Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deju kolektīvu koncerts “Divi, divi, kas tie divi”


Deju kolektīvu koncerts “Divi, divi, kas tie divi”2020.01.20 Komentāri (0) Deju kolektīvu koncerts “Divi, divi, kas tie divi”

Bauskas Kultūras centrā 25. janvārī plkst. 18.00 notiks ikgadējais Latvijas Tautas deju ansambļu un jauniešu deju kolektīvu koncerts “Divi, divi, kas tie divi”.

“Divi, divi, kas tie divi” gadu laikā ir kļuvis par tradicionālu sadanci, kur tiekas A grupas deju kolektīvi, līdz ar to šajā koncertā ir iespējams baudīt augstu māksliniecisko sniegumu, kā arī sarežģītāku dejas tehniku un  izpildījumu. Šogad pulkam pievienosies arī B un C grupas kolektīvi, kas līdzvērtīgi prezentēs savus labākos deju iestudējumus. 

Jau no 1999.  gada tautu deju kolektīvs “Jandāls” rīko ikgadējos Latvijas tautu deju ansambļu sadraudzības koncertus. Sadanča galvenais mērķis ir sapulcēt vienkopus sadraudzības deju kolektīvus no dažādām Latvijas pilsētām, parādīt viens otram profesionālo un māksliniecisko izaugsmi un baudīt dejas maģiju, kā arī sniegt kvalitatīvu koncertu skatītājiem.

 

Lielākoties koncertā uzstājas TDA “Jandāls” draugu kolektīvi, tomēr ik gadu tiek uzaicinātas deju kopas, kas Bauskā vēl nav viesojušās. Šogad pirmo reizi koncertā piedalīsies jauniešu deju kolektīvs “Vanadziņi” no Skaistkalnes, deju ansamblis “Pērkons” no Rīgas un jauniešu deju kolektīvs “Mārupe” no Pierīgas.  Koncertā piedalīsies arī TDA “Uguntiņa”, TDA “Dardedze”, JDK “Pūpolītis”, JDK “Austris”, JDK “Māra”, JDK “Odziņa”,  JDK “Mēmelīte”, JDK “Vanadziņi” un TDA “Jandāls”.

 

“Šogad koncertā tiks izdejotas trīsdesmit dejas. Tās būs gan jaunas deju  horeogrāfijas,  gan arī jau sen zināmas un atzītas vecmeistaru dejas, kas priecēs gan pašus dejotājus, gan skatītājus ,” stāsta Tamāra Ļisovcova, TDA “Jandāls” vadītāja, koncerta organizētāja. Viņa atzīmē, ka Zemgales novada kolektīvi sadancī uzsvaru liks uz Zemgales deju svētku repertuāru, kas notiks šī gada jūnijā Jelgavā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas