Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Īsfilma “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”


Īsfilma “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”2016.03.23 Komentāri (0) Īsfilma “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”

2016.gada februārī izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs „Zaļā josta” veica iedzīvotāju aptauju, izpētot aktuālākās tendences un šķēršļus atkritumu šķirošanā Latvijā.

Apkopojot aptaujas rezultātus, tik secināts, ka ir ievērojami audzis to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā šķiro atkritumus – no 34% 2014.gadā līdz 55% šogad.

Turklāt 91% no aptaujātajiem iedzīvotājiem, kas atzīst, ka ikdienā atkritumus tomēr nešķiro, uzskata, ka viņi apsvērtu iespēju sākt šķirot atkritumus, ja tiktu prezentēti reāli pierādījumi, ka atkritumu šķirošana saudzē dabas resursus un nodrošina ekoloģiskas dabas saglabāšanu. Tāpēc „Zaļā josta” izstrādājusi jaunu izglītojošu īsfilmu „Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”, kurā uzskatāmi demonstrē ieguvumus no atkritumu šķirošanas, māca to darīt pareizi un ļauj ielūkoties otrreizējo izejvielu pārstrādes procesa aizkulisēs.

Īsfilma „Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi” uzskatāmi sniedz atbildes uz būtiskākajiem iedzīvotāju jautājumiem par atkritumus šķirošanu: kā atkritumu šķirošana uzlabo iedzīvotāju ikdienu, kā atkritumus pareizi šķirot un sagatavot nodošanai, kur tos izmest un kā rīkoties, ja dzīvesvietas tuvumā nav atkritumu dalītās vākšanas konteineru, kā arī, kas notiek tālāk ar iedzīvotāju sašķirotajiem atkritumiem, kā tie tiek pārstrādāti un ko no tiem iespējams iegūt.

Īsfilma „Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi” ir pieejama bezmaksas apskatei un izmantošanai kā uzskates materiāls vides izglītības nodarbībās visa vecuma auditorijai. Video materiāls ir skatāms „Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā Vides izglītība, kā arī „Zaļā josta” Youtube kanālā.

Saite uz video “Zaļā josta” mājaslapā: http://www.zalajosta.lv/lv/video

Video Youtube:

 

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, SIA “Zaļā josta”

26710793, laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas