metodiķe
63923665

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas