Ceturtdiena, 11. Augusts, 2022. Liega, Olga, Zigita, Zita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Gūstam atzinību par projekta „PROTI un DARI!” īstenošanu


Gūstam  atzinību par projekta  „PROTI un DARI!” īstenošanu2017.12.15 Komentāri (0) Gūstam atzinību par projekta „PROTI un DARI!” īstenošanu

Ir apritējis gads kopš Bauskas novadā tiek realizēts projekts ‘’PROTI un DARI!’’.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   

Uz decembra sākumu projektā atbalstu guvis 31 jaunietis, no tiem 20 jaunieši darbības projektā ir pabeiguši.  Šobrīd aktīvi darbojas 11 jaunieši. Projekta ietvaros jaunieši  turpina saņemt dažādus atbalsta pakalpojumus, darbojas radošajās darbnīcās, mācās apgūt ēdiena gatavošanas prasmes, apgūs pašaprūpes un mājsaimniecības darbu veikšanas prasmes. Turpinās sadarbība ar mācību centru “BUTS” un Bauskas NVA filiāles karjeras konsultantu.  Jaunieši apmeklē psihologa konsultācijas un piedalās aktivitātēs, kuras paredzētas katra jaunieša individuālajā pasākumu programmā un veicina jauniešu izaugsmi un iespējas sasniegt izvirzītos mērķus. Divas jaunietes mācību centrā “BUTS” ir apguvušas mācību kursus “Bērnu uzraudzības pakalpojumi”. Pēc kursu pabeigšanas jaunietēm bija iespēja “ēnot” auklītes darbu PII ‘’Pasaulīte”.

“Projektā “PROTI un DARI!” darbojos kopš šī gada septembra mēneša. Līdz tam biju apzinīga mamma un veltīju lielāko daļu sava laika bērna vajadzībām. Taču domājot par savu atvasi, biju aizmirsusi par sevi, tāpēc, piesakoties šim projektam, man bija iespēja apmeklēt dažādus speciālistus, piemēram, karjeras konsultantu, kurš palīdzēja izvērtēt manas spējas, psihologs palīdzēja saprast savas vēlmes un iedrošināja turpināt iesākto ceļu pašizaugsmē. Esmu sajūsmā par iespēju apmeklēt laikraksta “Bauskas Dzīve” redakciju, gan arī vērot sabiedrisko attiecību speciālistu darbu Bauskas novada domē. Tas ļāva saprast, ko vēlos studēt tuvākajā laikā un ar ko vēlos nodarboties darba tirgū nākotnē”, dalās pieredzē projektā iesaistītā jauniete Līga. 

12. decembrī Rīgā notika projekta "PROTI un DARI" īstenošanas un sasniegto rezultātu izvērtēšanas un labās prakses pārņemšanas pasākums. Tajā dalījāmies projekta īstenošanas pieredzē, pārstāvot Zemgales reģionu, un saņēmām Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pateicību par veiksmīgu sadarbību, lielu ieguldījumu darbā ar jauniešiem un precizitāti darbā ar projekta dokumentāciju. Lepojamies ar projekta “PROTI un DARI” īstenošanas komandu, īpaši Bauskas novada Sociālā dienesta darbinieces Dinas Romanovskas veikumu!

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas