Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Iepriecini karadarbībā cietušos bērnus, dāvaniņu nogādājot Bauskas Kultūras centrā


Iepriecini karadarbībā cietušos bērnus, dāvaniņu nogādājot Bauskas Kultūras centrā2017.11.06 Komentāri (0) Iepriecini karadarbībā cietušos bērnus, dāvaniņu nogādājot Bauskas Kultūras centrā

Bauskā no 6.novembra līdz 4.decembrim labdarības akcijas „Zvaigzne austrumos” ietvaros būs iespēja palīdzēt kara skarto valstu bērniem, nogādājot kurpju kastes lieluma dāvaniņu Bauskas Kultūras centrā.

Biedrība „Baltic Global Initiative” jau ceturto gadu īsteno labdarības akciju “Zvaigzne austrumos”, kur Latvijas iedzīvotāji ir aicināti sagatavot un ziedot kurpju kastēs iesaiņotas dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) datiem pasaulē ir vairāk nekā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām un liela daļa arī bez vecākiem.

Labdarības akcijā aicināts piedalīties ikviens Bauskas novada iedzīvotājs. Dāvaniņas jāievieto vidēja izmēra kurpju kastē, un tās iespējams sagādāt gan zēniem, gan meitenēm vecumu grupās no 2 līdz 4; 5 līdz 9 vai 10 līdz 14 gadiem. Kara darbības skartie bērni īpaši novērtēs, ja kastītē atradīs mīksto rotaļlietu.

Ieteicamo dāvanu saraksts – mīkstās mantiņas (ne sunīši un cūciņas), lecamauklas, mašīnītes, bumbas, baloni, galda spēles, puzles, zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, zīmēšanas bloks, krāsojamā grāmata, šķēres, greznumlietiņas, T-krekliņi, dvielīši, siltas zeķes, cimdi, cepures, silti pledi, zobu birstes, zobu pastas, ziepes, cietās konfektes, ledenes.

Lūgums bērniem paredzētajās kastītēs neievietot šokolādi, riekstus, cepumus, sēklas, viegli plīstošas, kā arī šķidrumu saturošas lietas kā šampūnus, dušas želejas, ziepju burbuļus u.c. Islāma kultūrā nav pieņemts attēlot cilvēku, tāpēc nevajadzētu sūtīt lelles, savukārt no mīkstajām rotaļlietām nav vēlami sunīši un cūciņas. Tāpat dāvanu kastītē lūgums neievietot reliģiskus simbolus, literatūru un spēļu ieročus.

Kurpju kastei nav jābūt iesaiņotai, jo akcijas rīkotāji pirms dāvaniņu sūtīšanas pārbaudīs tās saturu. Ja rodas vēlme kastīti izskaistināt, tad kaste un tās vāks jāiesaiņo atsevišķi.

Par katru kastīti jāziedo ceļa nauda “Baltic Global Initiative” kontā 5 eiro vērtībā, kas segs tās transportēšanas un muitas izdevumus.

Kā ziņo labdarības akcijas „Zvaigzne austrumos” kuratore Līva Eglīte, ideja par labdarības akciju radās tās vadītājam Pēterim Eisānam, kad 2014. gadā viņš ziņās redzēja skatu, kurā pēc ISIS iebrukuma Irākā tēvs uz rokām nesa meitenīti, kurai bija norauta galva. Šis skats tik ļoti aizkustināja Pēteri, vēl jo vairāk tāpēc, ka tajā laikā viņa meita bija tādā pat vecumā, kā sižetā esošā meitenīte. Pēc redzētā viņš saprata - ir jārīkojas. Tika nodibināti kontakti ar Jordāniju, kurā uzturās Sīrijas un Irākas kara bēgļu ģimenes, un uzzināts, kas bērniem trūkst visvairāk. Izrādās, tās ir rotaļlietas, jo, bēgot no kara, tās nav pirmās nepieciešamības lietas, ko ņemt līdzi. Tā dzima labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” ideja. 

Vairāk par akciju uzziniet www.zvaigzneaustrumos.lv vai dāvanu nodošanas punktā Bauskas Kultūras centrā. 

Ilze Lujāne

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Bauskas Kultūras centrs

Tālr.: 29795463, 63923291

www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas