Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Gaida pieteikumus novada jauniešu domei


Gaida pieteikumus novada jauniešu domei2019.04.17 Komentāri (0) Gaida pieteikumus novada jauniešu domei

Bauskas novadā darbs ar jaunatni norit pilnā sparā. Notikumu un aktivitāšu dažādība tiek nodrošināta  katrā Bauskas novada pagastā, kur jaunatnes darbinieki cītīgi strādā ar katru jaunieti un viņu interesēm. Papildus ikdienas darbam ar jauniešiem un projektam „Mobilā darba ar jaunatni sistēmas attīstīšana Bauskas novadā”, pagājušā apstiprināts Bauskas novada jauniešu domes nolikums un uzsākta jauniešu domes sastāva veidošana, kurai ikviens novada jaunietis var pieteikties, aizpildot pieteikuma veidlapu internetā: ŠEIT. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interesentu skaits iesaistei jauniešu domē ir iepriecinošs. Nelielā laikā posmā vēlmi iesaistīties izrādījuši jau 30 jaunieši, tomēr pieteikšanās turpināsies vismaz līdz maija sākumam. Arī pēc tam pieteikties jauniešu domes sastāvam būs iespējams, bet šo jauniešu dalībai sastāvā būs jāsagaida jaunā uzņemšana. Maksimālais jauniešu skaits domē ir 25 jaunieši, tādējādi tiks veikta jauniešu atlase, izvēloties dalībniekus, kuri piedalīsies jauniešu interešu un vajadzību izpētē un analīzē, izstrādās priekšlikumus pašvaldības jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Viņi veicinās pašvaldības jauniešu savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu, jauniešu sadarbību ar pašvaldību, citām jauniešu domēm, institūcijām un organizācijām. Uzdevumu lokā būs arī izplatīt informāciju par jauniešiem piedāvātajām iespējām un iesaistīties pašvaldības darbā ar jaunatni un tā ietvaros organizētajos pasākumos, projektos un programmās.

 

Paralēli darbam ar jauniešu domes sastāva izveidi un valsts programmas projektam, tiek realizēti arī PuMPuRS jauniešu projekti, kuros divas jauniešu organizācijas Bauskas novada jauniešiem organizē dažādas aktivitātes un informatīvos pasākumus jauniešu līdzdalības veicināšanai sabiedriskajā dzīvē.

Martā notika nometne „Piedzīvojuma Gars”, “LEC Bauska”, kurā piedalījās arī 11 Bauskas novada jaunieši, tāpat šobrīd jaunieši šajā projektā realizē paši savus trīs sociālos projektus, tādejādi ieguldot savu darbu novada dzīves uzlabošanā. Martā notika Bauskas novada jauniešu forums 2019 “Komandas spēks”, kuru organizēja Bauskas novada administrācija un Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde. To apmeklēja apmēram 100 jaunieši, ar kuriem darbojās gan motivators Aleksis Daume, improvizācijas grupa „Spiediens” un Bauskas novada jauniete Kristiāna Paula Lībiete.

 

Darbs ar jaunatni neapsīks arī turpmākajā gadā, jo jaunieši plāno piedalīties Bauskas novada svētkos, vecpilsētas Pagalmu un putras godēšanas svētkos, Erasmus+ apmaiņas projektā, dodoties uz Čehiju un citās aktivitātēs, kurās paši darbosies un organizēs savu darbu kopā ar jaunatnes darbiniekiem, kuri visu iepriekšējo un šo gadu turpinās papildināt savas zināšanas, lai savu darbu varētu veikt vēl efektīvāk.

 

Turpināsies arī abu projektu realizācija un novada jauniešu domes sastāva komplektēšana, lai jau vasarā jaunieši var plānot jauniešu domes darbu šim un nākošajam gadam, lai piedalītos jauniešu dzīves uzlabošanā un jauniešu aktivitātes veicināšanā.

 

Liene Rotberga,
Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas