Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Finanšu komitejas deputāti atbalsta nozīmīgus būvprojektus


2016.03.24 Komentāri (0) Finanšu komitejas deputāti atbalsta nozīmīgus būvprojektus

Finanšu komitejā 24.martā tika atbalstīti lēmumprojekti par aizņēmumiem gājēju tilta pār Mūsu būvniecībai un Bauskas Mūzikas skolas rekonstrukcijas 1.kārtas īstenošanai. 
Gājēju tilta būvniecības kopējās izmaksas par projekta īstenošanu, būvuzraudzības nodrošināšanu, tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību ir 815 740,92 EUR, no kuriem 2016.gadā projekta realizācijai nepieciešami 814 530,92 EUR. Bauskas novada pašvaldība no 2016.gada budžeta plāno šim mērķim tērēt 203 632,73 EUR, bet atlikušās summas  - 610 898,19 EUR - nodrošināšanai ņemt aizņēmumu Valsts kasē. Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem līguma slēgšanas tiesības par būvdarbu izpildi ir piešķirtas SIA “Tilts”, ar kuru pašvaldībai jau ir bijusi veiksmīga sadarbība Mūsas tilta projekta realizācijā.
Lieli rekonstrukcijas darbi tuvāko gadu laikā plānoti Bauskas Mūzikas skolā. Rekonstrukcijas pirmo kārtu paredzēts īstenot jau šogad, tajā iekļaujot drenāžas, lietus ūdens un kanalizācijas izbūves, pamatu hidroizolācijas, siltināšanas un dekoratīvās apdares darbus. Šos darbus veiks SIA “Kvintets M”. Pirmās kārtas kopējās izmaksas ir 90 278,10 EUR. Visus nepieciešamos līdzekļus rekonstrukcijai pašvaldība plāno iegūt, aizņemoties Valsts kasē.
Bauskas Mūzikas skola materiāltehniskās bāzes uzlabošanai plāno piesaistīt Valsts kultūrkapitāla fonda līdzekļus, iesniedzot savu pieteikumu Fonda izsludinātajā mērkprogrammas “Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” projektu konkursā. Ja Bauskas Mūzikas skolas projekts tiks atbalstīts, skola varēs iegādāties jaunu akordeonu un tenora saksofonu par vairāk kā 5000 EUR. Komitejas deputāti atbalstīja skolas ieceri un balsoja arī par pašvaldības priekšfinansējuma piešķiršanu no novada pašvaldības budžeta, ja projekts tiktu apstiprināts.
Deputāti lēma atbalstīt arī Bauskas Centrālo bibliotēku, piešķirot 2999 EUR 3D printera iegādei, fonda “1836” iniciatīvu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, paredzot 1000 EUR no pašvaldības budžeta dažādu Latvijas valsts 100gadei plānoto aktivitāšu līdzfinansēšanai, kas norisināsies Bauskas novadā laika posmā no 2016.-2018.gadam. To ietvaros tiks uzņemta iedvesmas filma “1836”, izveidots raidījumu cikls par pierobežā dzīvojošiem cilvēkiem, izdota grāmata “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, radīts tūrisma ceļš, organizēti koncerti, pārgājieni, atklāšanas pasākums.
Pozitīvs balsojums bija arī par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībai “Bauskas rajona lauku partnerība”, lai nodrošinātu dalību izstādē “Uzņēmēju dienas Zemgalā 2016”, piešķirot šim mērķim 574,75 EUR no 2016.gada pašvaldības budžeta. Izstādi organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācija. Tā norisināsies 29.un 30.aprīlī Zemgales Olimpiskajā centrā. Izstādē Bauskas novadu pārstāves 6 uzņēmumi, piedāvājot savu produkciju un pakalpojumus un rādot novada uzņēmējdarbības daudzveidību, prezentējot veiksmes stāstus. Tūrisma jomu pārstāvēs Bauskas TIC.
Komitejas deputātu atbalstu saņēma biedrības “Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” iesniegtais projekts “Biedrības LMS asociācijas Bauskas nodaļas 20.gadu jubilejas pasākums un Pasaules MS dienas atzīmēšana”, biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” lūgums atbalstīt Bauskas novadā dzīvojošo politiski represēto personu dalību Latvijas politiski represēto personu salidojumā 27.augustā Ikšķilē un SIA “Zemgales mutes veselības centrs” iecere organizēt veselības veicināšanas viktorīnu “Esi gudrs – būsi vesels” novada 5.klašu skolēniem.
Deputātu diskusijas raisīja saistošo noteikumu projekts par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Bauskas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku vēsturisko fasāžu un būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošanu. Noteikumi nosaka kārtību, kādā novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu Bauskas vecpilsētas ēku atjaunošanai. Tie paredz, ka ēku arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijai nepieciešamie līdzekļi tiek pilnībā segti no pašvaldības līdzekļiem, bet ēku vēsturiskās fasādes atjaunošana līdz 50 % no tāmes, bet ne vairāk kā 1500 EUR, logu maiņai – 80%, ja tiek mainīti visi ēkas logi, 60%, ja ēkai tiek mainīta puse logu, 50%, ja tiek mainīti logi vienam dzīvoklim, bet ne vairāk kā 1500 EUR. Citu būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošana varētu saņemt pašvaldības līdzfinansējumu 50% no tāmes, bet ne vairāk kā 500 EUR.
Visi iepriekš aprakstītie Finanšu komitejā atbalstītie lēmumprojekti vēl tiks skatīti domes sēdē 31.martā.
Aija Spriņķe
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas