Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deputāti komitejas sēdē lemj par vairāku mācību iestāžu reorganizāciju


2015.11.12 Komentāri (0) Deputāti komitejas sēdē lemj par vairāku mācību iestāžu reorganizāciju

Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 11.novembrī tika izskatīti vairāki ļoti būtiski jautājumi un pieņemti svarīgi lēmumi.

Deputāti atbalstīja un virzīja izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē lēmuma projektu par grozījumiem Bauskas Centrālās bibliotēkas nolikumā, kur galvenā bibliotekāra atlīdzības likme no 0,7 tiek paaugstināta līdz vienai pilnai likmei. Lēmums sagatavots pamatojoties uz  2013.gada 28.novembrī apstiprināto dokumentu „Bauskas novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikums”.

Deputāti atbalstīja un virzīja izskatīšanai Finanšu komitejā lēmuma projektu par speciālista amata vietas izveidi V.Plūdoņa muzejā.

Jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs komitejas deputātus iepazīstināja ar sagatavoto lēmuma projektu par jaunatnes institucionālās sistēmas attīstību Bauskas novadā. Tā būtība ir izveidot starpinstitucionālu konsultatīvo padomi jaunatnes lietu jautājumu risināšanai un par atbildīgo institūciju darbā ar jauniešiem noteikt Bērnu un jauniešu centru. Deputāti šo lēmuma projektu atbalstīja un virzīja izskatīšanai domes sēdē.

Vienbalsīgi deputāti pieņēma lēmumu par vispārējās izglītības iestādes „Mežotnes internātvidusskola”  likvidēšanu līdz 2016.gada 8.jūlijam.

Ilgās diskusijās deputāti atbalstīja lēmuma projektu, kurš paredz ar 2016.gada 1.septembri uzsākt Īslīces vidusskolas reorganizāciju, neuzņemot audzēkņus 10.klasē un reorganizāciju pabeigt divu gadu laikā, tādējādi Īslīces vidusskola ar 2018./2019. mācību gadu būs pamatskola.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmuma projektu par Uzvaras vidusskolas reorganizāciju divu turpmāko gadu laikā kā rezultātā mācību iestāde izbeidz savu darbību kā vispārizglītojošā vidusskola un turpina darbu kā pamatskola.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmuma projektu par  vispārējās izglītības iestādes „Vecsaules pamatskola” reorganizāciju. Reorganizācijas procesā paredzēts, ka  Jaunsaules pamatskola nākamo mācību gadu uzsāks kā sākumskola (1. –6.klase). Paredzēts, ka pamatskolas vecuma grupas audzēkņiem tiks piedāvāts turpināt mācības citās novada vispārizglītojošās skolās, kur tiek piedāvāta pamatskolas izglītības programma, nodrošinot audzēkņu nokļūšanu līdz mācību iestādei.

Deputāti vienbalsīgi noraidīja lēmuma projektu par pirmsskolas izglītības iestāžu „Pasaulīte”, „Zīlīte” un vispārējās izglītības iestādes „Griķu pamatskola” reorganizāciju.

Sēdē tika izskatīts lēmuma projekts par darba grupas izveidošanu pansionāta „Derpele”  pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām. Darba grupā strādās Alvis Feldmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Aldis Kapkalns, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas nekustamā īpašuma vecākais speciālists, Iveta Kubliņa Sociālā dienesta vadītāja, Tija Lauciņa Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” sociālā darbiniece, Sarmīte Oļehnoviča, Bauskas novada administrācijas Ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja vietniece, Dace Peņķe, Mežotnes internātvidusskolas direktore, Ineta Ruhocka, pašvaldības izpilddirektora vietniece, Inta Savicka, Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” direktore, Mārtiņš Vilciņš, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas vadītājs. Komitejas deputāti ierosināja šajā darba grupā iekļaut arī Mežotnes pagasta pārvaldes vadītāju Normundu Vāveru.

Lai lietderīgi izmantotu Bauskas novada pašvaldības īpašumā esošās Mežotnes internātvidusskolas un pansionāta „Derpele” telpas, vispārējā tipa pansionāts „Derpele” tiks pārcelts uz internātvidusskolas telpām, kas tiks piemērotas pansionāta klientu vajadzībām. Darba grupas uzdevumos ietilpst sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus un iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu u.c. uzdevumi. Darba grupas darbības termiņu paredzēts noteikt līdz 2016.gada 22.janvārim.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas