Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Dekoratīvā apmetuma darbnīca


Dekoratīvā apmetuma darbnīca2022.09.12 Komentāri (0) Dekoratīvā apmetuma darbnīca

17. un 24. septembrī, plkst. 12:00 un 15:00 Bauskas pilī notiks dekoratīvā apmetuma sgrafito darbnīca, kurā būs iespēja iepazīties ar dekoratīvā apmetuma tehniku, gūt nelielu ieskatu tās vēsturē, kā arī iemēģināt roku un pašam radīt ornamentu sgrafito tehnikā. Darbošanās notiks uz sagataves, lai jebkuram interesentam rastos priekštats par tehnikas pamatprincipiem.

 

Sgrafito ir sienu dekoratīvās apdares veids – dekoratīvais apmetums, kas radies, 15. gs. Itālijā un tā nosaukums radies no vārda Sgraffieate (it.v) – izskrāpēt. Senāko zināmāko sgrafito receptūru aprakstījis itāļu arhitekts un literāts Dž. Vasari, kurš šo izgudrojumu piedēvējis Florences māksliniekam A. Petrini. Šāds apmetuma veids radies, lai ornamentāli dekorētu un radītu iluzoru iespaidu par akmens vai ķieģeļu mūri.

 

Sgrafito veido uz iekrāsotas apmetuma virsmas uzklājot smalku virsslāni, un virsējā slānī, kamēr tas vēl ir mitrs un mīksts, ar trafaretu atzīmējot kontūras un daļēji atsedzot apmetuma virsslāni, tādejādi atklājot apakšējo slāni, veidojas kopējā kompozīcija.

 

Bauskas pils hercogu rezidences fasāde 16. gs. beigās ir veidota sgrafito tehnikā, un dekorēta ar dimanta rustra ornamentu.

 

Darbnīca notiks mākslinieces Lauras Matildes Ikertes vadībā.

 

Darbnīca paredzēta ikvienam, bez priekšzināšanām. Nepieciešami darba cimdi.

 

Vietu skaits ierobežots, lūdzu iepriekš rezervēt apmeklējumu pa t. nr. 63923793, 63922280 mob. t. 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.

 

Darbnīca norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notiks 20 darbnīcas: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, dekoratīvā apmetuma darināšanas un alvas rotu izgatavošana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas