Svētdiena, 01. Augusts, 2021. Albīna, Albīns

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Dziesmu un deju svētku translācijas Bauskas Kultūras centrā


Dziesmu un deju svētku translācijas Bauskas Kultūras centrā2018.07.02 Komentāri (0) Dziesmu un deju svētku translācijas Bauskas Kultūras centrā

Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotāju, Nacionālo kultūras centru, publiski pārraidīs Svētku galvenos koncertus. 2. jūlijā plkst. 20.00 Bauskas Kultūras centrā svētku tiešraidē būs skatāms koncerts “Vēl simts gadu dejai”. Latviešu skatuviskās dejas koncertā tiks meklētas atbildes uz jautājumu: „Kā rodas un kas rada latviešu skatuvisko deju?” Koncerta laikā būs iespēja ieskatīties horeogrāfu dzīves gājumā un radītajās dejās, izzināt dejas tapšanas kontekstu, veidojot dejas sasauci ar personību, laikmetu un iedvesmas avotiem. Horeogrāfu veidotie deju raksti mīsies ar Latvijas brīnišķīgajām dabas ainavām.

 

 

 

7. jūlijā plkst. 22.00 Bauskas Kultūras centrā notiks deju lieluzveduma “Māras zeme” translācija. Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

 

8. jūlijā plkst. 20.00 Dziesmusvētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” Bauskas Kultūras centrā. Noslēguma koncerta ieceres pamatā – iziešana pa Zvaigžņu ceļu caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājās… Katrā no koncerta lokiem (daļām) ietvertas laika griežu liktenīgās dziesmas, latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


 

Bauskas novads – viena no kolektīviem bagātākajām pašvaldībām

Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki sāksies jau 30. jūnijā un turpināsies līdz 8. jūlijam, kad skanēs noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļš”. Šogad svētkos gatavojas piedalīties ap 40 000 dalībnieku no 3421 amatiermākslas kolektīviem. Bauskas novads ir viena no 20 ar amatiermākslas kolektīviem bagātākajām pašvaldībām Latvijā – no mūspuses uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem dosies 24 kolektīvi ar 612 dalībniekiem, no kuriem daļa darbojas vairākos amatiermākslas kolektīvos. Svētku nedēļā kolektīviem gaidāma nopietna slodze – dejotājiem mēģinājumi sāksies pulksten 8.00 un, ar nelieliem pārtraukumiem dienas garumā, dažkārt ilgs līdz plkst.23.00, lai nākamajā rītā atkal atsāktos mēģinājumi. Līdzīgs mēģinājumu grafiks plānots arī dziedātājiem – mēģinājumi sāksies ap plkst. 09.00 un ilgs līdz pat teju pusnaktij dienā pirms noslēguma koncerta.

 

Papildus lielajiem Dziesmu un deju svētku notikumiem, mūsu kolektīvi būs redzami arī citās Svētku norisēs, piemēram, Bauskas Kultūras centra Senioru koris „Sarma” (vad. Daina Ārmane) 2.jūlijā dziedās senioru koru koncertā „Margodama saule lēca” Esplanādē, bet pūtēju orķestris „Bauska” (vad. Juris Krūmmalis) piedalīsies Pūtēju orķestru dižkoncertā 6.jūlijā.

 

„Šobrīd jūtu, ka esam gatavi, jo daudz strādājam, bet Dziesmu svētku sajūtas aptversim tikai esot uz vietas, kad uzjundīs emocijas. Iesaku visiem svētku dalībniekiem starp mēģinājumiem atrast sev ko priecīgu un interesantu, jo tikai klātienē iespējams apjaust to, ko dod svētki. Kad nogurums aizmirsīsies, paliks vien pozitīvas emocijas,” stāsta kora „Sarma” diriģente Daina Ārmane.

 

Tāpat arī divi Bauskas novada deju kolektīvi – tautas deju ansamblis „Jandāls” (vad. Tamāra Ļisovcova) un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Mēmele” (vad. Ligita Irbīte) papildus deju lieluzvedumam „Māras zeme” dejos arī koncertā „Vēl simts gadu dejai”, kas nozīmē, ka Dziesmu un deju svētku laikā šie dejotāji piedalīsies piecos koncertos.

„Es uz Svētkiem nebraucu pirmo reizi, jo tas ir mans darbs, bet zinu, ka dejotāji ļoti tos gaida un emocionāli svētkiem ir nobrieduši. Mums bija smags gads, nopietnas un emocionālas skates, bet tagad esam gatavi visam. Man Dziesmu un deju svētki ir emocionāls pārdzīvojums, kā arī gandarījums par padarīto darbu. Šobrīd mēģinājumi intensīvi turpinās, jo jāgatavo laukuma zīmējums, tamdēļ ar vienu kāju jau esam Svētkos. Visiem dalībniekiem novēlu izbaudīt šos mirkļus no matu galiņiem līdz papēžiem, kā arī sajust emocionālo gandarījumu. Svētki ir tīri latviski – no mūsu, latviešu, saknītēm līdz pat mūsdienām. Ja katrs dejotājs to sapratīs un caur savu sirdi to izlaidīs, tad viņš būs ieguvējs,” uzskata Tamāra Ļisovcova.

 

Savukārt Bauskas Kultūras centra jauktais koris „Mežotne” (vad. Mārīte Jonkus) piedalās arī Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertā 5.jūlijā, kurā spoži iemirdzas Latvijas labāko amatieru un profesionālo kolektīvu kopkoris, profesionālo orķestru un solistu balsu spēks.

 

Kopā ar pieaugušo kolektīviem uz Svētkiem pošas arī Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas „Mēmelīte” 3.-4. klašu grupas dejotāji, kuriem deju lieluzvedumā „Māras zeme” ir gan pašiem savas dejas, gan arī dejas kopā ar jauniešu kolektīviem, gan ar vidējās paaudzes dejotājiem. Tautas lietišķās mākslas studijas „Bauska” amatnieces ne tikai ir Svētku dalībnieces, bet palīdzējušas sagādāt tērpus Dziesmu svētku dalībniekiem.

 

Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar svētku rīkotāju, Nacionālo kultūras centru, publiski pārraidīs svētku pasākumus un koncertus uz lielajiem ekrāniem. Aicinām sekot līdzi informācijai.

 

Pavadīšanas pasākuma fotogalerija: ŠEIT

 

 1.  

Folkloras kopa

Vecsaules pagasta folkloras kopa „Vecsaule"

 1.  

Koris

Bauskas kultūras centra jauktais koris „Dzīle''

 1.  

Koris

Bauskas Kultūras centra jauktais koris „Mežotne''

 1.  

Koris

Bauskas Kultūras centra senioru koris „Sarma"

 1.  

Koris

Brunavas un Ceraukstes pagastu apvienotais jauktais koris „Grenctāle"

 1.  

Koris

Codes pagasta jauktais koris „Mēmele"

 1.  

Koris

Gailīšu pagasta jauktais koris „Kamarde"

 1.  

Koris

Īslīces pagasta jauktais koris „Četri vēji"

 1.  

Koris

Vecsaules pagasta sieviešu koris „Skalve"

 1.  

Pūtēju orķestris

Bauskas Kultūras centra pūtēju orķestris „Bauska"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa „Mēmelīte" B

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa „Mēmelīte" bērni

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Kultūras centra tautas deju ansamblis „Jandāls"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Kultūras centra tautas deju ansambļa „Jandāls" studija

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Mēmele"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs „Odziņa"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Ceraukstes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dzirnavnieki"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Codes pagasta jauniešu deju kolektīvs „Code"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Īslīces pagasta Īslīces kultūras nama jauniešu deju kolektīvs

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Līdums"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Mežotnes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducis"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Bauskas Kultūras centra senioru deju kolektīvs „SenBiguļi"

 1.  

Tautas deju kolektīvs

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Biguļi"

 1.  

Tautas lietišķās mākslas studija

Tautas lietišķās mākslas studija „Bauska"

 

Ilze Lujāne,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas