Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ieteikumi bērnu drošībai pavasara brīvlaikā


Ieteikumi bērnu drošībai pavasara brīvlaikā2018.03.12 Komentāri (0) Ieteikumi bērnu drošībai pavasara brīvlaikā

Šonedēļ, no 12. – 16.martam, ir sācies skolēnu pavasara brīvlaiks un, lai šis laiks nesagādātu raizes, ir svarīgi pārliecināties, ka jūsu bērns izprot ar drošību saistītos jautājumus gan esot mājās, gan piedaloties ceļu satiksmē, gan ārpus mājas rotaļājoties ar draugiem.

Pašlaik īpaši svarīgi ir atgādināt bērniem par drošību ūdens tuvumā. Spožā pavasara saule ātri kausē ledu virs ūdenstilpnēm, tāpēc atrašanās uz ledus vai tā tuvumā ir ļoti bīstama.

Kā vecākiem, tā arī bērniem ir jāatceras un jāievēro, ka bērns, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes laikā no 22.00 līdz 6.00. Tāpat jāatceras, ka bērns līdz 7 gadu vecumam nedrīkst atrasties mājās bez vecāku vai uzticamas personas uzraudzības un saskaņā ar likumu vecākiem ir pienākums nodrošināt bērna uzraudzību.

Ja bērns brīvlaikā mājās atrodas viens, tad noteikti jāatgādina, ka vienmēr mājokļa ārdurvis ir jāaizslēdz, arī gadījumos, kad bērns ir mājās. Vēlreiz izrunājiet un atgādiniet, ka svešiniekus ielaist mājoklī nedrīkst. Ja ieradies kāds neaicināts viesis, lūdziet, lai bērns šādā gadījumā jūs informē, pirms iedomājies atvērt durvis.

Nav noslēpums, ka bērniem arvien patīk eksperimentēt. Lai novērstu nesaskaņotus eksperimentus, izrunājiet darbības un to iespējamās sekas. Sērkociņi, šķiltavas, sveces, dažādu bērnam neparedzētu elektroierīču lietošana – potenciāli draudi ugunsgrēkam. Maisījumi no sadzīves ķīmijas līdzekļiem var būt bīstami veselībai, tāpat lietderīgi ir parūpēties, lai bērnam mājās ēdiens ir viegli pieejams un nav nepieciešama nopietna gatavošana.

Bērnam gandrīz visur (skolā, pulciņos, treniņos) ir kārtības noteikumi, kas vienlaikus disciplinē un pasargā. Ieviesiet šādus noteikumus arī mājās, izveidojiet plakāta veida sarakstu ar iekšējiem kārtības un drošības noteikumiem kopā ar bērnu. Svarīgi, ka arī pats bērns šajā procesā piedalās, jo tad viņam tos gribēsies ievērot.

Tā kā laikapstākļi kļūst arvien labvēlīgāki āra aktivitātēm, izrunājiet ar bērnu tos maršrutus, pa kuriem viņš var doties viens.

Tāpat nebaidaties runāt ar bērnu par gadījumiem, ja viņu uzrunā kāda sveša, maz pazīstama persona. Ja bērns nonāk šādā situācijā, ir jādodas tādas vietas virzienā, kur ir vairāk cilvēku, piemēram, veikalā un nekavējoties jāzvana vecākiem.

Ja bērns plāno doties izbraukumā ar velosipēdu, tad noteikti parūpējaties, lai gan velosipēdam, gan bērnam ir viss, kas garantē drošu braukšanu. Velosipēdu var vadīt bērns no 10 gadu vecuma kā patstāvīgs ceļu satiksmes dalībnieks, ja ir ieguvis velosipēda vadīšanas apliecību. Obligātas prasības ir ķivere un diennakts tumšajā laikā atstarojošā veste.

Ja velosipēda vadītāja apliecības nav, tad bērns nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē, viņš var braukāt pa savas mājas pagalmu vai izbraukumā doties kopā ar pilngadīgu personu, kurai ir vadītāja apliecība.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas