Ceturtdiena, 19. Maijs, 2022. Lita, Sibilla, Teika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Iedzīvotāji aicināti ziedot asinis Donoru dienā Bauskā


Iedzīvotāji aicināti ziedot asinis Donoru dienā Bauskā2020.07.14 Komentāri (0) Iedzīvotāji aicināti ziedot asinis Donoru dienā Bauskā

20.jūlijā, Bauskas novada iedzīvotāji ir gaidīti Valsts Asinsdonoru Centra (VADC) izbraukumā, kas notiks Bauskas novada pašvaldības ēkā, Uzvaras iela 1, no plkst. 10.00 līdz 14.00.

 

Ierodoties ziedot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī jāsagatavo bankas konta numurs, uz kuru pēc asins nodošanas tiks veikts pārskatījums. Ziedot asinis var cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Būtiski, lai donors nebūtu nodevis asinis vismaz pēdējās deviņas nedēļas, kā arī gada laikā asins nodošanas reižu skaits nepārsniegtu četras reizes sievietēm un sešas reizes vīriešiem.

 

 

Asins ziedošanas dienā donoram ieteicams ieturēt vieglu ēdienreizi un uzņemt vismaz četras glāzes šķidruma. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, kā arī treknus un asus ēdienus. Vismaz divas vai trīs stundas pirms asins nodošanas nedrīkst arī smēķēt – tas samazina skābekļa daudzumu asinīs.

Vairāk informācijas par asins ziedošanu: ŠEIT.

 

Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:

 • pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā: ŠEIT. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu;
 • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
 • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00).

 

Katrs asins un asins komponentu donors:

 • gūst morālu gandarījumu;
 • izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma);
 • uzkodu komplektu;
 • pēc asins ziedošanas saņem kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 euro. Kompensāciju donoriem izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu. Kopš 2018. gada no kompensācijas ir iespējams atteikties, to novirzot donoru kustības popularizēšanai.
 • izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu;
 • gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedojot asinis trīs vai vairāk reizes, Tu saņem Donora privilēģiju karti, kas dod iespēju saņemt dažādas atlaides. Par privilēģiju karti: ŠEIT.

 

Vairāk informācijas saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem: ŠEIT

Uzzini, vai vari ziedot asisnis: ŠEIT.

Vasaras periodā donoru atbalsts ir īpaši nepieciešams!


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas