Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Dāviņu, Gailīšu un Brunavas pagasti startēs projektu konkursā


Dāviņu, Gailīšu un Brunavas pagasti startēs projektu konkursā2019.10.17 Komentāri (0) Dāviņu, Gailīšu un Brunavas pagasti startēs projektu konkursā

Ārkārtas domes sēdē 2019.gada 17.oktobrī Bauskas novada domes deputāti atbalstīja trīs projektu idejas, kuru iniciatori ir Gailīšu, Dāviņu un Brunavas pagasta pārvalžu vadītāji.

Visas trīs pagastu pārvaldes ir sagatavojušas projektu pieteikumus iesniegšanai Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (turpmāk – ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2.„Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Atbalsta intensitāte atbilstoši konkursa nosacījumiem ir 90 %.

Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe projektā cer gūt atbalstu iecerei, pilnveidot Dāviņu ciemā reiz izveidoto rotaļu laukumu ar jauniem, izglītojošiem rotaļu elementiem. Savu ieceri Līvija Šarķe nosaukusi par Brīvdabas skoliņu Dāviņu ciema bērniem. Projektā iecerēts Dāviņu ciema bērnu rotaļu laukumā uz jau esošiem pamatiem uzstādīt nojumi. Pie iekšējām nojumes sienām izvietot koka plāksnes ar alfabētu un reizrēķinu, kā arī Latvijas kontūru un lielu pulksteni ar grozāmiem laika rādītājiem. Blakus nojumei ieklāt bruģētu laukumiņu, kurā ar krāsainiem bruģakmeņiem izveidot populāro spēli „klasītes”, kā arī uzstādīt jaunu rotaļu elementu - „tunelis”, iežogot rotaļu laukuma malu, kas robežojas ar centrālo Dāviņu ciema ielu. Projekta īstenošanai nepieciešami 15 300,92 eiro ar pievienotās vērtības nodokli  t.sk. ELFLA finansējums 13 770,83 eiro un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 1530,09 eiro.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis projektu konkursā vēlas startēt ar ideju izveidot dēļu grīdas paaugstinājumu k/c „Kamarde”. Projekta mērķis ir ievērojami uzlabot kultūras centrā „Kamarde” notiekošo priekšnesumu, koncertu, teātra izrāžu kvalitāti tā apmeklētajiem un skatītājiem. Projekta paredzamās kopējās izmaksas ir 8 859,69 eiro, kur ELFLA līdzfinansējums ir 7 973,72 eiro un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums - 885,97 eiro.

Savukārt Brunavas pagasts konkursā piedalīsies ar mērķi modernizēt Grenctāles kultūras namu. Projekta pieteikums sagatavots par 22 357,62 eiro, t.sk. ELFLA finansējums 20 121,86 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 2235,76 EUR. Par šo finansējumu iecerēts veikt skatuves aizkaru maiņu uz ugunsdrošiem aizkariem, kā arī iegādāties jaunu gaismas un skaņas aparatūru.

Visi pagastu pārvalžu vadītāji uzsvēra, ka sagatavotais projekta pieteikums nenozīmē, ka izdosies arī uzvarēt un iegūt finansējumu ideju īstenošanai, jo konkurence solās būt sīva. Startējot vienā konkursā visas trīs pagastu pārvaldes būtībā ir arī konkurentes viena otrai.

*Attēlam ilustratīva nozīme

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Papildu informācija 63922275


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas