Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deju kolektīvs “Mēmele” svin 15 gadu jubileju


Deju kolektīvs “Mēmele” svin 15 gadu jubileju2015.02.28 Komentāri (0) Deju kolektīvs “Mēmele” svin 15 gadu jubileju

28.februārī pār Bauskas Kultūras centra skatuvi valdīs Bauskas novada vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Mēmele”, tā kā šai dienā tas svinēs savas pastāvēšanas 15. gadskārtu. Kā svētkos pieklājas, aicināti arī viesi – kopā ar “Mēmeles” dejotājiem nozīmīgo jubileju izdejos draugu kolektīvi no Carnikavas, Ķekavas, Jelgavas, Rīgas un Bauskas.

Deju kolektīvs „Mēmele” izveidojies 2000.gada 21. septembrī, kad Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas „Mēmelīte” dejojošo bērnu vecāki uzrunāja tā vadītāju Ligitu Irbīti, paužot gatavību un vēlmi dejot arī pašiem. Kolektīvā aktīvi dejo 20 dalībnieki, turklāt septiņi no tiem – Dace Paegle, Didzis Paegle, Ludmila Kurjanoviča, Aivars Melderis, Artūrs Masjulis, Ilze Ponomorjova un Inese Sīle – “Mēmelē” līdz ar tā vadītāju, horeogrāfi Ligitu Irbīti, aizvadījuši visas 15 sezonas. 
Kolektīva pastāvēšanas laikā iestudētas turpat 100 dejas, kas izdejotas krāšņos koncertos kā Latvijā, tā ārpus tās robežām - latviešu tautas deja aizvesta arī uz Čehiju, Vāciju, Poliju, Horvātiju, Austriju un Turciju. VPDK “Mēmele”, pateicoties savam augstajam dejas sniegumam, piedalījies lielākajos Latvijas mēroga deju sarīkojumos – Rīgas astoņsimtgades svētkos, kā arī beidzamajos trijos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.
Jau kopš darbības sākuma kolektīvs ticis augstu novērtēts deju skatēs – parasti iegūstot 1. pakāpi, bet 2014.gada skatē saņemts augstākās pakāpes novērtējums. VPDK “Mēmele” prezidente Inese Sīle, jautāta par kolektīva panākumu atslēgu, atzīst: “Tā slēpjas vadītājas profesionalitātē, Ligita ir vadītāja ar ļoti lielu pieredzi, kas ir viena panākumu atslēgas sastāvdaļa, bet otra – mūsu kolektīvā ir ļoti daudz gaišu cilvēku, kā dejā, tā sadzīvē.”
Kolektīvs dzīvo aktīvu sabiedrisko dzīvi – kopīgi tiek organizēti pasākumi, kuros piedalās ne tikai paši dejotāji, bet arī nedejojošās otrās puses un bērni, gadu gaitā izveidojušās arī savas tradīcijas. Pārdomāti ir “Mēmeles” organizētie dejotāju sadraudzības koncerti. Piemēram, pagājušajā gadā pirms koncerta viesu kolektīviem tika organizētas orientēšanās sacensības “Ziemas olimpiskās spēles - Soči pietur Bauskā”, bet pēc sacensībām ieturēta kopīga maltīte – Kultūras centra pagalmā vārītā zupa. Arī pirms piecpadsmitās jubilejas koncerta padomāts par viesu īpašu uzņemšanu Bauskas pilī.
Vidējās paaudzes deju kolektīva “Mēmele” 15 gadu jubilejas koncerts notiks 28. februārī plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centrā. Ieeja koncertā būs bez maksas, un laipni gaidīts būs ikviens! 

Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas