Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deju kopas „Mēmelīte” 27.sezonas koncerts „Aug meitas kā liepas, puiši kā ozoli”


Deju kopas „Mēmelīte” 27.sezonas koncerts „Aug meitas kā liepas, puiši kā ozoli”2018.03.28 Komentāri (0) Deju kopas „Mēmelīte” 27.sezonas koncerts „Aug meitas kā liepas, puiši kā ozoli”

Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas „Mēmelīte” 27.sezonas koncerta nosaukums „Aug meitas kā liepas, puiši kā ozoli” atspoguļo kolektīva ideju būtību: stalta stāja, raits solis, smaids, mirdzums acīs, krāšņs tautas tērps, atbildība par deju partneri un kopējo rezultātu. Koncerts ir lielākais notikums katra mazā dejotāja un viņa ģimenes dzīvē, par ko varēja pārliecināties 23. marta vakarā Bauskas Kultūras centrā.

Rūtas, Esteres un Jasmīnas grupās mazie ķipari soli pa solītim caur uzmanību un kustību vēl tikai mācās iepazīt latviešu tautas deju ritmus. Elzas un Agates grupas dalībnieki, šķiet, sāk apzināties dejotprieku. Martas, Kārļa un Gerdas grupas jau izprot kopā izdzīvotos priekus, pārvarētos niķus un skumjas, koncertos gūto pieredzi un draudzību. Mūsu lepnums ir Jauniešu grupa, jau kā pilntiesīgi pieaugušie šovasar viņi kopā ar citiem dejotājiem veidos Latvijas simtgades daudzkrāsainos rakstus XVI Deju svētkos. Tā ir lietderīga laika pavadīšana, kurā ir iespēja sevi pilnveidot fiziski, mentāli un emocionāli, tas ir kas vairāk par deju soļu apgūšanu. Piedaloties koncertos, tiek trenēta uzmanības koncentrēšana, disciplīna, skatuves un uzstāšanās kultūra, prasme sevi prezentēt, kas noderēs turpmākajā dzīvē. Deja attīsta arī verbālās un ķermeniskās komunikācijas spējas, dejotājs nav pats par sevi, bet gan ir atbildīgs par cilvēku sev līdzās, par kopējo sniegumu.

 Jebkurā kolektīvā liela nozīme ir vadītāja autoritātei, viņa spējai iedvesmot dalībniekus. Kāda ir „Mēmelītes” vadītāja Ligita Irbīte? Dejotāji atzīst, ka Ligita ir prasīga, bet ne barga. Tikai tad, kad ir perfekti apgūti soļi, var izjust dejas patieso būtību. Lai palīdzētu noskaņotos dejai, Ligita izstāsta tās saturu un vēstījumu. Vadītājai svarīgi ir iemācīt tautas tērpa valkāšanas kultūru, prast nepaklausīgas pastalas sasiet, palūgt palīdzību matus stingrās pīnēs sapīt, bikses salocīt, vainadziņu piespraust… un noteikti viņa prot katrā bērnā saskatīt to īpašo dejotāju. Lielisks palīgs Ligitai ir koncertmeistare Gunita Ūdre, kura ne tikai labi prot trenēt ritma izjūtu, bet  arī nenogurstoši atbalsta deju kopas mēģinājumu procesu un koncertdarbību.

Deju kopas „Mēmelīte” panākumu atslēga – vecāku un vecvecāku atbalsts un pacietība, vedot uz mēģinājumiem un koncertiem gan agrās rīta, gan vakara un pat nakts stundās. Ģimenes palīdzība ir nepieciešama, pošoties iznākšanai uz skatuves vai gatavojoties kārtējam braucienam. Paldies vecākiem par interesi, atsaucību un sapostajiem dejotājiem, bez jums šis koncerts nebūtu izdevies tik lielisks!

Paldies visiem dejotājiem, skolotājām un citiem atbalstītājiem par izturību, smaidu, ģimenes sajūtu un radītajiem pavasara atnākšanas svētkiem!

No mēģinājuma līdz mēģinājumam paiet gadi, aug bērni, izaug, aiziet un atkal nāk citi, bet deja kā mūžīgā vērtība paliek mūsu prātos un sirdīs.

KONCERTS FOTOMIRKĻOS ŠEIT!

Benita Svareniece

Bauskas BJC dierektore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas