Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Godina Bauskas novada sportistus


Godina Bauskas novada sportistus2016.12.21 Komentāri (0) Godina Bauskas novada sportistus

17.decembrī, lai atskatītos uz 2016.gadā paveikto, Īslīces kultūras namā pulcējās Bauskas novada spēcīgākie, ātrākie, veiklākie, meistarīgākie un visādā citādā ziņā aktīvākie novada sportisti, sporta aktīvisti, veterāni.

Bauskas novada „Sporta laureāts” allaž pulcē lielu skaitu mūsu puses ļaudis, jo esam viens no sportiskākajiem novadiem Latvijā. To pierāda gan mūsu lieliskie rezultāti dažāda mēroga sporta sacensībās, gan novada sportot gribētāju skaits.

Aizvadīts Olimpiskais gads. Mūsu puses sportisti gan nepiedalījās RIO spēlēs, taču novads bija kupli pārstāvēts Latvijas IV Olimpiādē, kas vasaras vidū risinājās Vidzemē-Valmierā un Cēsu pusē. Olimpiādē piedalījās vairāk kā 100 pašvaldības, no kurām 54 izcīnīja medaļas, starp tām 10. vietā mūsu lieliskie sportisti. Savukārt savu spēcīgākā novada titulu nosargājuši Bauskas sporta veterāni - atkal pirmie starp novadiem un ceturtie absolūtajā vērtējumā aiz Rīgas, Jūrmalas un Daugavpils pilsētām.

Savā svētku uzrunā klātesošajiem, sporta centra „Mēmele” direktore Līga Rimševica pateicās novada sportistiem, treneriem un sporta aktīvistiem par kopīgo devumu Bauskas novada labā vārda nešanu ārpus mūsu novada robežām. Sporta centrs lepojas ar sava novada aktīvajiem un sportiskajiem iedzīvotājiem.

Bauskas novada priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks augstu novērtēja novada sportiskos sasniegumus, un uzsvēra sportistu lomu Bauskas novada tēla veidošanā.

Savu sveicienu sportistiem nodeva arī ilggadējā sadarbības partnera,  laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle.


Vakara vadītājas Initas Nagņibedas aicināti pirmie apbalvojumu saņēma mūsu puses sporta veterāni, kuri šajā gadā svinējuši ievērojamas jubilejas. Katram laureātam tika pasniegta īpaši sagatavota balva, kuru apgleznojusi mūsu novada māksliniece Aiva Linkeviča.

Bauskas novada jubilāri 2016:

1. JĀNIS BĒKA - 75                                        2. INDULIS JAUDZEMS - 75

3. PĒTERIS RĀJEVS - 70                                 4. HARIJS GRIŠČENKO - 70

5. BROŅISLAVS BULS - 70                              6. PĒTERIS ALEKSAŠINS - 70

7. JĀNIS JEGOROVS - 70                                 8. DAINIS PAVILONS - 65

9. ARNO HEINRIHSONS - 65                           10. IVARS MIZIŠS - 65

11. LIJA BULĀNE - 60                                     12. MĀRA PAVILONE - 60

13. INESE GĀGA - 60                                      14. DZINTRA LAPIŅA - 60

15. BOGDANS KOHANOVSKIS - 60                   16. VLADIMIRS IĻJINS - 60

17. IVARS KALADA - 60                                   18. ATIS SLAKTERIS - 60


Ar interesantu scenārija “piesitienu” skatuves priekšā tika aicināti Bauskas novada pagastu un pilsētas pārstāvji, kuru ieguldījumu sportisko aktivitāšu veicināšanā novērtējuši sporta pasākumu organizatori:

1. BRUNAVAS PAGASTĀ - JĀNIS DUNKULIS

2. ĪSLĪCES PAGASTĀ - NAURIS SMAĻĶIS, KONSTANTĪNS MALIŠEVS

3. CODES PAGASTĀ - ARMĪNS TIMINSKIS

4. GAILĪŠU PAGASTĀ - RENĀRS GUMBELIS

5. MEŽOTNES PAGASTĀ - AIVIS ĀNS, RUSLANS KURAŠEVIČS, VLADISLAVS KURAŠEVIČS

6. CERAUKSTES PAGASTĀ - ĢIRTS DUBINSKIS

7. VECSAULES PAGASTĀ - KRISTAPS KĻAVIŅŠ

8. BAUSKAS PILSĒTĀ - ARNIS KORŅENKOVS


Pasākuma kulminācija bija aizvadītā gada labāko sportistu nominēšana. Praktiski visās nominācijās kandidāti bija jau vairākkārtēji iepriekšējo gadu laureāti. Bet ko tu stipram padarīsi? Šie sportisti ikdienā, gatavojoties kārtējai sacensību sezonai, aizvada smagus treniņus.

Par 2016. gada labākajiem sportistiem tika atzīti Latvijas olimpiādes zelta medaļnieki - JĀNIS BALTUŠS UN ILONA DRAMAČONOKA, veterānu nominācijās Pasaules veterānu čempione 64 lauciņu dambretē REGĪNA PIRONENA un Pasaules čempionāta brīvajā cīņā veterāniem bronzas medaļas ieguvējs IGORS SLAKTERS, par labāko tehnisko sporta veidu sportistu kļuva ūdensmotosportists, Eiropas čempions UVIS SLAKTERIS, par labāko sportistu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām- AIVARS VANCĀNS. Nominācijā Labākā Bauskas novada sporta spēļu komanda balvu saņēma Latvijas Olimpiādes bronzas medaļu ieguvēji - BAUSKAS NOVADA FLORBOLA IZLASE.

Par Bauskas novada gada notikumu sportā, Sabiedriskā sporta lietu padome atzina jaunās un talantīgās ūdensmotosportistes ENDIJAS ZAUMANES divus uzstādītos Pasaules rekordus.

Aizvadīts vēl viens, sportiski aktīvs, patīkamiem pārsteigumiem, labiem rezultātiem, arī skumjiem zaudējumiem piepildīts gads. Šajā gadā mums nācies atvadīties no cilvēkiem, kuriem sports bija viņu dzīves sāls. Arī gada izskaņā saņemta skumju vēsts - Ziemassvētku gaidīšanas laikā mūžībā aizgājis Invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrības „Bauska” dibinātājs un vadītājs Ilgonis Rencis – cilvēks, kurš visu savu mūžu veltījis Bauskas novada sporta attīstībā.

Inga Ūbele, 
sporta centra „Mēmele” galvenā speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas