Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Godinot iedzīvotājus, aizritējis svētku pasākums Bauskas Kultūras centrā


Godinot iedzīvotājus, aizritējis svētku pasākums Bauskas Kultūras centrā2014.11.19 Komentāri (0) Godinot iedzīvotājus, aizritējis svētku pasākums Bauskas Kultūras centrā

2014.gada 18.novembrī Bauskas Kultūras centrā, plaši apmeklēts, aizritēja Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 96.gadadienai veltīs svētku sarīkojums „Ar savu rotu rotā Latviju”. 

„Šodien ir svētki MŪSU valstij. Un nevis šai valstij, bet tieši mūsu valstij. Šai valstij – tā var teikt kāds, kurš nav latvietis un nedzīvo Latvijā. Latvija ir mūsu valsts,” ar šādiem vārdiem savu svētku uzrunu sāka domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. „Mēs katrs varam padarīt Latviju labāku. Ja viens indivīds, sevi pilnveidojot, kļūst labāks, arī mūsu valsts kļūst mazliet labāka. Ja daudzi iedzīvotāji kļūst labāki, arī Latvija kļūst daudz labāka," R.Ābelnieks uzsvēra katra iedzīvotāja individuālo ieguldījumu Latvijas attīstībā un izaugsmē. „Arī novads daudz var dot Latvijas attīstībai. Šogad Bauskas novada pašvaldība ir rekonstruējusi Mūsas tiltu. Tas ir devums ne vien Bauskas pilsētas un novada iedzīvotājiem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri savās gaitās šķērso šo tiltu. Šogad esam izveidojuši pieminekli Vilim Plūdonim - dzejniekam, kurš ir visas Latvijas dižgars. Ikviens, kurš kaut gadu mācījies latviešu skolā, ir sastapies ar Plūdoņa daiļradi. Neskatoties uz to, ka lielāko mūža daļu dzejnieks nedzīvoja Bauskas novadā, tieši mēs viņam radījām pieminekli, kura līdz šim nekur Latvijā nebija!” pašvaldības ieguldījumu raksturoja priekšsēdētājs. „Saules mūžu Latvijai! Dievs, svētī Latviju!” vēlēja R.Ābelnieks.
 

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad svētku sarīkojumā Bauskas novada domes priekšsēdētājs pasniedza pašvaldības apbalvojumus tiem novada iedzīvotājiem, kuri dara, kuri var, kuru veikums iedvesmo. Cilvēkus, kuri darbu nodzīvo! 
Par nopelniem bibliotēku jomas attīstībā Bauskas novadā un Latvijā, Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu „Goda raksts" saņēma Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane. Goda rakstu par ilggadēju, godprātīgu darbu, vadot veco ļaužu aprūpes centru, saņēma Īslīces veco ļaužu sociālās aprūpes centra vadītāja Regīna Markovina.

Atzinības rakstu par apzinīgu un kvalitatīvu darbu saņēma vispārējā tipa pansionāta „Derpele” darbiniece Tija Lauciņa, par priekšzīmīgu saimniekošanu, atsaucību un sabiedrisko aktivitāti Atzinības raksts tika pasniegts Brunavas pagasta zemniecei Marijai Aņūnai, tāpat Atzinības rakstu saņēma arī skolotāja Daile Feldmane - par iejūtību un sapratni bērnu estētiskajā izglītošanā un audzināšanā un aprūpētāja Skaidrīte Piekuse - par individuālu pieeju un sapratni, veicot aprūpētājas pienākumus.
 

Pasākuma laikā tika pasniegti arī vairāki Pateicības raksti. Par ieguldījumu kultūras dzīves kuplināšanā un sabiedrisko aktivitāti Pateicības rakstu saņēma Brunavas pagasta deju kopas „Rota” vadītāja Santa Zemīte un dalībnieces Lana Deņisova un Vija Ramane. Par sekmīgu Nīderlandes fonda „KNHM” atbalstīto projektu īstenošanu pašvaldība pasniedza Pateicības rakstu Santai Zemītei, Indrai Vasiļkovai, Lindai Tijonei, Ievai Bronko- Pastorei, Inai Bogdanovai, Gunitai Ūdrei, Indulim Pētersonam, Ingai Cepurei, Ļubovai Brahmanei, Ilzei Kursišai, Edvīnam Gribam, Daigai Milliņai, Terēzijai Lasmanei, Solvitai Tijonei, Santai Ibragimovai, Gitai Lazdiņai un Baibai Šuminai.
 

Šogad Bauskas novada dome pateicās arī jauniešiem, kuri aktīvi iesaistās sabiedriskajos procesos un ar savu līdzdalību atbalsta Bauskas novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanas iniciatīvas - Sabīnei Risevai, Amandai Berlinskai, Uldim Gāberam, Andrejam Ratkovskim, Tomam Pērkonam, Matīsam Punkam, Kristoferam Kugrēnam, Robertam Skurbam, Artim Sirmanim, Kristapam Kalniņam

Daudzie pateicības un apsveikuma vārdi mijās ar pasākuma vadītājas Solvitas Jirgensones izjusti lasītām dzejas rindām. Īpašu noskaņu radīja jauktā kora „Mežotne” izpildītie skaņdarbi, klātesošos priecēja novada tautas deju kolektīvu „Biguļi”, „Jandāls”, „Mēmele”, „Odziņa” un „Mēmelīte” raitie dejas soļi.

  ​ 

 

 

Ieva Šomina, 
sabiedrisko attiecību speciāliste.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas