Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Filmu "Melānijas Hronika" bez maksas izrādīs gan pilsētā, gan pagastos


Filmu 2016.11.10 Komentāri (0) Filmu "Melānijas Hronika" bez maksas izrādīs gan pilsētā, gan pagastos

Latviešu režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika” ir stāsts par rakstnieces Melānijas Vanagas (1905–1997) izsūtījuma ceļu Sibīrijā. Filma tapusi pēc Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem. 

Filmas pirmizrāde notiks 11. novembrī Bauskas Kultūras centrā divos seansos plkst. 15.00 un 18.30Filma ir pašvaldības dāvana novada iedzīvotājiem svētkos, tāpēc tā skatāma bez maksas. Ieejas kartes uz filmas seansiem 11. novembrī jau izņemtas, tāpēc pašvaldība nodrošinās vēl vienu «Melānijas hronikas» bezmaksas seansu 18. novembrī. 

Filmu iecerēts izrādīt arī pagastos. Sākotnējā informācija liecina, ka pagastu pārvaldes, vienojoties ar producentiem par filmas izrādīšanu, nolēmuši iekasēt 1 eiro maksu un gūtos ienākumos novirzīt filmas veidotājiem. Lai svētku sajūtu radītu visā novadā, pagastu pārvaldes ir pārskatījušas savus budžetus un radušas iespēju filmas seansus apmaksāt no pašvaldības līdzekļiem. 

Bezmaksas seansi pagastos: 

  • Brunavas pagastā 15.novembrī plkst.19 Grenctāles kultūras namā.
  • Gailīšu pagastā 15. novembrī plkst.19 kultūras centrā "Kamarde".
  • Mežotnes pagastā 17.novembrī plkst.15 Mežotnes pamatskolā un plkst.18 daudzfuncionālajā centrā "Strēlnieki".
  • Codes pagastā 15. novembrī plkst.18 Jauncodes bibliotēkā un 16.novembrī plkst.18 Codes bibliotēkā.
  • Vecsaules pagastā 18.novembrī plkst.15 Vecsaules Saieta namā.

Filma ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem likteņiem Latvijas nācijas lielākajā traģēdijā. Tas ir stāsts par latviešu sievietēm, kurām bija jācieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo, lai vēlāk dzīvotu Latvija.

Agrs 1941. gada 14. jūnija rīts, PSRS okupētā Latvija. Varas pārstāvji iebrūk Melānijas un viņas vīra, neatkarīgās Latvijas laikraksta galvenā redaktora, Aleksandra mājoklī, liek modināt astoņgadīgo dēlu Andreju un kāpt kravas mašīnā. Stacijā vīrieši tiek šķirti no ģimenēm. Šajā dienā padomju vara deportēja aptuveni 17 000 cilvēku Latvijā (nākamais deportāciju vilnis Latviju skāra 1949. gada martā).

Deportētos ved uz Sibīriju lopu vagonos. Melānijai un viņas dēlam vispirms ir jāizdzīvo – trīs nedēļu ilgajā braucienā līdz nomaļajam Tjuhtetas ciemam, pirmajos mēnešos svešajā vidē, badā un slimībās, bet pēc tam – jādzīvo. Jāsamierinās un jāpieņem jaunā dzīve, kurā itin visam, šķiet, ir zudis pamats un pamatojums. Kādu tas noved līdz sabrukumam, Melāniju līdz apziņai, kurā “skan tikai viena stīga – cerība.” Un arī līdz piedzīvotā detalizētiem pierakstiem, kas vēlāk veido apjomīgu literāru darbu par Sibīrijā pavadītajiem 16 gadiem. 

Saglabāt cerību, saglabāt tādu cilvēku sevī, kurš ir stiprāks par badu, aukstumu, nežēlību, pat par nāvi, un ir spējīgs uzņemties atbildību par līdzcilvēku, palīdzēt citiem, – tāds ir Melānijas Vanagas pašas, viņas atmiņu un arī šī kinofilmas par Melāniju Vanagu apliecinājums gaišajam pasaulē, gaišumam katrā no mums.

Režisors – Viesturs Kairišs; lomās - Sabine Timoteo, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Ivars Krasts.
Filmas garums: 2h
Vecuma ierobežojumus 12+
Filmu studija: Mistrus media


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas