Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Godinot savu valsti un līdzcilvēkus, izskan Latvijas Republikas 101. Proklamēšanas gadadienai veltītais svētku koncerts


Godinot savu valsti un līdzcilvēkus, izskan Latvijas Republikas 101. Proklamēšanas gadadienai veltītais svētku koncerts2019.11.19 Komentāri (0) Godinot savu valsti un līdzcilvēkus, izskan Latvijas Republikas 101. Proklamēšanas gadadienai veltītais svētku koncerts

2019.gada 17.novembra vakarā, apmeklētāju piepildītā Bauskas Kultūras centra lielajā zālē, izskanēja Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienai veltītais koncerts. Bauskas Kultūras centra radošajam kolektīvam kopā ar jaukto kori „Mežotne”, tautas deju ansambli „Jandāls”, vidējās paaudzes deju kolektīvu „Mēmele”, senioru deju kolektīvu „Senbiguļi” un pašiem jaunākajiem koncerta māksliniekiem – deju kolektīvu „Taurenītis”, izdevās radīt sirsnīgu, mūsu valsts un tuvākā mīlestības piepildītu svētku brīdi.

Kā ik gadu ierasts, Bauskas novada pašvaldība šajā svētku reizē godina tos Bauskas novada ļaudis, kas ar savu darbu, sirdsdegsmi un pašaizliedzību bagātinājuši Bauskas novadu, stiprinājuši vietējās kopienas tradīcijas un veicinājuši viņu piederību novadam.

 

Bauskas novada pašvaldības apbalvojums „Mūža ieguldījums” par profesionālu darbu un mūža ieguldījumu bibliotēku nozares izaugsmē novadā tika pasniegts Bauskas novada Jauncodes bibliotēkas vadītājai Intai Krieviņai. 3.novembrī apritēja 50 gadi, kuros Inta ar savu entuziasmu, neizsīkstošu enerģiju un mērķtiecīgu darbu ir veidojusi un attīstījusi Jauncodes bibliotēku par vietu, kur jauncodieši satiekas ar literatūru, zināšanām un iespējām sevi pilnveidot. Intas vadītā bibliotēka ir moderna, mūsdienu prasībām atbilstoša kultūras, izglītības un informācijas telpa, kurā patīkami iegriezties ikvienam, par ko liecina arī plašais bibliotēkas lietotāju pulks – vairāk kā 500 cilvēku, no kuriem 170 ir bērni, bet apmeklējumu skaits gadā sasniedz vairāk nekā 10 tūkstošus. Lai rosinātu cilvēkus būt sabiedrībā, būt aktīviem un piedāvātu iespējas dažādot zināšanas, ar Intas iniciatīvu Jauncodes bibliotēkā darbojas pensionāru klubs „Austraskoks”, dāmu klubiņš „Magonītes”, interešu grupas „Vingri” un „Es tu un mēs visi…”. Savu zināšanu, prasmju un personīgās attieksmes dēļ, Inta Krieviņa ir ļoti cienīta gan bibliotēkas apmeklētāju lokā, gan kolēģu vidū.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu „Bauskas novada Goda pilsonis” par ieguldījumu SIA „Bauskas alus” attīstībā un Bauskas novada pašvaldības vārda popularizēšanā saņēma ilggadējais SIA „Bauskas alus” vadītājs  Vladimirs Barskovs. Vladimirs Barskovs darbu Bauskas alus ražotnē uzsāka 1998.gadā. Šajos gados modernizēta darītavas darbība, ievērojami palielināts ražoto produktu sortiments. Pateicoties Vladimira pārliecībai, ka kvalitatīvam produktam nepieciešama īpaša gādība un ražošanai  - īpaša pieeja, Bauskas alus ir saglabājis tā īpašās garšas kvalitātes, kuras augstu novērtē ne vien alus cienītāji, bet arī alus darītāju nozare.

Tomēr SIA „Bauskas alus” nav tikai ražotne un tajā ražotie dzērieni. Tā ir atpazīstamības zīme, kas gadu desmitiem bijusi saistīta ar Bauskas vārdu. Kvalitatīvā izstrādājuma dēļ, Bauska un baušķenieki allaž ir lepojušies Bauskas alu saukt par savējo un  nekautrējoties teic – tas ir labākais alus Latvijā. Atpazīstamība, ko Bauskai nodrošina SIA „Bauskas alus” ražotie produkti, nav vērtējama skaitļos, tai ir emocionāla vērtība, kas lolota ikviena baušķenieka sirdī.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par apzinīgu, profesionālu un radošu darbu, veiksmīgu sadarbību ar kolēģiem un nozīmīgā dzīves jubilejā Bauskas novada pašvaldības apbalvojums „Atzinības raksts” tika pasniegts Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaulīte” darbiniecei Mārītei Kalniņai. „Lielas darba spējas, prot visu saorganizēt tā, lai darbi rit. Uz darbu nav mudināma – sacīts – ir jādara,” Mārīti raksturo viņas kolēģi pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaulīte”. Mārītes saknes meklējamas Ludzā, taču visu savu darba mūžu, jau sākot no tā pirmās dienas, viņa aizvadījusi Bauskas pusē. Jau 10 gadus Mārīte ir Pasaulītes vadītājas vietniece izglītības jomā. Viņa visā saskata pozitīvo, ir sirsnīga, atsaucīga, draudzīga un izpalīdzīga. Brīvajā laikā Mārīte daudz lasa, apmeklē koncertus un teātra izrādes un kolēģi zina teikt, ka arī pašai Mārītei piemīt aktieriskās dotības.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par ieguldījumu pirmsskolas bērnu audzināšanā un sagatavošanā skolai Bauskas novada pašvaldības atzinības rakstu saņēma Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaulīte” skolotāja Valija Šinkūna. Viņa gan, diemžēl, pasākumā nebija klātesoša, un Atzinības raksts viņai tiks pasniegts citā svinīgā brīdī. Par baušķenieci Valija sevi sauc kopš 1982.gada, kad kopā ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Bauskā un uzsāka darba gaitas bērnudārzā Sprīdītis. Šobrīd Valija ik dienu dodas uz bērnudārzu Pasaulīte, kur pašaizliedzīgi un ar lielu mīlestību audzina un skolo baušķenieku atvases. Kā teic Valijas kolēģi – Valija ir tik dažāda un interesanta. Katru dienu kā pārsteigums, kā krāsains salūts. Jebkurai situācija atradīs atbilstošu teicienu un komentāru. Vienmēr atradīs ar ko dalīties – ar informāciju, uzmanību, mīlestību. Viņa ir profesionāla, stingra un prasīga, prot aizraut ne vien mazos audzēkņus, bet arī viņu vecākus.

 

Bauskas novada pašvaldība septembra nogalē izsludināja konkursu visiem tiem Bauskas novada iedzīvotājiem, kuri labprāt palūkojas uz pasauli sev apkārt caur fotoaparāta prizmu. Konkursa mērķis – visiem kopā izveidot Bauskas novada reprezentācijas kalendāru 2020.gadam. Kopumā konkursam „Citāda Bauska” tika iesūtītas 47 fotogrāfijas. Konkursa žūrija izvēlējas 40 fotogrāfijas par kurām pašvaldības sociālā tīkla Facebook lapā varēja balsot ikviens, ar savu balsi veicinot fotogrāfijas iekļūšanu kalendārā. Balsojuma rezultātā tika atlasītas 13 fotogrāfijas, kuru autori ir deviņi Bauskas novada fotografēt mīloši iedzīvotāji.

17.novembra vakarā, svētku pasākumā notika svinīga kalendāra atvēršana un tika sacīts paldies Bauskas novada reprezentācijas kalendāra 2020 fotogrāfiju autoriem – Ģirtam Donerblicam, Leldei Feldmanei – Zajarskai, Ivetai Kūlai, Mairitai Cerai, Mārim Kreitenbergam, Andrim Dūmiņam, Elīnai Grunckai – Dulbei, Edgaram Namiķim un Līgai Bajārei.

Svētku koncerts izskanēja ar jauktā kora „Mežotne” izpildīto spēcīgo Jāzepa Mediņa skaņdarbu  „Tev mūžam dzīvot, Latvija”, ikvienu koncerta apmeklētāju piepildot ar īpašām svētku emocijām un patriotismu. Jā, novembris ir Latvijas patriotisma mēnesis. Tad pie drēbēm nēsājam sarkanbaltsarkano, ieslīgstam patriotiskās pārdomās, lepojamies ar savu valsti un jo īpaši turam godā senču piemiņu, kas smagās cīņās izcīnīja tiesības mazajai Dieva zemītei pie Baltijas jūras saukt sevi par brīvu, neatkarīgu valsti – Latviju!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas 101. dzimšanas dienu esam nosvinējuši. Lai arī sarkanbalstarkanās lentītes pamazām noguls atvilktnēs līdz nākamā gada svētkiem, nesīsim Latviju sevī katru dienu, būsim latvieši katrā vārdā, ko sakām un katrā darbā, ko ikdienā darām. „Atcerēsimies, ka brīvība ir dārgi atpirkta. Turēsim to svētu un augstu. Un katrs darīsim paši savu tiesu, nāksim ar savu pienesumu, lai būtu attaisnojums, ka pasaulē ir tāda valsts – Latvija!” V. Vīķe-Freiberga.

Fotogalerija: ŠEIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Foto:
Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas