Otrdiena, 30. Novembris, 2021. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Elektromobiļu maratons „Uzlādes tīkls savieno pilsētas” pietur Bauskā


Elektromobiļu maratons  „Uzlādes tīkls savieno pilsētas”   pietur Bauskā2018.08.31 Komentāri (0) Elektromobiļu maratons „Uzlādes tīkls savieno pilsētas” pietur Bauskā

Šī gada 31.augustā no plkst. 9:00 līdz 10:45 Bauskā, Uzvaras iela 1, norisināsies tikšanās ar elektromobiļu maratona „Uzlādes tīkls savieno pilsētas” dalībniekiem. Maratona dalībnieki informēs par iespējām, ko sniedz Latvijā 2018.gadā izveidotais ātrās uzlādes tīkls, par tā turpmāko paplašināšanu, kā arī par iespēju piesaistīt elektromobiļu tūristus. Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunajiem, 40kWh akumulatora, Nissan elektromobiļiem Leaf un e-NV200, kā arī to uzlādes iespējām.

 

Elektromobiļu maratons norisināsies no 30.augusta līdz 1.septembrim, izbraucot maršrutu Rīga – Ventspils – Liepāja – Bauska – Jēkabpils – Daugavpils – Rēzekne –Valmiera – Rīga, ar dalību elektromobiļu salidojumā Stāmerienā 1.septembrī.

 

Elektromobiļu maratonu  „Uzlādes tīkls savieno pilsētas” organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība, atbalsta – Elektrum. Tikšanos organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību.

 

Elektromobiļu uzlādes pakalpojums – jauna iespēja Latvijā

 

Ja pie auto novietošanas vietas ir iespējams novietot vismaz parasto, sadzīves, elektrisko rozeti, tad, piem., kafejnīcas, tirdzniecības vietas, viesu nama īpašnieks, var piedāvāt elektromobiļa uzlādes pakalpojumu. Izveidotā uzlādes punkta aprakstu bez maksas var ievietot šādās kartēs, kuru datus izmanto arī starptautisko uzlādes punktu karšu veidotāji:

biedrības „Bezizmešu mobilitātes atbalsta  biedrība” un AS „Latvenergo” karte www.bimab.lv.
Latvijas Lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” karte www.celotajs.lv/lv/geo/map?1.

 

Sākot ar 2018.gadu Latvija kļuvusi pieejama intensīviem ceļojumiem ar elektromobiļiem, jo Valsts akciju sabiedrība „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) izveidojusi ātrās uzlādes staciju tīklu (kopā – 70 stacijas, visa informācija e-mobi portālā). Ātrās, 50kW, uzlādes stacijā izplatītāko elektromobiļu  akumulatorus līdz 80% līmenim var uzlādēt 30-40 minūšu laikā.

 

Izveidotais uzlādes tīkls iedvesmo elektromobiļu braucējus apceļot Latviju, jo tik pilnīgu tīklu šobrīd Eiropā nav daudz. Var rēķināties arī ar elektromobiļu, jaunu un lietotu, skaita sagaidāmo lēcienveidīgo pieaugumu, par ko liecina Eiropas valstu, piem., Norvēģija, Francija, Lielbritānija, Slovēnija, Polija, pieņemtie plāni par elektromobiļu īpatsvara strauju palielināšanu, kā arī fosilās degvielas automobiļu reģistrācijas ierobežošanu no 2025.gada un turpmāko reģistrācijas pārtraukšanu. Līdz ar elektromobiļu tūristu skaita pieaugumu, palielināsies pieprasījums pēc uzlādes pakalpojuma,  ilgstošas apstāšanās – apskates, izklaides, iepirkšanās, maltītes ieturēšanas un naktsmītnes – vietās „pa ceļam”. Elektromobiļu tūristi dos priekšroku vietām, kur iespējama uzlāde.

 

Parastās, sadzīves, elektrorozetes  (230V, 16A) uzlādes punkta raksturojums:

  • prasības elektroinstalācijai – vispārējās;
  • elektromobiļa patērējamā strāva nepārsniedz 10A un ir nemainīga visā uzlādes laikā;
  • patērētā elektroenerģija: stundā – 2,3kWh, nakts laikā – līdz 20kWh
  • attālums no automobiļa līdz rozetei – ap 4m (elektromobiļa uzlādes kabeļa, kas ietilpst automobiļa pamata komplektācijā,  garums parasti ir 6m);
  • var uzlādēt arī hibrīdo elektromobiļu akumulatorus.

 

Protams, elektromobiļu tūristiem lielākas jaudas, speciālie, pieslēgumi ir vēl tīkamāki. Prasības visu veidu uzlādes risinājumiem nosaka MK 2018.gada 6.februāra noteikumi Nr.78 „Prasības elektrotransportlīdzekļu uzlādes, dabasgāzes uzpildes, ūdeņraža uzpildes un krasta elektropadeves iekārtām”. Papildus informācija, rakstot uz info@bimab.lv.

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas