Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Divu dienu garumā diskutē par Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem


Divu dienu garumā diskutē par Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem2015.11.02 Komentāri (0) Divu dienu garumā diskutē par Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem

No 2015. gada 29.–30. oktobrim Bauskas pilī norisinājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizētā konference „Latvijas reģionu attīstības izaicinājumi un to risinājumi”. Tās laikā nozares eksperti dalījās labās prakses pieredzē un diskutēja par izaicinājumiem un risinājumiem teritorijas attīstības plānošanā Latvijas reģionos. Konference pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus no visas Latvijas - politikas plānotājus, pašvaldību vadītājus, uzņēmējus, nevalstisko organizāciju, augstskolu un biedrību pārstāvjus.

Ceturtdien, 29. oktobrī konferences pirmā puse tika veltīta attīstības plānošanas izaicinājumiem reģionos, publisko pakalpojumu pieejamībai un uzņēmējdarbības veicināšanai Latvijas pašvaldībās. Diskusiju vadīja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilona Raugze. Auditoriju uzrunāja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs J. Endziņš, SIA „Karšu izdevniecības Jāņa sēta” galvenais redaktors J.Turlajs, Siguldas novada domes priekšsēdētājs U.Mitrevics, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs J.Kukainis, Liepājas pilsētas Stratēģiskās attīstības plānošanas nodaļas eksperte I.Tomsone, Vidzemes augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta vadošais pe’tnieks Dr.sc.pol.V.Valtenbergs, kā arī Latvijas Lauku foruma Padomes priekšsēdētājs V.Kudiņš.

Pašvaldību pieredze un labās prakses piemēri tika apspriesti paralēlās diskusiju grupās. Grupu dalībnieki diskutēja par kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, jauniešu nodarbinātību un atbalsta pasākumiem darbaspēka piesaistei. Klātesošie dalījās labās prakses pieredzē, veicot atbalsta pasākumus reģionu attīstībai, un apsprieda pašvaldību sadarbības lomu. 

Piektdien, 30. oktobrī konferencē tika pārrunāti reģionālās attīstības pasākumi Latvijā - esošos pasākumu īstenošana un jaunu pasākumu priekšlikumi. Diskusiju vadīja VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors R.Bremšmits. Pašvaldību pārstāvji no Daugavpils un Jūrmalas informēja par iespējām palielināt vietējo pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, tāpat auditorija tika iepazīstināta ar Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra un Latgales pārstāvniecības Rīgā darbību.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki apmeklēja kalēju darbnīcu „U&A”, Bauskas pievārtē topošo piena pārstrādes uzņēmumu SIA „Baltic Dairy Board”, kā arī devās uz Gailīšu pagasta biznesa inkubatoru, kur iepazinās ar SIA Baltic Napkins, SIA Gusto un mākslas studijas „Stella” darbību.


Ieva Šomina,
projektu vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas