Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ekspluatācijā nodota un darbu sāk jaunā Bauskas sporta halle


Ekspluatācijā nodota un darbu sāk jaunā Bauskas sporta halle2020.12.29 Komentāri (0) Ekspluatācijā nodota un darbu sāk jaunā Bauskas sporta halle

2020.gada 7.decembrī Būvniecības valsts kontroles birojs parakstīja aktu par Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras objekta - administratīvā korpusa - sporta spēļu halles pieņemšanu ekspluatācijā.

Līgums par ēkas būvniecību ar būvuzņēmēju SIA „Selva Būve” tika parakstīts 2017.gada 3.maijā. Kā būvnieks, tā pasūtītājs bija entuziasma pilni ķerties klāt halles būvniecībai. „Es šo būvi esmu gaidījusi visu mūžu. Pati esmu sporta skolas audzēkne, 1972.gada absolvente. Plāns uzbūvēt šādu ēku līdzās Bauskas Valsts ģimnāzijai bija jau 1974.gadā, tas netika realizēts. Domāju, ka šis brīdis ir svētki mūsu skolai, mūsu pilsētai un visiem mūsu sportistiem,” toreiz, parakstot līgumu, sacīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa.

 

 

Līgums paredzēja, ka darbu izpildes termiņš bija 72 nedēļas. Attiecīgi sākotnēji halli bija plānots pabeigt 2018.gada vēlā rudenī. Kopējās projekta realizēšanas izmaksas, ieskaitot autoruzraudzību un būvuzraudzību, bija 4 104 599,32 EUR. 2017.gada 15.novembrī sporta halles pamatos tika iebetonēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Darbi ritēja un toreiz neviens neapšaubīja, ka ēka ekspluatācijā tiks nodota paredzētajā termiņā.

 

Tālākie procesi ieviesa dažādas korekcijas gan izmaksu, gan laika plānošanā. Ēka būvniecības procesā radās dažādas problēmas no kurām lielākā un galvenā – nekvalitatīvs ēkas būvprojekts. Tieši nepieciešamība pārstrādāt būvprojektu radīja lielāko kavēšanos sākotnējā laika grafikā.

Ir ieguldīts milzīgs darbs, lai šodien mēs visi varētu priecāties par kvalitatīvu un skaistu ēku - Bauskas pilsētas un novada sporta attīstībai nozīmīgu infrastruktūras objektu.

„Jebkurš realizēts projekts sagādā prieku, un, ja tas ir izauklēts kā mazs bērns, tas divkārt sagādā prieku,” sacīja Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa.

 

Sporta hallē, kuras kopējā platība pēc ekspertīzes ir 3126,8 m², izvietotas Bērnu un jaunatnes sporta skolas administratīvās telpas, celiņš vieglatlētiem, lielā spēļu zāle basketbolam un volejbolam, ērta un plaša cīņu zāle cīņas veidu sportistiem, vieta rasta arī dambretes un šaha treniņiem. Sportistiem ēka būs ērta – ir izbūvētas modernas ģērbtuves, dušas, tualetes. Ēkā ir teicama ventilācijas sistēma. Lielajā zālē transformējamās tribīnēs vieta būs 250 skatītājiem. Racionāli izmantots ir katrs ēkas stūrītis. Lielākas un mazākas telpas, kuras nav pielāgojamas personāla vai sportistu vajadzībām, pārtapušas par ērtām un ērti piekļūstamām vietām sporta inventāra glabāšanai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kā norāda B.Grantiņa, izglītības iestāde savas 70. jubilejas reizē ieguvusi skaistu dāvanu. Jaunā būve ir ieguvums visu sporta veidu nodaļām tostarp sešpadsmit licencētām un akreditētām sporta veidu programmām. Liels atbalsts mācību - metodiskā darba organizēšanai ir skaistās mūsdienīgās telpas administratīvajā korpusā, kas pavērs iespēju kvalitatīvi vadīt un organizēt  teorētisko apmācību, metodisko darbu. Optimāls treniņu darbs - tās ir nodarbības atklāta stadiona tuvumā un sasaistē ar slēgto bāzi. Un tas mums tagad ir.

 

„Bauskas sporta skola vairākus gadu desmitus centusies iegūt kvalitatīvus darba apstākļus īpaši brīvās cīņas nodaļai, kura ilgstoši bijusi neapskaužamos mācību treniņu apstākļos. Bauskas bērni, jaunieši var lepoties ar savu novadu, kas ieguldījis teju desmit miljonus eiro sporta infrastruktūras modernizēšanai, tas viss sabiedrības labklājībai, veselībai, sportotpriekam-veselas jaunās paaudzes audzināšanai,” stāsta BJSS direktore B.Grantiņa.

 

Fotogalerija: ŠEIT

 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Video: Mārcis Pļaviņš (Sky Route Films)
Foto: Edgars Namiķis

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas