Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Gar Ziedoņu ielu uzsāks gājēju un veloceliņa izbūvi


Gar Ziedoņu ielu uzsāks gājēju un veloceliņa izbūvi2017.06.20 Komentāri (0) Gar Ziedoņu ielu uzsāks gājēju un veloceliņa izbūvi

2017.gada 21.jūnijā tiks uzsākta gājēju un velobraucēju celiņa izbūve gar Ziedoņu ielu. Šis ir vēl viens ilgi gaidīts projekts, kurš visvairāk nepieciešams, lai nodrošinātu drošu iedzīvotāju kustību.  Arī Bauskas novada domes attīstības programmas investīciju plānā 2015.-2018.gadam paredzēti pasākumi satiksmes drošības uzlabošanai, izbūvējot gājēju un veloceliņus Bauskas novadā, tostarp 1.kārta – Bauska – Bērzkalni. 

SIA „BM - projekts” ir izstrādājis būvprojektu “Gājēju un veloceliņš gar Ziedoņu ielu un valsts vietējās nozīmes ceļu V1025 „Bauska-Gailīši-Lietuvas rob.” uz ciemu Bērzkalni, Īslīces pagastā.” Izstrādātajā būvprojektā trases kopējais garums sastāda 1700 m  un tās virziens ir gar Ziedoņu ielu un valsts vietējās nozīmes ceļu V1025 posmā no rotācijas apļa līdz Bērzkalnu ciema robežai. Esošajā situācijā trases sākuma posmā gājēji un velobraucēji pārvietojas pa ceļa nomali un zaļo zonu.  No satiksmes drošības viedokļa tas ir bīstami, īpaši diennakts tumšajā laikā. Cilvēki no tuvējām mājām ir ieminuši taciņu zaļajā zonā posmā no esošas ietves pie daudzīvokļu mājas līdz ceļa nomalei pretī viesu namam „Bērzkalni”.

Šajā posmā gājēji pārvietojas pa šauru esošo gājēju ietvi no sadēdējušām dzelzbetona plāksnēm, kuras ir apaugušas daļēji ar zālāju un tā ir pārāk šaura, lai pa to ērti pārvietotos gājēji un velosipēdisti.  Aiz krustojuma ar Īslīces bērnu SOS, ietve virzās starp žogu un blīvi saaugušiem , lieliem kokiem šaurā platībā. Esošās ietves galā  cilvēki pārvietojas pa iemītu taciņu līdz autoceļam V1025 (pagrieziens uz Uzvaru).

Projekta mērķis ir trases sākumā, sākot no rotācijas apļa, gājēju un veloceliņu veidot kā jaunbūvi, trasi virzot gar ceļa malu. Trases beigās gājēju un veloceliņš tiek virzīts pa esošās ietves trasi, veicot tikai tās pārbūvi.  Projektētajam gājēju celiņam sākuma posms no betona bruģakmens un tālāk visā trases garumā ir karstā asfalta segums. Gājēju ietves noejas projektētas, lai būtu piemērotas gājējiem ar īpašām vajadzībām. Visā gājēju un veloceliņa garumā tiek paredzēts izbūvēt jaunu apgaismojuma tīklu un jaunu lietus ūdens kanalizācijas tīklu, t.sk. virsūdeņu uztvērēju izbūvi.

Būvdarbu plānotais izpildes termiņš ir 24 nedēļas (neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu) no 21.jūnija. Kopējās projekta īstenošanas izmaksas – 371 831,42 EUR (ar PVN) tajā skaitā arī būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas.

 

Būvuzņēmējs SIA „VIONA” atbildīgais būvdarbu vadītājs Arams Avetjans, tālr 26346915

Būvuzraudzība SIA „RoadLat” atbildīgais būvuzraugs Sandris Adrickis, tālr 29143388

Autoruzraudzība SIA „BM-projekts” autoruzraugs Didzis Dāle, tālr.26191009

Atbildīgā persona no pasūtītāja puses BNA saimnieciskās daļas projektu vadītāja inženierbūvēs Laima Berga, tālr.20283888

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas