Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deputāti lemj par izmaiņām sociālās palīdzības pabalstos


Deputāti lemj par izmaiņām sociālās palīdzības pabalstos2016.01.14 Komentāri (0) Deputāti lemj par izmaiņām sociālās palīdzības pabalstos

Deputāti vakar, 13.janvārī, Sociālo un veselības lietu komitejā lēma par grozījumiem Bauskas novada domes 2014.gada 27.marta saistošajos noteikumos Nr.2 par Bauskas novada pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem.

Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa skaidroja, ka saistošajos noteikumos atcelta vairāku pabalstu apmēru piesaiste valstī noteiktajai spēkā esošajai minimālajai darba algai, tā vietā definējot precīzu pabalsta apmēru.

Piemēram, dzīvokļa pabalsts mājokļos ar krāsns apkuri bija 50% no minimālās algas. Tagad pabalsts noteikts 180 eiro apmērā. Līdzīgi apbedīšanas pabalsts no minimālās algas apmēra – uz 360 eiro. Pabalsts mācību līdzekļu iegādei un optisko briļļu lēcu iegādei no 15% no minimālās algas grozīts uz 55 eiro lielu pabalstu.

Sociālais dienests ierosināja aizbildņu pabalstu 50 eiro apmērā palielināt līdz 70 eiro, jo valsts rūpējas par audžuģimenēm, piešķirot pabalstus, bet par aizbildņiem ne, uzsver Sociālā dienesta vadītāja. Novadā ir 80 personas, kam pienākas šis pabalsts. Pašlaik tam pieteikušies un to saņem 64 aizbildņi. Pabalsta palielināšana gadā papildus izmaksās ap 15 000, informē I. Kubliņa.

Deputāti atbalstīja arī ieceri palielināt brīvpusdienu pabalsta saņēmēju loku. Līdz šim 50% atlaidi pusdienām saņēma trūcīgās, maznodrošinātās ģimenes, ģimenes, kur bērni vai vecāki ir ar invaliditāti, aizbildņu ģimenes. Grozījumi paredz, ka brīvpusdienu pabalstu pirmskolas izglītības iestādēs varēs saņemt ģimenes ar diviem vai vairāk bērniem vecumā no diviem līdz sešiem gadiem, kur uz vienu personu vidējie ienākumi nepārsniedz 180 eiro mēnesī.

Pabalsts, mācību gadu uzsākot, pienāksies ne tikai trūcīgām un maznodrošinātajām ģimenēm, bet papildus arī daudzbērnu ģimenēm.

Jaunajos grozījumos samazināts medicīnas pabalsta maksimāli iespējamais apmērs gadā no 360 uz 200 eiro. Nepārprotami nodefinēti kritēriji, par ko tiek piešķirts pabalsts daļēju medicīnas izdevumu apmaksai – izņemot medikamentus un maksas pakalpojumus. Ieviesti divi jauni pabalsti – 100 % apmaksa intravitreālām injekcijām, kas ārstē acs slimību, kuras rezultātā var iestāties aklums, un vienreizējs pabalsts disfunkcionālām ģimenēm dzimstības regulēšanas pasākumiem.

Plānots, ka pašvaldības budžetu jaunie grozījumi neietekmēs, jo tiek atcelti vairāku pabalstu veidu piesaiste valstī noteiktajai spēkā esošajai minimālajai darba algai, definējot precīzu pabalsta apmēru, pabalstam daļēju medicīnisko izdevumu segšanai samazināts tā maksimāli iespējamais pabalsta apmērs gadā un veiktas izmaiņas citos pabalstos. Pērn izlietoti 88% no budžetā plānotā finansējuma pabalstiem.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas