Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Finanšu komitejas sēdē lemj par uzlabojumiem stadionā


2015.11.20 Finanšu komitejas sēdē lemj par uzlabojumiem stadionā

Finanšu komitejas sēdē 19. novembrī deputāti sprieda par vairākiem būtiskiem lēmumiem, kas iztirzāti sociālo un veselības lietu komitejā, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā, kā arī vides un attīstības komitejā.

Pēc plašām diskusijām deputātu vairākums atbalstīja un virzīja izskatīšanai domes sēdē lēmuma projektu par jaunas amata vietas izveidi Bauskas muzeja struktūrvienībā “V.Plūdoņa muzejs”.

Muzeja direktore Baiba Šulce stāsta, ka līdz šim struktūrvienības vadītājs veicis arī kasiera pienākumus, vadījis ekskursijas. “Viens cilvēks nevar strādāt 24 stundas dienā, septiņas dienas nedēļā,” uzskata muzeja direktore. Viņa rosina izveidot jaunu speciālista amatu. Savukārt struktūrvienības vadītājam varētu papildu “Lejenieku” īpašuma pārvaldīšanai un apsaimniekošanai uzticēt izpētes darbu par V. Plūdoņa dzīvi, daiļradi un dzimtu citos muzejos, arhīvos un bibliotēkās, lai pēc tam varētu izveidot jaunu ekspozīciju.  

Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks piebilst, ka līdzšinējā filiāles vadītāja ir laba gide un pasākumu vadītāja, bet zinātniskā izpēte, kas ir muzeja funkcija, nenotiek. “Pēc desmit gadiem Plūdonim būs 150 gadi. Līdz tam laikam jāvairo apmeklētāju skaits, jāattīsta muzejs.”

Deputāti atbalstīja 1598 eiro piešķiršanu atdzelžošanas stacijas projektēšanai Bauskas novada Pamūšas ciemā. Nepieciešamo summu plānots novirzīt no 2015. gada budžeta dabas resursu nodokļa ieņēmumiem. Iepirkuma rezultātā līguma slēgšanas tiesības piešķirtas SIA “Aparde”.

Finanšu komitejā tika atbalstīta iecere labiekārtot ielu vingrošanas laukumu un izbūvēt tāllēkšanas bedri. Sporta centra “Mēmele” galvenā speciāliste Inga Ūbele stāsta, ka papildu tāllēkšanas bedre nepieciešama, lai treniņos neizmanto galveno sacensību bedri un, organizējot sacensības, veicinātu to norisi. Savukārt ielu vingrošanas laukums tiek intensīvi izmantots. Esošais segums no grants ir nolietojies, uz tā iespējams gūt traumas. Vingrošanas laukumā paredzēts izveidot smilšu segumu ar pamatnes izbūvi. Iepirkuma rezultātā līguma slēgšanas tiesības izcīnīja SIA “Vides Serviss” ar līgumcenu 4252,85 eiro.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja, ka nākamos septiņus gadus Bauskas novadā sadzīves atkritumu savākšanu, tai skaitā dalīto savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu un uzglabāšanu veiks pašvaldības kapitālsabiedrība “Vides Serviss”.

Uzņēmuma valdes loceklis Egils Pukinskis informēja, ka šī gada decembrī beigsies termiņš deleģējuma līgumam, kuru pašvaldība bija noslēgusi ar kapitālsabiedrību par atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā. E.Pukinskis skaidroja, ka uzņēmums iesaistījies projektā, kura atbalstīšanas gadījumā Bauskas novadā ievērojami uzlabosies atkritumu apsaimniekošanas un šķirošanas kvalitāte. Viņš apsolīja, ka atbalstīšanas gadījumā iedzīvotāji no nākamā gada 1. janvāra par pakalpojumu maksās par 4% lētāk.

Vairākums deputātu atbalstīja Bauskas novada skolu reorganizāciju – no nākamā gada neuzņemt jaunus skolēnus Uzvaras un Īslīces vidusskolu 10. klasēs, Jaunsaules skolā uzņemt 1.-6. klases skolēnus un pirmskolas izglītības bērnus, kā arī likvidēt Mežotnes internātvidusskolu.

Vienbalsīgi tika atbalstīts lēmums projekts par darba grupas izveidi pansionāta “Derpele” pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām. Tās uzdevums būs sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus un iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu u.c. uzdevumi.

Par atbalstītajiem lēmumprojektiem jābalso vēl 26. novembra novada domes sēdē.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Citas ziņas