Sestdiena, 01. Oktobris, 2022. Lāsma, Zanda, Zandis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Eiropas diena 2022


Eiropas diena 20222022.04.27 Komentāri (0) Eiropas diena 2022

Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena, stiprinot zināšanas un izpratni par Eiropas vērtībām, kultūru dažādību un iespējām. Kopā no sirds kā labos, kā ne tik labos laikos. 
Visā Latvijā notiks virkne pasākumu, kurus organizē Latvijas iedzīvotāji, organizācijas un uzņēmumi, apzinoties savu līdzdalību Eiropas un Latvijas tagadnes un nākotnes veidošanā.

Eiropas eksāmens

“Eiropas eksāmens” ir tiešsaistes tests, kas, atzīmējot Eiropas dienu, notiek  jau astoto gadu. Šogad tajā var piedalīties gan skolēni, sākot jau no 1. klases, gan pieaugušie līdz pat sirmam vecumam. Tests ir izzinošs un atraktīvs veids, kā katram pašam pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Šogad “Eiropas eksāmens” notiek no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00  tīmekļa vietnē www.esmaja.lv. Katrai vecuma grupai sagatavoti tai atbilstoši jautājumi, un pieaugušajiem testā tiks piedāvātas divas grūtības pakāpes. 2021. gadā “Eiropas eksāmenā” piedalījās vairāk nekā 37 tūkstoši visu vecumu zinātkāro un aktīvo Latvijas iedzīvotāju. “Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību “Eiropas Kustība Latvijā”. Vairāk informācijas par Eiropas eksāmenu šeit.

 

Izglītības iestādes un Eiropas lietu eksperti tiek aicināti iesaistīties akcijā "Atpakaļ uz Skolu/ Atpakaļ uz Universitāti".

Akcijas mērķis ir sniegt skolēniem un studentiem iespēju pārrunāt Eiropas lietas ar profesionāļiem, kuri ikdienā strādā dažādās ar Eiropu saistītās jomās, piemēram, pārstāvot Latvijas intereses ES, sadarbojoties ar citu Eiropas Savienības valstu partneriem un īstenojot ES finansētus projektus. 
Akcijas laikā Eiropas Savienības institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, nevalstiskā sektora pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti tiksies ar jauniešiem, lai dalītos savā darba pieredzē un zināšanās. Papildus informācija par akcijas norisi pieejama šeit.

 

Orientēšanās spēle "IEPAZĪSTI EIROPU RĪGĀ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lejupielādējot Roadgames aplikāciju telefonā un sekojot dotajām norādēm, 2 stundu ilgas pastaigas pa Rīgu laikā ikviens var iepazīt Eiropas valstu vēsturi, kultūru, tradīcijas un ES aktualitātes. Spēle ar norāžu un jautājumu palīdzību aizved dalībniekus uz dažādām vietām Rīgā un ļauj atklāt jaunus faktus un informāciju par Latviju un Eiropu, par Eiropas zaļā kursa īstenošanu un digitālo pārveidi. Tiem, kas Eiropu Rīgā iepazīs no 7. - 17. maijam, spēles partneri – Saeima, ES dalībvalstu vēstniecības, BEREC birojs un Eiropas Savienības māja Rīgā - ir sagādājuši pārsteiguma balvas. Ar balvas laimējušajām komandām ES māja sazināsies personīgi.

 

Semināri “22 jautājumi 2022. gadā par Eiropas Savienību” visā Latvijā

Tuvojoties Eiropas dienai un Eiropas eksāmenam 7., 8., 9. maijā, ES māja un Europe Direct informācijas centri visā Latvijā aicina arī pieaugušos spodrināt savas zināšanas un izpratni par mums Eiropas Savienībā – par līdzdalību, vienotību un solidaritāti, par Eiropas Savienības prioritātēm un demokrātiju.

Seminārus vadīs žurnālists Ansis Bogustovs un multimākslinieks Kašers, katrs pastāstot savu unikālo un personīgo stāstu par Eiropu.  Stāstījuma dinamiku nodrošinās Pecha Kucha metode, katram jautājumam atvēlot vien 22 sekundes, tāpat tiks ietvertas aktīvas līdzdalības metodes, iespēja uzdot savus jautājumus, sarunāties, kā arī noslēgumā – zināšanu pārbaude un balvas. 

Piedalieties:
12. aprīlī plkst. 10.30 Europe Direct centrā Ventspilī;
12. aprīlī plkst. 14.00 Liepājas Universitātē;
21. aprīlī plkst. 17.30 Europe Direct centrā Kuldīgā ;
22. aprīlī plkst. 10.30 Europe Direct centrā Jelgavā
22. aprīlī plkst. 15.00 Europe Direct centrā Valmierā ;
25. aprīlī plkst. 10.00 Krāslavā (rīko Europe Direct centrs Austrumlatgalē);
25. aprīlī plkst. 13.00 Preiļos (rīko Europe Direct centrs Austrumlatgalē);
27. aprīlī plkst. 14.20 Europe Direct centrā Gulbenē;
29. aprīlī plkst. 16.00 Europe Direct centrā Jēkabpilī.

Plašāka informācija pieeja centru Facebook kontos, kā arī interesējoties centros.

 

Informatīvi semināri pedagogiem

Informatīvs seminārs sākumskolas pedagogiem “Materiāli un idejas Eiropas dienai” 20. aprīlī plkst. 14.00. Pieteikšanās saite šeit.
Informatīvs seminārs pamatskolas un vidusskolas pedagogiem “Materiāli un idejas Eiropas dienai” 25. aprīlī plkst. 15.00. Pieteikšanās saite šeit.

 

Aicinām locīt miera baložus

Balodis ir starptautisks miera simbols. Putns, kas vienmēr atgriežas mājās, nesot labas vēstis. Lai miera baloži ātrāk nestu vēsti par mieru Ukrainā,  aicinām demokrātijas nedēļā locīt miera baložus un izvietot tos redzamās vietās. Pielikumā divas idejas miera baložu locīšanai.

MieraBalodis-A4-1.pdf

MieraBalodis-A4-2.pdf

 

Sīkāka informācija par Eiropas dienas svinībām ŠEIT.

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas