Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deputāti komitejas sēdē lemj par deleģējuma līguma pagarināšanu SIA „Vides serviss”


2015.11.16 Komentāri (0) Deputāti komitejas sēdē lemj par deleģējuma līguma pagarināšanu SIA „Vides serviss”

Vides un attīstības komitejas sēdē 12.novembrī deputāti  sprieda par vairākiem būtiskiem jautājumiem. Viens no tiem bija lēmuma projekts par saistošo noteikumu publicēšanas vietas noteikšanu. Deputāti atbalstīja un virzīja izskatīšanai domes sēdē lēmuma projektu, kurā noteikts, ka saistošo noteikumu publicēšanas vieta ir pašvaldības laikraksts „Bauskas Novada Vēstis”.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmuma projektu par Uzvaras vidusskolas reorganizāciju divu turpmāko gadu laikā kā rezultātā mācību iestāde izbeidz savu darbību kā vispārizglītojošā vidusskola un turpina darbu kā pamatskola.

Pēc diskusijām deputāti atbalstīja lēmuma projektu, kurš paredz ar 2016.gada 1.septembri uzsākt Īslīces vidusskolas reorganizāciju, neuzņemot audzēkņus 10.klasē un reorganizāciju pabeigt divu gadu laikā, tādējādi Īslīces vidusskola ar 2018./2019. mācību gadu būs pamatskola.

Deputāti  atbalstīja lēmuma projektu par  vispārējās izglītības iestādes „Vecsaules pamatskola” reorganizāciju. Reorganizācijas procesā paredzēts, ka  Jaunsaules pamatskola nākamo mācību gadu uzsāks kā sākumskola (1.– 6.klase). Paredzēts, ka pamatskolas vecuma grupas audzēkņiem tiks piedāvāts turpināt mācības citās novada vispārizglītojošās skolās, kur tiek piedāvāta pamatskolas izglītības programma, nodrošinot audzēkņu nokļūšanu līdz mācību iestādei.

Deputāti  noraidīja lēmuma projektu par pirmsskolas izglītības iestāžu „Pasaulīte”, „Zīlīte” un vispārējās izglītības iestādes „Griķu pamatskola” reorganizāciju.

Vienbalsīgi deputāti pieņēma lēmumu par vispārējās izglītības iestādes „Mežotnes internātvidusskola”  likvidēšanu līdz 2016.gada 8.jūlijam.

Sēdē tika izskatīts lēmuma projekts par darba grupas izveidošanu pansionāta „Derpele”  pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām. Darba grupā strādās Alvis Feldmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Aldis Kapkalns, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas nekustamā īpašuma vecākais speciālists, Iveta Kubliņa Sociālā dienesta vadītāja, Tija Lauciņa Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” sociālā darbiniece, Sarmīte Oļehnoviča, Bauskas novada administrācijas Ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja vietniece, Dace Peņķe, Mežotnes internātvidusskolas direktore, Ineta Ruhocka, pašvaldības izpilddirektora vietniece, Inta Savicka, Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” direktore, Mārtiņš Vilciņš, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas vadītājs

Lai lietderīgi izmantotu Bauskas novada pašvaldības īpašumā esošās Mežotnes internātvidusskolas un pansionāta „Derpele” telpas, vispārējā tipa pansionāts „Derpele” tiks pārcelts uz internātvidusskolas telpām, kas tiks piemērotas pansionāta klientu vajadzībām. Darba grupas uzdevumos ietilpst sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus un iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu u.c. uzdevumi. Darba grupas darbības termiņu paredzēts noteikt līdz 2016.gada 22.janvārim. Deputāti sēdē ierosināja noteikt šo datumu par starpziņojuma  iesniegšanas laiku, jo daba grupas darbības laiks iespējams  tiks pagarināts.

Vides un attīstības komitejā deputātus ar jauno atkritumu apsaimniekošanas modeli Bauskas novadā iepazīstināja SIA „Vides serviss” valdes loceklis Egils Pukinskis. Šī gada decembrī beidzas termiņš deleģējuma līgumam, kuru pašvaldība bija noslēgusi ar kapitālsabiedrību par atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā. E.Pukinskis skaidroja, ka uzņēmums iesaistījies projektā, kura atbalstīšanas gadījumā Bauskas novadā ievērojami uzlabosies atkritumu apsaimniekošanas un šķirošanas kvalitāte. Un lūdza pagarināt deleģēšanas līgumu, kas būtu par pamatu atkritumu saimniecības tālākai attīstībai. Deputāti informāciju pieņēma zināšanai un vienojās, ka līdz Finanšu komitejas sēdei 19.novembrī tiks sagatavots lēmuma projekts par deleģējuma līguma pagarināšanu.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas