Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izcilā Tēvzemes brīvības cīnītāja Mikalīna Supe saņem Aizsardzības ministrijas apbalvojumu


Izcilā Tēvzemes brīvības cīnītāja Mikalīna Supe saņem Aizsardzības ministrijas apbalvojumu2016.12.06 Komentāri (0) Izcilā Tēvzemes brīvības cīnītāja Mikalīna Supe saņem Aizsardzības ministrijas apbalvojumu

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Goda rakstu par Tēvzemes mīlestību un ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā 6.decembrī mūsu novadniecei Mikalīnai Supei pasniedza Latvijas Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona zemessargs Raitis Purmalis. Viņš atzina, ka ir liels gods būt pie tik izcilas un varonīgas sievietes, kas savā laikā Tēvzemes mīlestību likusi augstākos svaru kausos par savu dzīvību.

M.Supes mūžs ir garš un bagāts. Šogad sirmā kundze jūlijā atzīmējusi savu 90. dzimšanas dienu. Bagāts mūžs gan daudziem gaišiem un sirsnīgiem brīžiem, gan arī necilvēcīgām grūtībām, ciešanām un Gulaga šausmām Vorkutā. Mikalīnas kundze ir dzimusi Latgales pusē krietnu saimnieku ģimenē, kur izaugusi un agros jaunības gados kopā ar brāli Pēteri Supi cīnījusies par Latvijas neatkarību. Vairākus gadus Mikalīnas kundze aizvadījusi kopā ar citiem cīņu biedriem slēpjoties mežā.

Par M.Supi sarakstītas grāmatas, tapuši arī raksti dažādos izdevumos. Pašreiz Mikalīnas kundze dzīvo pansionātā „Derpele”. Kā sacīja struktūrvienības vadītāja Dzintra Lapiņa,  „Mikiņa” par vientulību sūdzēties nevar, jo savā laikā palīdzējusi un labi satikusi ar ļoti daudziem cilvēkiem, Tagad viņai draugu un apmeklētāju netrūkst.

Aizsardzības ministrijas apbalvojuma pasniegšanas dienā Mikalīnas kundzi sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis, daudzfunkcionālā sociālās aprūpes centra „Derpele” vadītāja Inta Savicka, jauku muzikālu apsveikumu bija sagatavojuši Bauskas sākumskolas audzēkņi.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste  


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas