Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Iecavā nosvinēti jaunās sporta zāles atklāšanas svētki


Iecavā nosvinēti jaunās sporta zāles atklāšanas svētki2022.12.01 Komentāri (0) Iecavā nosvinēti jaunās sporta zāles atklāšanas svētki

30. novembrī ar svinīgu pasākumu atklāta jaunā sporta zāle pie Iecavas pamatskolas. Šis ir priecīgs notikums gan sportistiem, gan skatītājiem, gan visiem, kas pielikuši sirdi un roku tās tapšanā. Iecava kļuvusi par vienu sporta būvi bagātāka. Jaunā ēka turpmāk pulcēs tos, kuri sporta nodarbībās gūst spēku, izturību, veiklību, veselību un vienkārši dzīvesprieku. Būve ir nodota ekspluatācijā, un pirmie savam mācību procesam to sāks izmantot Iecavas pamatskolas skolēni un pedagogi.

Atklāšanas svētkos piedalījās Bauskas novada pašvaldības un Iecavas apvienības pārvaldes amatpersonas, projekta autori, arhitekti, celtnieki, būvuzraugi, Iecavā pārstāvēto sporta veidu un izglītības iestāžu pārstāvji. Ar muzikāliem un dejiskiem priekšnesumiem klātesošos priecēja Skaistkalnes pūtēju orķestris, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas audzēknes un Bauskas deju grupa „Lēra”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks savā uzrunā atgādināja sporta zāles tapšanas vēsturi. Doma par sporta zāles nepieciešamību Iecavas novada domes deputātiem radusies 2017. gadā. Pašvaldība jau iepriekš bija neatlaidīgi virzījusies pretī mērķim par aktīva dzīvesveida nodrošināšanu novada iedzīvotājiem, uzbūvējot stadionu, taču sporta zāļu pietrūka. Tika izveidota darba grupa, kas brauca pieredzes apmaiņā uz citām sporta būvēm Latvijā, lai saprastu, kāda sporta zāle Iecavai būtu vispiemērotākā.

 

„Projektēšana mazliet ieilga, tad nāca reformas un bija liela neziņa, vai neesam par velti iztērējuši naudu un projekts būs jānoliek skapītī. Tomēr radās iespēja, un pēdējā Iecavas novada pastāvēšanas dienā tika parakstīts līgums ar būvnieku. Protams, mēs nezinājām, ka 2022. gadā sāksies karš Ukrainā, taču būvnieks savu solījumu izpildīja un sporta zāli godam uzbūvēja. Šī gada sākumā bija ļoti daudz izaicinājumu, bija grūtības iegādāties materiālus, radās sadārdzinājums, bet visas šīs problēmas tika atrisinātas. Tagad mēs varam priecāties par to, kas mums ir, un visiem gribētājiem varēsim nodrošināt iespēju sportot un dzīvot kustībā.

 

Paldies iepriekšējā sasaukuma pašvaldības deputātiem, kas ļāva mums uzsākt projekta realizāciju, un šī sasaukuma deputātiem, kas piekrita piešķirt papildu finansējumu, lai būve neapstātos. Paldies arī apvienības pārvaldei un visiem tiem, kas meklēja risinājumus būves veiksmīgai realizācijai,” sacīja A. Mačeks.

 

„Projekts tapa 2017. un 2018. gadā, kad populārs bija aicinājums adīt cimdus Latvijas simtgadei. Tad nu es savu mīļāko cimdu rakstu ieadīju Iecavas sporta zāles fasādē,” atcerējās SIA „Baltex Group” arhitekte Dzintra Cīrule.

 

Būvuzņēmēja SIA „Selva Būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis uzsvēra, ka „ēka ir ne tikai funkcionāla, bet arī ļoti skaista, gaumīgās fasādes ļoti labi iekļaujas un piešķir odziņu pilsētvidei kopumā. Esmu pārliecināts, ka ēka atvieglos arī sportisko audzināšanu bērniem un jauniešiem, un tas ir ļoti pozitīvi. Esmu gandarīts, ka piedalījos šīs ēkas tapšanā”.

 

„Basketbols ir ļoti pieejams un populārs sporta veids. Un Iecava basketbola vēsturē ir ierakstīta ar krietni lielākiem burtiem, nekā tas ir ģeogrāfiskajā kartē. Kāpēc? Tāpēc, ka Iecava vienmēr ir lepojusies ar to, kas darīts basketbola labā,” savā uzrunā sacīja Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, atgādinot, ka savulaik šeit trenējušās slavenās TTT meitenes. Šeit ir uzaugušas TTT zelta meitenes - māsas Salenieces, te ir strādājis Eiropas čempions Visvaldis Eglītis, aizvadītas aizraujošas Latvijas Basketbola līgas spēles un pat Eiropas kausa spēle pret Spānijas čempioniem. „Tas ir apliecinājums, ka Iecavā patiešām mīl basketbolu. Ne velti britu premjerministrs Vinstons Čērčils ir teicis, ka mēs veidojam būves, bet vēlāk šī būves veido mūs. Arī šajā sporta zālē bērniem un jauniešiem būs iespēja sevi pilnveidot, būt fiziski aktīviem. Ceru, ka šo iespēju izmantos arī pieaugušie, lai atkal celtu slavas gaismā Iecavu.”  

 

„Iecavā ir senas manis pārstāvētā sporta veida tradīcijas,” pauda Latvijas Galda tenisa federācijas prezidente un Eiropas Galda tenisa savienības viceprezidente Ina Jozepsone. „Es ļoti ceru, ka mēs varēsim kopīgi šeit sarīkot ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas līmeņa sacensības, treniņnometnes, pasākumus.”

 

„Man bija tas gods būt tajā pašvaldības deputātu sasaukumā, kas pieņēma lēmumu, lai šī ēka būtu un lai Iecava varētu lepoties ar vēl vienu skaistu, sakārtotu sporta būvi,” sacīja Bauskas novada domes deputāte, iecavniece Laine Baha. „Katru dienu, mērojot ceļu gar sporta zāli, es dzirdu, kā mans trīsgadnieks saka: „Mammu, es te sportošu!” Iecava iekustina, iedvesmo un iesaista visos vecumos - kā mazu, tā lielu. Lai tiem, kas vēl nav pievērsušies sportam, zāle kalpo kā iedvesmas avots sākt kustēties, sākt sportot un būt veseliem! Kustība ir dzīvība!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klātesošos uzrunāja arī Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova, Iecavas sporta skolas „Dartija” direktore Baiba Gāga, Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes „Cālītis” vadītāja Ingūna Lāce, Bauskas novada domes deputāts Rihards Melgailis, Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, Iecavas fitnesa kluba „Jautrais apelsīns” vadītāja Endija Atava-Čudare un SIA „Baltex Group” autoruzraugs Aivars Mauriņš.

 

Jaunās ēkas galvenie objekti ir septiņus metrus augstā un 30 x 45 metrus lielā sporta zāle un tribīnes ar 300 skatītāju vietām. Ēkā ir arī administrācijas telpas, vingrošanas zāle, garderobes zona un labierīcību telpas apmeklētājiem, treneru-sporta pedagogu darba kabineti, tiesnešu un sportistu ģērbtuves ar sanitārajiem mezgliem, inventāra novietnes.

 

Sporta zāles būvniecības gaitā paveikti arī labiekārtošanas darbi ap ēku: izbūvēta jauna iebrauktuve no Skolas ielas un stāvlaukumi 40 automašīnu vietām, veikta apzaļumošana. Ir nodrošināta vides pieejamība nokļūšanai ēkā, atbilstoši normatīvajām prasībām izbūvējot pandusu, kā arī durvis bez sliekšņiem. Ēkā ir arī speciāli aprīkotas labierīcību telpas un duša personām ar invaliditāti.

 

Sporta zāles laukuma līnijas ir piemērotas basketbola, volejbola un handbola spēlēšanai, taču to iespējams izmantot arī minifutbolam, kā arī citām nodarbībām. Zālē ir divi starptautiskajiem standartiem atbilstoši basketbola grozi ar drošības polsterējumu un četri treniņa grozi, kā arī volejbola tīkls. Aprīkojumā ir arī mobila sadalošā siena, kas pēc nepieciešamības ļauj sporta zāli sadalīt tā, lai tajā vienlaikus var netraucēti darboties divas klases vai treniņgrupas. Zāles sienās ir iestrādāti akustiskie paneļi, kas būtiski ierobežo atbalsošanos un fona troksni. Laika gaitā sporta zāli iecerēts papildināt ar nodarbībām nepieciešamo inventāru: vingrošanas soliem, zviedru sienu, drošības tīkliem un citu.   

 

Sporta zāles būvniecība tika uzsākta 2021. gada vasarā. Būvniecības darbus veica uzņēmums SIA „Selva Būve”. Kopējā līgumcena par darbu izpildi - 2,65 milj. EUR, no kuriem aizņēmums no Valsts kases – 2,26 milj. EUR un pašvaldības finansējums – 0,39 milj. EUR.

Foto:
Sporta zāles svinīgās atklāšanas lenti grieza Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (no labās), būvuzņēmēja SIA „Selva Būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis, SIA „Baltex Group” arhitekte Dzintra Cīrule, SIA „CMB” būvuzraugs Matīss Keivs un Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova.

 

Anta Kļaveniece,
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas