Piektdiena, 27. Maijs, 2022. Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Iecerēts uzlabot Īslīces kultūras nama pieejamību


Iecerēts uzlabot Īslīces kultūras nama pieejamību2016.05.27 Komentāri (0) Iecerēts uzlabot Īslīces kultūras nama pieejamību

Īslīces kultūras nams ir viens no lielākajiem un pasākumu ziņā noslogotākajiem kultūras namiem Bauskas novadā. Tajā notiek gan vietējās nozīmes koncerti un pasākumi, gan Bauskas novada pašvaldības un Latvijas mēroga pasākumi un konkursi, pieaugušo un skolēnu deju skates un starptautiski mūzikas festivāli. Ikdienā tajā darbojas 14 pulciņi, apvienojot 246 dalībniekus, kā arī ēkas 2.stāva telpās tiek nodrošināta Īslīces vidusskolas piecgadīgo un sešgadīgo izglītojamo apmācība.

Kultūras nams uzbūvēts pirms vairāk kā četrdesmit gadiem. Pēdējos gados pēc tā iegūšanas pašvaldības īpašumā ir veikti dažādi rekonstrukcijas darbi, apkures nomaiņa, gazifikācija, fasādes apdare, daļēja aprīkojuma atjaunošana.

Taču kultūras nama esošo laukumu un celiņu seguma nomaiņa un pieejamības uzlabošanas jautājumi nav risināti, kā arī stāvlaukumu seguma nomaiņa un paplašināšana nav veikta.

Laukumu un celiņu segums ir kritiskā stāvoklī, betona plāksnes izšķiebušās un sadrupušas, vietām atsegušās armatūras drātis. Lietusūdens novadīšana nav risināta, daļa laukuma lietainā laikā atrodas zem ūdens. Laukums un celiņi ir ne tikai vizuāli nepievilcīgi, bet arī apmeklētājiem veselībai bīstami.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu pasākumu organizēšanu gan iekštelpās, gan ārpusē, drošu vidi kultūras nama apmeklētājiem un izglītojamiem, ir nepieciešams veikt laukumu un celiņu seguma nomaiņu. Projektā „Īslīces kultūras nama pieejamības uzlabošana” ir paredzēta esošo celiņu un laukumu betona plākšņu un strūklakas demontāža, jauna betona bruģakmens seguma ierīkošana, pandusa izveide pie ieejas durvīm vides pieejamības nodrošināšanai personām ar īpašām vajadzībām, kā arī zāliena atjaunošana.

Projektu līdz 6.jūnijam plānots iesniegt Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2.„Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Tā kopējās izmaksas ir 37613,35 eiro ar PVN. ELFLA līdzfinansējums ir 90 % no attiecināmajām izmaksām jeb 33 852,01 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10 % no attiecināmajām izmaksām jeb 3761,34 eiro.

Tāpat esošā stāvlaukuma segums ir sliktā stāvoklī, lietusūdens novadīšana nav risināta. Laukuma platība ir nepietiekama, jo pasākumu laikā nav kur novietot autobusus un automašīnas. Tās tiek novietotas uz Liepu ielas un abās pusēs uz ceļa V1026 Siliņi – Krievgaļi – Lietuvas robeža, kas būtiski apdraud citu satiksmes dalībnieku – gājēju, velobraucēju, autobraucēju – drošību.

Tāpēc ir izstrādāts projekts „Īslīces kultūras nama stāvlaukumu atjaunošana un paplašināšana”, kur paredzēts asfaltēt esošo stāvlaukumu un izveidot jaunu stāvlaukumu 1361 m2 platībā.

Arī šo projektu plānots līdz 6.jūnijam iesniegt biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Tā kopējās izmaksas ir 60 779,08 eiro ar PVN. ELFLA līdzfinansējums ir 90 % no attiecināmajām izmaksām jeb 45 000 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10 % no attiecināmajām izmaksām jeb 5 000 eiro un neattiecināmās izmaksas sastāda 10 779,08 eiro, kas kopā ir 15 779,08 eiro.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas