Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Deinstitucionalizācijas plāna projekts Bauskā, Zaļajā ielā 33 saņem atzinību


Deinstitucionalizācijas plāna projekts Bauskā, Zaļajā ielā 33 saņem atzinību2021.12.10 Komentāri (0) Deinstitucionalizācijas plāna projekts Bauskā, Zaļajā ielā 33 saņem atzinību

Atzinību “Bauskas novada administrācijai par iekļaušanos un piekļūstamas vides izveidi ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem, Bauskā, Zaļajā ielā 33” Bauskas novada domes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim 9.decembrī pasniedza “Dienas Bizness” projektu vadītāja Santa Butāne.

Šī gada 24. novembrī, Dienas Mediji organizēja Labklājības ministrijas, ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, iniciētu konferenci “Iekļaujoša dizaina izaicinājumi pilsētvidē”, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni un interesi par sasniegumiem un pielietojumiem iekļaujoša dizaina jomā, kas vērsti uz vides un IKT piekļūstamību ikvienam. Vīzija - veicināt iekļaujošas sabiedrības veidošanos, ar praktisku ievirzi vides piekļūstamības veidošanā.

 

 

Konferences ietvaros, par labās prakses ieviešanu, atzinīgi tika novērtēti vairāki projekti, kurus Latvijas pilsētu pašvaldības īstenojušas ESF finansēto programmu ietvaros.

 

Viens no labās prakses piemēriem, kuram piešķirta atzinība, ir Bauskas novada administrācijas īstenots projekts, programmas “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā”, projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/046 - par iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidi ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem Bauskā, Zaļajā ielā 33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis pateicās par saņemto atzinību. „Realizējot projektu, šī būs lieliska vieta, kur uzturēties ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Te ir moderns aprīkojums, viss nepieciešamais, lai bērni justos kā mājās un saņemtu kvalitatīvu un neatsveramu palīdzību dzīves kvalitātes uzlabošanai. Te ir paveikts lielisks darbs, ieguldīti lieli līdzekļi. Prieks, ka no ēkas, kura bija ļoti sliktā stāvoklī, esam tikuši līdz modernai būvei, ar mūsdienīgu aprīkojumu,” tā priekšsēdētājs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arī Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska uzsvēra projekta nozīmīgumu, kurš sekmēs bērnu un jauniešu iekļaušanos sabiedrībā, nodrošinās labus dzīves apstākļus un sekmēs bērnu un jauniešu izpratni par dzīves kvalitāti.

 

Iecerēts, ka Zaļajā ielā 33 tiks sniegts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Tā ir pakalpojuma forma, kas paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas. Ņemot vērā nelielo audžuģimeņu skaitu novadā un samērā lielo sociālā riska ģimeņu skaitu, ir svarīgi Bauskas novadā attīstīt ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpes pakalpojumu bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpēs. Plānots, ka jaunais projekts nodrošinās dzīvesvietu astoņiem bērniem.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas