Piektdiena, 09. Decembris, 2022. Tabita, Sarmīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Gulbenes un Bauskas novada pārstāvji dalās pieredzē par izglītības iestāžu optimizāciju Bauskas novadā


Gulbenes un Bauskas novada pārstāvji dalās pieredzē par izglītības iestāžu optimizāciju Bauskas novadā2018.08.07 Komentāri (0) Gulbenes un Bauskas novada pārstāvji dalās pieredzē par izglītības iestāžu optimizāciju Bauskas novadā

Pirmdien, 6.augustā Bauskas novada domē tikās un strādāja Gulbenes un Bauskas pašvaldību vadītāji un pārstāvji. Vidzemnieki trīs stundas izjautāja Bauskas pašvaldības speciālistus par skolu tīklu optimizācijas norisi Bauskas novadā. Bauskā strādāja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, Izglītības darba speciāliste Anita Birzniece, Gulbenes 2.vidusskolas direktore un Gulbenes novada domes deputāte Edīte Kanaviņa un deputāts Anatolijs Savickis. Uz vidzemnieku jautājumiem atbildēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, izpilddirektors Jānis Kalinka, izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.

 

 

Tikšanās laikā vidzemnieki interesējās par Bauskas novada skolām, to infrastruktūru, skolēnu skaitu, satiksmes un skolēnu autobusu maršrutu organizāciju no dzīvesvietas līdz mācību iestādei, skolu optimizācijas koncepciju, optimizācijas plusus un mīnusus, veidiem, kā par pārmaiņām tika informēta sabiedrība, skolu direktoru un pedagogu lomu optimizācijā, un daudzus citus jautājumus.

 

Bauskas pašvaldības speciālisti uzsvēra nepieciešamību savlaicīgi informēt iedzīvotājus, pedagogus un skolēnus par gaidāmajām izmaiņām, organizēt sabiedriskās tikšanās. Noteikti nepieciešams pētījums par demogrāfisko situāciju un skolu sistēmu novadā. Reorganizācijai ir jābūt pamatotai un tās rezultātā skolēniem jāsaņem kvalitatīva izglītība un daudzveidīgas ārpusstundu aktivitātes atbilstoši vecumam.

 

Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare uzsvēra izglītības iestādes vadītāja lomu optimizācijas procesā. „Skolu direktoram ir jāsaprot reorganizācijas labvēlīgā ietekme, jābūt pārliecinātam. Jā, pastāv risks, ka pārmaiņu rezultātā tiek zaudēti pedagogi, bet notiek arī dabiskā rotācija jeb paaudžu maiņa, tomēr reorganizācijas laikā labs pedagogs nekad nav zaudējis darbu,” tā M. Bauvare.

 

Atbildot uz jautājumu – ko Bauskas novada pašvaldība darītu savādāk, pārstāvji atbildēja, ka reorganizācija jāveic savlaicīgi – jo ātrāk, jo labāk. Gara optimizācijas pāreja var ieviest korekcijas – skolā visu dienu māca vienu priekšmetu, pedagogi „nīkuļo”, kolektīvā, starp pedagogiem, kuri neatbalsta reorganizāciju, nevalda optimistiska gaisotne un tie lēni gaida situācijas risinājumu.

 

Kā reorganizācijas iespējamie mīnusi tika minēts skolēnu zudums, kuri izvēlas citu skolu, kurā maksā lielākas stipendijas. Kā ieguvumi tika minēti bērni, kuri nonāk ģimnāzijā vai pilsētas vidusskolā. „Mēs mēģinām noturēt labākos skolēnus. Prieks, ka ir arī tādi jaunieši, kuri plānoja mācības turpināt Rīgā, bet, saprotot perspektīvas, paliek Bauskā”, sacīja M. Bauvare.

 

Gulbenes pārstāvji interesējās par telpām, kuras reorganizācijas rezultātā varētu palikt tukšas. „Mēs realizējam projektus un telpās iekārtojam plašākas un modernākas bibliotēkas. Daļu no telpām izmanto pašdarbnieki. Galvenokārt, skolās, kurās veic reorganizāciju, tiek uzturēta kultūras dzīve,” tā Bauskas novada pašvaldības  izpilddirektors Jānis Kalinka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe, 
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas