Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Īslīces pagasta biedrība „Kopdaris” piedāvā audio grāmatas


Īslīces pagasta biedrība „Kopdaris” piedāvā audio grāmatas2018.08.01 Komentāri (0) Īslīces pagasta biedrība „Kopdaris” piedāvā audio grāmatas

Bauskas novada Īslīces pagasta biedrība „Kopdaris” izstrādā un piedāvā interneta vietni www.audio-gramata.lv ,kurā jau šobrīd pieejami 9 latviešu rakstnieku audio teksti. Darbs tiek veidots, lai veicinātu latviešu valodas un kultūras saglabāšanu.

 

 

 

 

 

 

 

Audio grāmatas formāta priekšrocības:

 • Ātrums. Zināšanu apguves ātrums ir viens no  lielākajiem audiogrāmatu izvēles iemesliem.
 • Efektīgāk izmantots pavadītais laiks.
 • Dominē dzirdes atmiņa un uztvere. Daudzi cilvēki skaņu ne tikai uztver labāk, bet arī daudz labāk to atceras.
 • Slikta vizuālā uztvere un redzes atmiņa. Audio formāts jo īpaši noder cilvēkiem, kuriem ir vāja vizuālā atmiņa, uztveres traucējumi un  lasīšanas grūtības.
 • Redzes traucējumi.  Redzes traucējumi vai pilnīgs aklums ir audio grāmatu rašanās iemesls un vēl joprojām tiek uzskatīts par labāko risinājumu.

 

Lai darbs turpinātos, atbalsti biedrību „Kopdaris” kolektīvā ieguldījuma platformā www.projektubanka.lv

 

Par bezmaksas audioierakstu vietni www.audio-gramata.lv

Mūsdienu pasaulē arvien populārākas kļūst audiogrāmatas – praktisks, efektīvs un mūsdienīgs veids, kā sabiedrībai piedāvāt iepazīt dažādu autoru visdažādākos tekstus. Tā kā interneta vidē literāro tekstu audioieraksti latviešu valodā atrodami ļoti maz, radās ideja izveidot mājaslapu, kurā visiem interesentiem bez maksas tiktu piedāvāti latviešu rakstnieku biogrāfiju un nozīmīgāko īsprozas darbu audioieraksti.

 

Darbs pie mājaslapas izveides tika uzsākts 2017.gada sākumā, bet gada nogalē mājaslapa jau bija pieejama interneta vidē. Mājaslapa ir radīta pēc privātas iniciatīvas, tās veidošanā galvenokārt ir iesaistīti ģimenes locekļi. 2018.gadā darba grupa apvienojās biedrībā „Kopdaris” (reģ.nr. 40008275081), iegūstot juridiskas personas statusu.

Mājaslapas veidotāju mērķis – uzturēt un attīstīt ilgtspējīgas darbības latviešu literatūras klasikas vietni interneta vidē, sekmēt nacionālā literārā mantojuma digitalizāciju, saglabāšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

 

Mērķa sasniegšanai veicamie uzdevumi:

 • izvēlēties mājaslapā iekļaujamos autorus un daiļdarbus;
 • veidot izvēlēto autoru biogrāfijas un daiļrades aprakstu;
 • veikt rakstnieku biogrāfiju un nozīmīgāko īsprozas darbu audioierakstus;
 • administrēt un papildināt ar ierakstiem mājaslapu www.audio-gramata.lv;
 • nodrošināt audioierakstu publisku un brīvu pieejamību jebkuram interesentam.

 

Mājaslapas mērķauditorija, pirmkārt, ir skolēni, studenti un pedagogi Latvijā un ārvalstīs, kuri izglītības iegūšanas un mācību darba organizācijas procesā iepazīst latviešu literatūru; otrkārt – latviešu literatūras cienītāji un interesenti, kuriem audiogrāmatas ir saistoša un praktiska izglītojošās izklaides forma; treškārt – jebkura vecuma cilvēki ar redzes traucējumiem un lasīšanas grūtībām. Īpaši noderīga mājaslapa būs ārvalstu baltu filoloģijas studentiem, diasporas un mazākumtautību skolēniem, jo šai auditorijai svarīgi ir valodu arī dzirdēt. 21.gs. sabiedrība ir aktīva mobilo ierīču lietotāja – cilvēki labprāt izmanto to, kas ir pieejams par brīvu un ērti lietojams jebkurā laikā un vietā.

 

Mājaslapai ir piesaistīta modificēta WP-Polls aptauja, lai iegūtu atgriezenisko saiti par mērķauditorijas grupām, kas mājaslapu apmeklē. Šobrīd reģistrēto lietotāju skaits ir vairāk nekā 2000, bet lietotāju interesi par mājaslapu raksturo 9000 apmeklējumu skaits no 30 dažādām valstīm (ASV – 88) septiņu mēnešu periodā, kopš www.audio-gramata.lv ir pieejama internetā.

 

Mājaslapas www.audio-gramata.lv struktūra veidota ļoti vienkārši, lai tā būtu viegli un ērti izmantojama ikvienam lietotājam. Lejupielāde pieejama arī mp3 formātā –  mobilajā versijā. 

 

Mājaslapas sadaļas:

AUTORI – redzams autora foto un vārds, uzvārds (šobrīd 9 autori);
AUDIOGRĀMATAS – lejuplādei pieejamo audioierakstu saraksts (šobrīd 35 ieraksti);
PAR MUMS – īss mērķu un uzdevumu apraksts;
KONTAKTI – kontaktinformācija saziņai.

Autori izvēlēti pēc vēsturiski hronoloģiskā principa un nozīmīguma latviešu literatūras attīstībā, sākot ar nacionālās stāstniecības sākumu 19.gs. un turpinot līdz 20.gs. vidum. Pagaidām mājaslapā iekļauti rakstnieki, kuriem ir beidzies autortiesību termiņš un nav jāveic autortiesību maksājums.

 

Rakstnieku biogrāfijas izklāsta teksts veidots, izmantojot IZM apstiprinātas mācību grāmatas literatūrā, LZA literatūras, folkloras un mākslas institūta izdevumus „Latviešu rakstniecība biogrāfijās” (1992) un „Latviešu literatūras vēsture” (1.,2.sējums 1998, 1999), kā arī grāmatas no sērijas „Latviešu rakstnieku portreti”.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas