Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ieraks kapsulu ar vēstījumu, uzsākot jaunas mūzikas un mākslas skolas celtniecību Iecavā


Ieraks kapsulu ar vēstījumu, uzsākot jaunas mūzikas un mākslas skolas celtniecību Iecavā2014.12.02 Komentāri (0) Ieraks kapsulu ar vēstījumu, uzsākot jaunas mūzikas un mākslas skolas celtniecību Iecavā

Iecavā 5. decembrī plkst.11.00 gaidāms vēsturisks notikums, jo Grāfa laukumā 1 notiks jaunās Iecavas Mūzikas un mākslas skolas kapsulas ierakšanas svinīgais pasākums, klātesot pašvaldības un skolas vadībai, kā arī celtniecības uzņēmuma “Siltums Jums” pārstāvjiem.

Skolas korpuss tiek piebūvēts ēkai, kurā 18. gadsimta beigās, grāfa Pētera Ludviga fon Pālena laikos, atradās pils bibliotēka. Tā ir viena no celtnēm, kas saglabājusies no senās muižas kompleksa.

Iecavas Mūzikas un mākslas skola, kurā pašreiz mācās teju 140 bērni, ir dibināta 1988. gadā. Skola 26 gadu pastāvēšanas laikā ir ieņēmusi svarīgu vietu kultūrvides veidošanā ne tikai Iecavā, bet arī Bauskas novadā un visā Latvijā.

Mācības Iecavas Mūzikas un mākslas skolā pašlaik notiek divās ēkās: mūzikas novirziens Raiņa ielā 3 un mākslas – Sporta ielā 1. Pēc jaunceltnes nodošanas ekspluatācijā mūziķi un mākslinieki mācīsies vienā ēkā – Grāfa laukumā 1. Jaunās piebūves pirmajā stāvā atradīsies 11 nodarbību telpas, bet otrā un trešā stāva telpas paredzētas pirmsskolas izglītības, grupu nodarbībām un skolas administrācijai.

Iecavas Mūzikas un mākslas skolas rekonstrukcijas pirmās kārtas izmaksas ir 1 296 496,43 eiro, to plānots pabeigt līdz nākamā gada novembrim. Otrajā kārtā veiks vēsturiskās ēkas rekonstrukciju; tajā ir plānota gan izstāžu zāles, gan koncertzāles izveide, bet trešajā (mansarda) stāvā iecerēts izveidot daudzfunkcionālu jaunatnes iniciatīvu centru.

A.Jakovļeva

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas