Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ēka pret ēku. Bauskas novada vadība tiekas ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem


Ēka pret ēku. Bauskas novada vadība tiekas ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem2020.09.10 Komentāri (0) Ēka pret ēku. Bauskas novada vadība tiekas ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem

Bauskas novada pašvaldības vadība ceturtdien, 10.septembrī, Bauskā, tikās ar Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas pārstāvjiem, lai klātienē abas puses izrunātu situāciju par Bauskas Bērnu bibliotēkas telpu likteni Uzvaras ielā 3. Pēc tikšanās ministrijas pārstāvji apgalvo – Bauskas Bērnu bibliotēka paliks pašreizējās telpās, ja pašvaldība ministrijas vajadzībām nodrošinās citas telpas.

Bauskā uz tikšanos ieradās Tieslietu ministrijas Tiesu administrācijas vadītājs Andris Munda un Tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs.

Ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka viņi nav ieinteresēti „izlikt uz ielas” Bauskas Bērnu bibliotēku no pašreizējās atrašanās vietas Bauskā, Uzvaras ielā 3. Tieslietu ministra biroja vadītājs uzsver, ka svarīgākais ir atrast risinājumu, kuru atzītu par labu esam abas puses – Tieslietu ministriju un Bauskas Bērnu bibliotēku.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Līdz šim Bauskā mums nav izdevies atrast piemērotas telpas Zemgales rajona tiesas vajadzībām. Lai Zemgales rajona tiesa varētu turpināt darbu pašreizējās telpās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī Zaļā ielā 12, Valsts policijas pārstāvji izvirzījuši neizpildāmas prasības – mums jāizremontē ne tikai Tieslietu ministrijas vajadzībām nepieciešamās telpas, bet arī viss policijas iecirknis. Šādiem nosacījumiem mēs nepiekrītam,” par Tieslietu ministrijas iemesliem atstāt telpas Zaļajā ielā 12 pašvaldības pārstāvjus informē Aldis Bukšs.

 

Tiesu administrācijas vadītājs Andris Munda atklāj, ka sadarbībā ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi” Bauskā apskatītas trīs ēkas. Neviena nav atzīta par piemērotu Tieslietu ministrijas vajadzībām.

„Visas trīs apsekotās ēkas prasa lielus finansiālos ieguldījumus. Šajos namos nav darbiniekiem piemēroti apstākļi, arī arhīva vajadzībām telpas tur nav. Esam ieradušies Bauskā, lai kopā ar pašvaldību atrastu labāko risinājumu, kurš būtu tīkams abām pusēm,” tā Andris Munda.

 

Uzklausot ministrijas pārstāvjus, Bauskas novada vadība izteica piedāvājumu – Zemgales rajona tiesu pārcelt uz SIA „Vides serviss” ēku Salātu ielā 7, kur pašreiz atrodas SIA „Vides serviss” birojs. Kā zināms, „Vides serviss” turpmāk atradīsies SIA „Bauskas ūdens” telpās Biržu ielā 8 un Tieslietu ministrijas vajadzībām telpas Salātu ielā varētu tikt atbrīvotas nākamā gada pirmajā ceturksnī.  Šādu variantu atbalstīja abas puses.

 

Tāpat tika apspriesta maiņas iespēja - valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3 bez atlīdzības valdījumā tiktu nodota pašvaldībai, bet pašvaldībai piederošā ēka Salātu ielā 7 – Tieslietu ministrijai. Pie šāda scenārija pašvaldībai būtu lielāka rīcību brīvība, lai piesaistot projektu līdzekļus ēkai Uzvaras ielā 3, kur nākotnē plānots pārcelt arī Bauskas Centrālo bibliotēku, varētu īstenot ēkas siltināšanas, vides pieejamības labiekārtošanas un citus projektus. Piekodinām, ka šī opcija tika apspriesta tikai ideju līmenī.

 

Pēc tikšanās ministrijas pārstāvjiem tika izrādītas telpas Salātu ielā 7. Apskatot telpu izkārtojumu un platību, pārstāvji nevairījās teikt, ka šī ēka būtu piemērota Tieslietu ministrijas vajadzībām. Tiesa vēl jāveic detalizēta telpu izpēte un ēkas novērtējums, kas varētu notikt jau nākamnedēļ.

 

Pēc tikšanās Tieslietu ministrijas pārstāji informēja pašvaldību, ka tiek apturēts tālākai virzībai jautājumu par Bauskas Bērnu bibliotēkas telpu izmantošanu ministrijas vajadzībām līdz brīdim, kad Tieslietu ministrijai būs atzinums, ka telpas Salātu ielā 7 atbilst ministrijas funkciju nodrošināšanai.

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas