Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Dzelzkalēju dzimta atgriežas pie savām saknēm „Rožmalās”


Dzelzkalēju dzimta atgriežas pie savām saknēm „Rožmalās”2015.05.18 Komentāri (0) Dzelzkalēju dzimta atgriežas pie savām saknēm „Rožmalās”

Kā varam lasīt jaunatvērtā atpūtas kompleksa mājas lapā www.rozmalas.lv,: „Rožmalas” – plašs atpūtas komplekss pašā Zemgales sirdī, šovasar atkal gaidīs un priecēs tuvus un tālus viesus.  Ar mīlestību atjaunotas senas senču dzirnavas,  gaiša viesnīca, veldzējoša pirts ar SPA kompleksu un plašs viesu nams jūsu pasākumiem – mēs ticam, ka novērtēsiet mūsu aizrautību, servisu un sirsnību un esam gatavi uzklausīt un īstenot jūsu radošākās idejas un sapņus”.

Līdz ar kompleksa oficiālu atvēršanas pasākumu 15.maijā tas kļuvis par īstenību. Atklāšanas pasākumā kompleksa līdzīpašniece Maira Dzelzkalēja uzsvēra, ka Dzelzkalēju dzimta, iegādājoties „Rožmalas”, ir atgriezusies pie savām saknēm, jo viņas vecvecvecvectēvs 18.gs. saimniekojis savā smēdē lielceļa otrā pusē un noteikti vērojis arī Ribbes dzirnavās notiekošo. Jauno saimnieku komandā līdz ar Mairu Dzelzkalēju ir viņas brālis Artis Dzelzkalējs ar dzīvesbiedri Anitu, kuru saimniecība „Kaigari” atrodas Mežotnes pagastā, kā arī Arnis Burmistris, Jelgavas novada Zaļenieku pagasta saimniecības „Vilciņi-1” īpašnieks. 

Ar lepnumu par paveikto telpu sakārtošanā un jaunu produktu piedāvājumā iepazīstināja direktore Anita Dzelzkalēja. Pasākuma viesiem bija iespēja iepazīties ar atpūtas kompleksa telpām, kurā pieejama konferenču telpa, kafejnīca, viesnīcas istabas un SPA centrs. Dzirnavās būs izvietots vietējo produktu veikaliņš, mājražotāju darbnīca, konditoreja un ekspozīcija par lauku darbiem tagad un sendienās. Zeļļu mājā izvietotas biroja telpas un kāzinieku istabas.

Pasākuma viesiem tika ļauts aktīvi iesaistīties pīrāgu gatavošanā, kas kalpoja kā uzskatāms gala produkts garajam graudu pārstrādes ceļam. Savukārt jaunā kompleksa gide pastāstīja par dzirnavu vēsturi, uzsverot, ka dzirnavas ar vēju enerģiju strādājušas ilgi–līdz pat pagājušā gadsimta vidum un tikai vēlāk ticis uzstādīts elektromotors. Ribbes vējdzirnavas celtas 1865.gadā un bija relatīvi labi saglabājušas savu formu un mehānismus līdz pat 2004.gadam, kad tika nolemts tās pilnībā atjaunot.

Vecajā šņorgrāmatā, kas tagad pārtapusi par Viesu grāmatu, savu vēlējumu jaunajiem kompleksa saimniekiem ierakstīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Domes priekšsēdētājs savā uzrunā uzsvēra, ka Bauskas novads ir Latvijas Dienvidu vārti tūristiem un ceļotājiem no Lietuvas puses, un „Rožmalas” ir to vizītkarte kā vistuvākais, ievērojamākais apskates objekts pierobežā.

 

Foto galerija no atklāšanas pasākuma šeit

Aija Spriņķe, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas