Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ģenerālis Berķis ir paraugs Latvijas karavīram


Ģenerālis Berķis ir paraugs Latvijas karavīram2019.04.26 Komentāri (0) Ģenerālis Berķis ir paraugs Latvijas karavīram

Dižā novadnieka, ģenerāļa Krišjāņa Berķa 135.dzimšanas dienai veltīts piemiņas pasākums Īslīces pagasta Bērzkrogā notika 26.aprīlī – ģenerāļa dzimto māju vietā.

Pasākumā bija pulcējušies Latvijas Zemessardzes 53.bataljona Bauskas nodaļas dalībnieki, jaunsargi, Bauskas novada vadība, domes deputāts Raitis Ābelnieks u.c. interesenti.

Pie pieminekļa tika nolikti ziedi un izskanēja atmiņu un pateicības vārdi mūsu dižajam novadniekam, kas ar savu Tēvzemes mīlestību un darbu guvis nozīmīgus panākumus un palīdzējis mūsu valstij gūt brīvību cīņās ar Tēvzemes ienaidniekiem.

K.Berķis savulaik bijis Latvijas armijas komandieris no 1934.gada un pēdējais Neatkarīgās Latvijas valsts Kara ministrs no 1940. gada.

Kā atzina vēsturnieks, deputāts R.Ābelnieks – ģenerālis Berķis savas dzīves laikā veidojis ļoti strauju karjeru. Mēs varam lepoties ar savu novadnieku, kurš par savu veikumu saņēmis arī visu šķiru valsts augstāko apbalvojumu.

Šogad Latvijas armija atzīmē savu simtgadi un šajā zīmīgajā gadskārtā svinīgajā piemiņas pasākumā zvērestu nodeva 17 jaunie jaunsargi un trīs zemessargi, solot godam kalpot Latvijai.

No R.Ābelnieka stāstījuma par K.Berķi: „Padomju okupācijas vara viņu arestēja, izsūtīja, un šī Latvijas patriota mūžs aprāvās Permas cietuma slimnīcā 1942.gada 29.jūlijā. Viņa atdusas vieta Krievijā nav zināma.

Par Kr.Berķi vēsta daudzas grāmatas, pie bijušās Bauskas pilsētas skolas ēkas Rīgas ielā 8 ir viņam veltīta piemiņas plāksne, bet ievērojamākā piemiņas vieta atrodas šeit - Īslīces pagastā vietā, kur kādreiz atradās šī izcilā novadnieka dzimtās mājas. Tā ir vieta, kur katru gadu 26.aprīlī godinām mūsu novadnieku, īstenu zemgalieti un kārtīgu Latvijas patriotu – ģenerāli Krišjāni Berķi.”  

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas