Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Dienas bez rindām 2019


Dienas bez rindām 20192019.09.17 Komentāri (0) Dienas bez rindām 2019

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas „Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šā gada 30.septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija Dienas bez rindām”.

Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē. Tāpat akcijas laikā vēlamies noskaidrot, kas ir svarīgākie iemesli, kādēļ iedzīvotāji e-pakalpojumus neizmanto.

Kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) 2019.gadā veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja „Integrēts Publisko pakalpojumu sniegšanas un gala lietotāju vajadzību monitorings”, vairums iedzīvotāju, kuri līdz šim ir pieteikuši kādu valsts vai pašvaldības iestāžu pakalpojumu, nākotnē tos vēlētos pieteikt neklātienē – elektroniski. No 26% 2017. gadā uz 17% 2019. gadā ir samazinājies iedzīvotāju skaits, kuri valsts vai pašvaldību pakalpojumus vēlētos pieteikt klātienē. Kopumā iedzīvotāji, kuri pieteikuši valsts un pašvaldību pakalpojumus, ir apmierināti ar iespēju tos pieteikt elektroniski. Laika ietaupījums turpina būt svarīgs iemesls pakalpojumu pieteikšanai elektroniski. Visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes.

VARAM akcijas īstenošanas laikā vēlas iedrošināt iedzīvotājus izmantot e-vides sniegtās iespējas, kā arī informēt par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Akcijas norisē būtiska loma ir valsts un pašvaldību iestādēm (tajā skaitā - arī bibliotēkām), kas ikdienā apkalpo un konsultē iedzīvotājus un uzņēmējus.

Papildus par akcijas norisi un tās laikā plānotajiem pasākumiem iespējams uzzināt vebināra ierakstā: https://www.youtube.com/watch?v=x1pDGNpqkt4.

Akcija Dienas bez rindām” tiek rīkota jau piekto gadu. 2018.gada akcijā Dienas bez rindām” sniegts vairāk nekā 7 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumiem. Akcijā piedalījās 158 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. Kā liecina pērnā gada akcijas dalībnieku aptauja, 91% klientu pēc konsultācijas saņemšanas veidojusies lielāka izpratne par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem. Akcijas partneriestādes, minot galvenos iemeslus, kāpēc apmeklētāji atsakās no e-pakalpojumu lietošanas, izcēla digitālo prasmju trūkumu, ieradumu konsultēties klātienē, pārpratumu vai kļūdu iespējamības samazināšanu, kā arī informācijas trūkumu par dažādu e-pakalpojumu pieejamību.     

Papildu informācija par akciju pieejama, sazinoties ar VARAM Publisko pakalpojumu departamenta Projektu vadības nodaļas projekta aktivitātes koordinatorēm Diānu Tiltiņu, tel. 67026551, e-pasts: diana.tiltina@varam.gov.lv vai Lieni Strazdiņu, tel.67026598, e-pasts: liene.strazdina@varam.gov.lv.

Avots: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas