Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

“Ēnu dienas” Bauskas novada domē


 “Ēnu dienas” Bauskas novada domē 2017.02.16 Komentāri (0) “Ēnu dienas” Bauskas novada domē

2017.gada 15.februārī jaunieši pavadīja, nevis, kā tas ierasts, savos skolas solos, bet devās uz visdažādākajām iestādēm un uzņēmumiem, lai kļūtu par ēnu kādam no tā speciālistiem.  Arī Bauskas novada pašvaldība, līdzīgi kā iepriekšējos gados, iesaistījās „Ēnu dienu” aktivitātēs un piedāvāja ēnot plašu speciālistu loku.

Dienas ievadā jaunieši bija pulcējušies domes sēžu zālē, kur viņus uzrunāja domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks. Īsā prezentācijā „ēnas” iepazinās ar vispārīgu informāciju par Bauskas novada pašvaldību. Pēc prezentācijas ēnotāji devās līdzi saviem izvēlētajiem speciālistiem, lai iepazītu interesējošās profesijas ikdienas darba pienākumus.

Šoreiz jaunieši bija izvēlējušies ēnot Bauskas novada domes priekšsēdētāju, Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāju un Būvvaldes arhitektu. Interesi bija izrādījuši skolēni no Codes pamatskolas, Bauskas 2.vidusskolas, Īslīces vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja E.Stapkēviča atzina, ka ir ļoti priecīga par šāda veida iespēju - tikt ēnotai, un iepazīstināt “ēnu” ar savu darba ikdienu. “Ēna” tika iepazīstināta ar dienas plānu. Lai rastos priekšstats par sev vēlamās profesijas darba pienākumiem jauniete iesaistījās visās projektu vadītāja ikdienas gaitās.

Īslīces vidusskolas skolniece Selīna pastāstīja, ka šo iespēju izmanto, lai izprastu, kas viņu saista. “Sēžot mājās un neko nedarot nevar saprast, kas tevi interesē”, tā par iesaistīšanos ēnu dienā sacīja Selīna. Jauniete 2016.gadā bija izmēģinājusi iejusties medicīnas jomā, bet saprata, ka tas viņu tomēr neinteresē un nolēma izmēģināt ko jaunu un savādāku. Šogad izvēlē kritusi par labu Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājas ikdienas un pienākumu iepazīšanai.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Ilvija Tetērina,

Sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas