Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Diskutē par skeitparka attīstības vīziju Bauskā


Diskutē par skeitparka attīstības vīziju Bauskā2015.05.07 Komentāri (0) Diskutē par skeitparka attīstības vīziju Bauskā

6.maija pēcpusdienā biedrība „Apvienība JUMS” uz sarunu par Bauskas skeitparka attīstības vīziju aicināja Bauskas novada vadību, deputātus, Bauskas novada administrācijas Saimniecisko un Attīstības nodaļu, Bauskas aktīvākos ekstrēmo sporta veidu entuziastus un SIA „Mind works ramps” pārstāvjus Mārtiņu Sleju un Jāni Kundziņu. Sarunas ievadā biedrības „Apvienība JUMS” vadītāja, domes deputāte Solvita Jirgensone izteica patiesu prieku, ka kopā ir pulcējušies visi, kuri vēlas un kopīgiem spēkiem spēj īstenot vērienīgo ieceri – Bauskā izbūvēt modernu, standartiem atbilstošu skeitparku.  Biedrības „Apvienība JUMS” jaunieši 2014.gadā darījuši daudz, lai pierādītu sabiedrībai, ka skeitparks Bauskā ir nepieciešams, skeitparka nepieciešamība bija arī viena no tēmām, par kuru jaunieši runāja un diskutēja pirmajā jauniešu forumā. Tāpat skeitparka izveide kā viena no līdz 2020.gadam īstenojamām aktivitātēm minēta arī novada investīciju plānā.

„Šī tēma vienmēr bijis kā tāds karsts kartupelis, tēma – par kuru ir grūti runāt, jo no vienas puses ir jaunieši, kuriem šis skeitparks ir ļoti nepieciešams un no otras – sabiedrība, kura ne vienmēr izprot jauniešu aktivitātes kā arī iebilst pret trokšņojošo jaunatni skeitparka teritorijā Vītolu un Salātu ielu namu iekšpagalmā,” sacīja S. Jirgensone. Arī Saimnieciskās nodaļas galvenais speciālists un domes deputāts Voldemārs Čačs papildināja Solvitas Jirgensones sacīto, bilstot, ka bieži no iedzīvotājiem tiek saņemtas sūdzības par trokšņošanu, turklāt galvenā problēma ir ne jau skeitparkā sportojošie jaunieši, bet gan tā sabiedrības daļa, kas ieņem viņu vietu nakts stundās, rada nekārtības un demolē. Domes priekšsēdētājs A.Feldmanis kā vienu no risinājumiem piedāvāja žoga uzlikšanu ap skeitparka teritoriju, lai tā būtu pieejama tikai aktīvi sportojošiem jauniešiem, bet nakts stundās varētu to noslēgt. Vēl viens risinājums – troksni slāpējošas sienas izbūve. Varianti, protams, ir, bet tie visi sadārdzina projekta īstenošanu, tādēļ, respektējot iedzīvotāju iebildumus, par vienu no galvenajām sarunu tēmām diskusijas laikā kļuva citas vietas izvēle skeitparka izveidei Bauskā. Kā divas iespējamās vietas tika minētas automašīnu stāvlaukums pie pilsētas stadiona, kā arī asfaltētais laukums aiz bijušā Bauskas kinoteātra ēkas. Kā jaunieši, tā arī domes pārstāvji bija vienisprātis, ka automašīnu stāvlaukums pie stadiona būtu piemērotāks variants. Domei šis variants ir pieņemamāks, jo minētais nekustamais īpašums pieder pašvaldībai, savukārt jaunieši kā pozitīvo faktoru minēja daudzveidīgu sporta infrastruktūru, kas veidotos ap jau esošo sporta būvi, tādejādi veidojot vienotu sporta kompleksu. Šī vieta ir klaja, publiska, kas savukārt pasargātu skeitparku no vandāļu uzbrukumiem.

SIA „Mind work ramps” ir šobrīd Baltijā lielākā iekštelpu skeitparka Monster Energy park izveidotāji. Viņi izstrādājuši skeitparku tehniskos risinājums daudziem visā Latvijas teritorijā izbūvētiem skeitparkiem. SIA „Mind work ramps” ir arī pagājušā gada vasarā Bērzkalnos izveidotā skeitparka tehniskā izpildījuma autori. Puiši dalījās savā pieredzē par labākajiem risinājumiem skeitparka izbūvei, norādīja uz iespējamām problēmām, ar kurām varētu nākties saskarties, kā arī iepazīstināja ar dažādiem tehniskajiem risinājumiem. “Skeitparks ir kā mūzika, un rampas – tās ir notis. Ja notis tiek sarindotas nepareizi, rodas troksnis, savukārt, ja nošu izvietojums ir pareizs atskan mūzika,” tā skeitparka projektēšanu raksturoja „Mind work ramps” pārstāvis Mārtiņš.

Izbūvēta un intensīvi izmantota skeitparka mūža ilgums ir 5 – 6 gadi. Visvairāk nokalpo tieši rapmu segums, kas tiek veidots no finiera. Pastāv arī alternatīvi risinājumi, taču tie nesalīdzināmi sadārdzina parka izbūvi, tādēļ SIA „Mind work ramps” sadarbībā ar AS „Latvijas Finieris” šobrīd strādā pie jauna, īpaši rampām paredzēta materiāla izveides, kurš būtu izturīgāks, taču ne tik ļoti dārgāks kā citi alternatīvie rampu segumi.

Pagājušajā gadā puiši apskatīja esošo skeitparka teritoriju  Vītolu un Salātu ielu iekšpagalmā un, balstoties uz gūto informāciju, uz tikšanos bija izveidojuši tehniskā projekta skici, kurā aptvertas maksimālās iespējas, kādas būtu iespējams realizēt šajā teritorijā. Tā kā skeitpraka atrašanās vieta visticamāk mainīsies, būs nepieciešams arī cits risinājums. Visi klātesošie vienojās, ka SIA „Mind work ramps” sāks darbu pie šāda risinājuma izstrādes.

Skeitparka izbūve ir finansiāli ietilpīga aktivitāte. Domājams, ka jaunā skeitparka izbūve varētu notikt vairākās kārtās, jo bez pašām konstrukcijām vēl nepieciešams arī kvalitatīvs asfaltbetona segums, apgaismojums, tāpat vajadzīga arī apkārtnes labiekārtošana – soliņi, atkritumu urnas u.c.  infrastruktūra skeita laukuma apmeklētāju ērtībām. Skeitparka izveidei novada pašvaldība plāno piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus.

 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas