Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deviņdesmitgadnieks Kārlis Saukums katru rītu vingro un atzīst, ka dzīve ir feina


Deviņdesmitgadnieks Kārlis Saukums katru rītu vingro un atzīst, ka dzīve ir feina2018.04.20 Komentāri (0) Deviņdesmitgadnieks Kārlis Saukums katru rītu vingro un atzīst, ka dzīve ir feina

Pašvaldības apsveikumu un naudas balvu, ko pasniedza novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks,  90 gadu jubilejā saņēma baušķenieks Kārlis Saukums.

K.Saukums Bauskā ieradās 1953.gadā  kā jauns, no augstskolas „piekomandēts”, ceļu būves inženieris. Dzimtās mājas Kārlim ir Limbažu pusē Pociema (tagad Katvaru) pagasta Tiepēni. „Atbraucu uz Bausku ar mazu koferīti, man nebija kur dzīvot. Gulēju priekšnieka kabinetā,” atceras Kārlis.

Tas bija grūts, bet interesants periods jaunā ceļu inženiera dzīvē. Bauskā pēc kara bija jāatjauno 46 pagaidu tilti. Un arī Mūsas tilts – tā sākotnējā veidolā- bija atjaunots Kārļa Saukuma vadībā. „Nezinu, kā mēs visu paspējām. Betonēšanas darbi notika visu diennakti, vīri strādāja maiņās,” atzina K.Saukums. Ausmai Saukumai arī spilgti palicis atmiņā tas laiks, kad viņa savam vīram nesusi pusdienas uz darbu, jo laika doties pusdienās vienkārši nebija.

Zemgalieti Ausmu Kārlis apprecējis 1959.gadā. 2019.gadā Saukumu pārim – Dimanta kāzas. Kārlis saka, ka sanācis tieši pretēji tam, ko bija piekodinājusi māte, sacīdama: „Tu tikai zemgalieti nepreci!”

Kārlis Saukums lepojas, ka viņa tēvs un tēva brālis savulaik piedalījušies Brīvības cīņās. Izsūtījuma šausmas Kārļa ģimeni nav skārušas, bet dzīvesbiedre Ausma izsūtījumā Omskas apgabalā aizvadījusi 7 smagus  gadus.

Darbā Kārlis bijis prasīgs un stingrs darbu vadītājs. Kā pats saka: „Labi padarīts darbs ir pats par sevi saprotams, bet par slikti padarītu – jāaizrāda”. Liels bija Kārļa gandarījums, kad visi 46 pagaidu pēckara tilti tika pārbūvēti par pastāvīgām būvēm.

Kārlis saka, ka paralēli smagam darbam, viņam bijusi arī nopietna aizraušanās – kalnu tūrisms. „Izstaigāts Kaukāzs un Donbajs. Līdz bezspēka nogurumam, bet atgriežoties mājās saproti – gribu vēl!”

Kārlim un Ausmai ir divi bērni un pieci mazbērni. „Dzīvē esam strādājuši un nesūdzamies. Dzīve mums ir feina un uz zaļa zara, „atzīst Kārlis.

Strādīgais vidzemnieks, kas visu mūžu nodzīvojis Zemgalē par dzīves pamatvērtībām izsakās dzejnieka Jura Neikena vārdiem:

Vai tavs mūžs kam lieti der,
To vis neteic ilgie gadi.
Viens tas brītiņš dārgi sver,
Ko ar labiem darbiem vadi.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas