Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Īslīcē notiks Bauskas deju apriņķa skate


Īslīcē notiks Bauskas deju apriņķa skate2017.03.05 Komentāri (0) Īslīcē notiks Bauskas deju apriņķa skate

5. martā Īslīces kultūras namā norisināsies Bauskas deju apriņķa – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu – tautas deju kolektīvu skate.

Svētdien Bauskas deju apriņķa skatē piedalīsies 29 kolektīvi, un saskaņā ar nolikumu skatē pašiem dejotājiem ir iespēja izvēlēties divas dejas no pārstāvētās grupas repertuāra.

27. februārī Bauskas Kultūras centrā norisinājās izloze, kuras laikā noskaidroja deju kolektīvu uzstāšanās secību Bauskas deju apriņķa skatē. Zināms, ka skates pirmajā daļā, no plkst. 14.00 – 16.40 dejos B, E, D grupas – jauniešu un vidējās paaudzes, kā arī divi bērnu deju kolektīvi. Savukārt otrajā daļā no plkst. 18.00 – 20.40 tiks vērtēts A, C, F grupu – jauniešu un senioru deju kolektīvu sniegums. Rezultāti tiks apkopoti un paziņoti svētdienas vakarā.

Dalībnieku sniegumu, atbilstoši tādiem kritērijiem kā dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, horeogrāfiskā teksta precizitāte, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpu valkāšanas kultūras un pareizība, kolektīva skatuves kultūra un radītais kopiespaids, vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra izveidota žūrija piecu dejas ekspertu sastāvā, piešķirot katram kolektīvam kvalitātes pakāpi. Zināms, ka 5.martā Bauskas apriņķa kolektīvus vērtēs Latvijā ievērojamie horeogrāfi, dejas pedagogi un Deju svētku virsvadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis. Pārējo triju žūrijas pārstāvju vārdi vēl taps zināmi līdz skates dienai.

Skate ir Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku starplaika pasākums un tās galvenais mērķis ir noteikt kolektīvu koprepertuāra apguves līmeni, gatavojoties Latvijas valsts simtgades Deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme” 2018. gadā.

Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne vēl pirms skates tiekoties ar kolektīvu vadītājiem uzsvēra, ka repertuāra sagatavošanas laikā kā vadītāji, tā dejotāji ir jau ieguldījuši daudz darba, tāpēc par rezultātiem satraukties nav pamata – galvenais, lai dejotāji izprot un priekšnesuma laikā spēj iznest katras dejas stāstu, lai caur mūziku, emocijām un izpildījumu rodas sajūta, ka ikviens ir daļa no “Māras zemes” stāsta. 

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Drēgne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs

www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas