Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Iedzīvotāji veido savu vidi


Iedzīvotāji veido savu vidi 2014.10.08 Komentāri (0) Iedzīvotāji veido savu vidi

Iedzīvotāji veido savu vidi

Jau trešo vasaru Bauskas novada iedzīvotāji ir aktīvi darbojušies, lai īstenotu Nīderlandes fonda Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” un Bauskas novada domes līdzfinansētos projektus, projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi”. 

2014.gada 23.septembrī projektu vērtēšanas komisija – Bauskas novada pašvaldības iestādes „Bauskas novada administrācija” darba aizsardzības galvenais speciālists Andrejs Podnieks, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina, kā arī Biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” valdes locekle Raimonda Ribikauska un Nīderlandes fonda Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij pārstāvis Eduards Zvirgzds – devās apskatīt un novērtēt šogad paveikto. 
Mērojot ceļu no viena projekta īstenotāja pie nākamā, nebeidza pārsteigt iedzīvotāju darba spars, apņemšanās, vēlme uzlabot vidi ap sevi un idejas aizvien jauniem projektiem. No 17 konkursā atbalstītajām projektu idejām veiksmīgi izdevies īstenot pilnīgi visas. Daudzviet par projektu konkursā iegūto finansējumu izdevies paveikt pat vairāk, daudzviet iedzīvotāji ieguldījuši arī lielu sava līdzfinansējuma daļu. 

Arī fonda pārstāvis Eduards Zvirgzds bija gandarīts par mūsu novadnieku veikumu. “Esat izdarījuši lielu darbu, šajos trīs gados ir paveikts daudz. Ik gadus ar prieku braucu uz Bausku un aplūkoju iedzīvotāju paveikto, šeit jūs patiesi sasniedzat projektā izvirzītos mērķus.” 

Šis - 2014. gads - bija pēdējais gads, kad ar savu finansējumu Nīderlandes fonds iesaistās Latvijas iedzīvotāju vides un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanas ideju atbalstā. Pirmajā gadā 15000 EUR lielais finansējums pilnībā tika gūts no Nīderlandes fonda, nākamajos divos gados fonds nodrošināja tikai daļēju finansējumu un lielākajā daļā Latvijas pašvaldību, kuras šajos deviņos fonda darbības gados iestatījušās projektu konkursā, atlikusī līdzfinansējuma daļa jāsedz iedzīvotājiem. Bauskas novada domes deputāti pieņēma lēmumu ar līdzfinansējumu atbalstīt projektu konkursu un divos pēdējos gados attiecīgi 40 procentus un 60 procentus līdzfinansējuma nodrošina tieši Bauskas novada pašvaldība. Šajā gadā tie bija 9000 EUR. Daļēji pateicoties šai pašvaldības iniciatīvai, iesniegto projektu pieteikumu skaits gadu no gada saruka tikai nedaudz, jo tieši līdzfinansējuma nodrošināšana iedzīvotājiem nereti sagādā vislielākās problēmas. Iedzīvotājiem aizvien ir ļoti daudz interesantu ideju, tāpēc būtu patiesi vērtīgi turpināt iesāktās labās tradīcijas un atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvas arī nākamajos gados. “Noteikti rosināsim deputātus lemt atbalstīt šo projektu konkursu arī turpmāk, tikai jau ar 100% pašvaldības finansējumu,” sacīja Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Jolanta Lauva.

Bauska
Es jau biju to ļautiņu - dziedātāju, dancotāju, "Mēs - mazu bērnu pasaulītei". Līguma summa 1000,00 EUR, līdzfinansējums – 893,08 EUR.

PII “Pasaulītes” mazie dancotāji nu varēs ar godu pārstāvēt savu bērnu dārzu dažādos deju sarīkojumus. Ar fonda un pašvaldības atbalstu, pateicoties vecāku čaklajām rokām, tapuši tērpi kā pavisam maziem tā lielākiem dejotājiem. 


 
Apstādījums - dekoratīva dobe mūsu skolai, "Vecāki skolai". Līguma summa 1000,00 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 3.09 EUR.
Izveidota skujeņu, ziemciešu un vasaras puķu dobe ar mērķi, uzlabot skolas estētisko vidi, ar iespēju to izmantot integrētajām bioloģijas un dabas zinību stundām.

Lielo un mazo zinātnieku dienas "Bauskā eksperimentē", biedrība "Bauskas sākumskolas padome". Līguma summa 1000,00 EUR.
Izveidotas septiņas eksperimentu stacijas, kurās attēlotas interesantas fizikas parādību, atbilstoši sākumskolas vecuma bērnu interesēm. Stacijas brīvi pieejamas Bauskas sākumskolas telpās un, kā novēroja vērtēšanas komisijas dalībnieki, tiek arī aktīvi izmantotas.
  

"Kam rokas dotas, tam jāstrādā", Senioru deju kolektīvs "Biguļi". Līguma summa 992,25 EUR. 
Senioru deju kopa “Biguļi” nu tikuši pie jauniem un skaistiem tērpiem, kopā 12 komplektiem. Šiem projektu īstenotājiem, prātīgi lietojot piešķirto finansējumu, izdevies paveikt pat vairāk par sākotnēji iecerēto - audumu iegādes procesā dažus audumus izdevās iegādāties ar atlaidi, līdz ar ko radās iespēja iepirkt vairāk materiāla un papildus tika sašūti 10 meitu koncerta svārki un 16 puišu lakatiņi.

Bērnu rotaļu laukums un lapene "Edvīna dārzā", biedrība "Bauskas vecpilsēta". Līguma summa 882,97 EUR
Šajā projektā darba gaitā bija nepieciešams nedaudz mainīt projekta īstenošanas vietu – “Edvīna dārzā” tapusi āra lapene, savukārt Bērnu rotaļu laukums savu vietu atradis pagalmiņā līdzās Rātslaukumam Pasta ielā 5. Visas plānotās aktivitātes iedzīvotājiem ir izdevies īstenot. 

     
Codes pagasts 
Daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas remonts, Lielās ielas 12 mājas iedzīvotāji. Līguma summa 1000,00 EUR.

Projektā sakārtota kāpņu telpa trīsstāvu daudzdzīvokļu mājā Codes pagastā. 

Laikraksta"Bauskas Novada Vēstis" redakcija atvainojas projekta īstenotājiem par 2014.gada 3.oktobra Nr 8(52) laikrakstā "Bauskas Novada Vēstis"  ievietoto neprecīzo fotogrāfiju.

Gailīšu pagasts 
Dārza svētki "Mēs esam!", Pamūšas speciālās internātpamatskolas vecāku apvienība. Līguma summa 709 EUR

Projektā labiekārtota skolas teritorija, kopā ar bērniem veidoti ziedu un skujeņu stādījumi. Noslēgumā organizēts pasākums – dārza svētki, kurā bērni un vecāki varēja vienoties kopīgās izklaidējošās atrakcijās.

  

Kāpņu telpu kosmētiskais remonts, biedrība "Uzvaras māja 12". Līguma summa 1000,00 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 257,84 EUR
Iedzīvotāji ir čakli strādājuši. Veikts kosmētiskais remonts sešās trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpās. Rezultāts iepriecina un rosina domāt, ka kopīgi strādājot iespējams paveikt patiesi lielas lietas. 

  

Mežotnes pagasts 

Ēkas Ceplis 4 kāpņu telpas remonts un apkārtnes labiekārtošana, iedzīvotāju grupa "Cepļa nākotne". Līguma summa 792.99 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 170 EUR
Iedzīvotāji veikuši ēkas kāpņu telpas remontu. Kā stāsta projekta īstenotāji – remonts šeit nebija veikts kopš 50.gadiem. Tāpat mājas priekšā tapusi skaista košumdobe, kas nu priecēs acis gan iedzīvotājiem, gan ciemiņiem.  

  
 

Vecsaules pagasts 
Jaunsaules pašdarbnieki. Līguma summa 1000,00 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 429,61 EUR
Pašu spēkiem, piesaistot ģimenes un draugu palīdzīgās rokas Jaunsaulē daudz cienīgāku skatu nu ieguvušas pašdarbnieku mēģinājumu telpas. Aplūkojot telpu sākotnējā izskata fotogrāfijas, darba gaitu un redzot paveikto, jāsecina – ieguldīts milzīgs darbs un sasniegtais rezultāts ir iespaidīgs. 

Darām kopā. Līguma summa 710,18 EUR.
Veikta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jumta vēja kastes, noteku, tekņu nomaiņu Vecsaules pagasta Jaunsaules ciemā. Kā norāda projekta īstenotāji - apkārtējos iedzīvotājus projekts ir pozitīvi ietekmējis. Vietējie iedzīvotāji ir pārsteigti, ka, piesakoties projektam, bija iespēja saņemt finansējumu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Vairāki cilvēki pat izteica vēlmi nākotnē piedalīties līdzīgos projektos.

Īslīces pagasts.
Bērnu laukums Rītausmu bērniem, "Rītausmas stari". Līguma summa 1000,00 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 62,48 EUR
Vecāki kopīgiem spēkiem izveidojuši rotaļlaukumiņu pašiem mazākajiem Īslīces pagasta Rītausmu ciema iedzīvotājiem. Vecais, nokalpojušais rotaļlaukums demontēts un tur pat blakus nu slejas jauna, neliela, bet ļoti mīlīga konstrukcija mazo bērnu rotaļām. 

Jūsu atbalsts, mūsu idejas un darbs, "Par sakoptu un drošu vidi". Līguma summa 483.73 EUR. 
Vērtēšanas komisija šo projekta ideju atbalstīja daļēji. Par piešķirto finansējumu mājas priekšpusē iedēstīts jauns skujeņu dzīvžogs, iesēts zālājs, pagalmā iestādīti dekoratīvie krūmi un koki un akmensdārzā iestādītas ziemcietes. Paši projekta īstenotāji ir apmierināti ar paveikto un cer, ka viņu aktīvā darbošanās mudinās arī citus ciemata iedzīvotājus iesaistīties līdzīgos projektos. 


Ceraukstes pagasts
Rotaļu laukuma pirmskolas vecuma bērniem izveide Mūsas ciemā, Mūsas ciemata vecāki - bērniem". Līguma summa 1000,00 EUR. 

Mūsas ciemā redzētais patiesi pārsteidza! Bērnu vecāku rokām darinātais rotaļlaukums Mūsas ciema mazajiem iedzīvotājiem pārsteidz ar savu krāsainību un pamatīgumu. Lai gan sākotnēji projektā netika norādīts iedzīvotāju līdzfinansējums, kā atzīst projekta īstenotāji, vēlāk tas tomēr bijis nepieciešams, jo darba procesā radušās aizvien jaunas idejas, kuras gribējies īstenot. 


Nojume mazajiem "Saules zaķīšiem", PII "Mūsa"atbalsta grupa. Līguma summa 1000,00 EUR.
Par projektā iegūto finansējumu mazo “Saules zaķīšu” vecāki izveidojuši jauku nojumi saviem mazuļiem PII “Mūsa” rotaļu laukumā. 

Brunavas pagasts
Jauno mākslinieku plenērs "Divi krasti", Māmiņu klubs "Stīga". Līguma summa 432,00 EUR.

Biedrība ar projekta palīdzību iegādājās 12 molbertus, un no 2014.gada 16. līdz 21.jūnijam Brunavas pagastā norisinājās jauno mākslinieku plenērs „Divi krasti”. Kā uzskata projekta īstenotāji - rezultāts ir lielisks, pateicoties tam, ka tika iegādāti molberti, jaunie mākslinieki ir apguvuši prasmes gleznot brīvā dabā, gleznot uz gandrīz vertikālas plaknes, jo līdz šim viņi to darīja telpās uz galdiem. Plenēra laikā jaunie mākslinieki savus darbus gleznoja katru dienu citā pagasta vietā, tā vairāk iepazīstot Brunavas pagastu un atainojot savos darbos skaistās pagasta ainavas. Ik dienu viņu darbam sekoja arī pagasta iedzīvotāji, kas garām ejot apstājās un priecājās par veikumu.

Dāviņu pagasts
Sakārtosim Renesanses dārzu Bruknas muižā, "Mēs - Bruknai". Līguma summa 996.88 EUR, iedzīvotāju līdzfinansējums – 110,00 EUR
Jau trešo gadu “Mēs – Bruknai” ir aktīvi projektu konkursa dalībnieki. Šogad par projekta līdzekļiem īstenotāji vēlējās sakārtot Bruknas muižas Renesanses franču tipa ģeometrisko dārzu. Iegādāti jauni stādi, dekoratīvas vāzes un savu vietu dārzā atradušas vairākas amoru statuetes. Vērienīgākie darbi projekta ietvaros bija terases atjaunošana, kuru projekta īstenotāji veica pašā vasaras nogalē.

 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas